Najdi forum

Trk na parkingu

Pred tremi tedni sem počas peljal rikverc iz parkinga in rahlo trknil drug avto, ki je stal parkiran na delu ulice, kjer je prepovedano parkiranje.
Jaz nisem imel nobene škode, drug avto pa je bil totalno umazan, ves razrukan, videl sem sicer eno prasko, ni pa nujno, da je bila od mojega avta.
Malo sem še gledal, počakal, potem pa odpeljal.
Čez kakšen teden sta me poiskala policaja in mi rekla, da so dobili prijavo (?!) da sem povzročil nesrečo. Dala sta mi en list, da se izjavim o okoliščinah prekrška – ker kao da sem pobegnil s kraja nesreče.
Napisal sem pojasnilo, tko kot je bilo in ga s priporočeno poslal policajem.
Včeraj pa dobim od zavarovalnice poziv k prijavi škodnega dogodka odgovornosti. Naj bi izpolnu list za pirjavo škode in poslal kuponček iz moje police.
Ta list je čist brez veze, nima žiga, ni bil poslan priporočeno, podpis je skeniran ali skopiran.
Mislim, al so bedaki al kva, da jim bom kr tkole po pošti pošiljal kupon, pa itak še ni rečen, da sem jaz sploh kakšno škodo naredil, ker policaji še niso odgovoril.
A mi lohka kdo pove, a se zavarovalnica zmeri tko domač obnaša in te kr določjo na prvo žogo, da si kriv?
Kaj sploh lohk še naredim, razen da jim rečem, naj se spelejo, ker itak nimajo dokaza, da sem ta k… list prejel? In še zmeri trdim, da sploh ni nujno, da sem kriv.

Na začetku ste sami napisali, da ste zadel tuje vozilo, se pravi, da verjetno ste odgovoren.
Če na kraju dogodka niste počakal in nudil podatkov oškodovancu, potem ste s kraja dogodka odšli.
Kakšen obrazec so vam poslali iz zavarovalnice ne morem reči, morate pa ga vsekakor izpolniti. Če niste kriv, potem kupona ne prilagajte.
Je pa tako, če ste s kraja nezgode pobegnili in ste za nezgodo odgovoren, potem boste plačali iz svojega žepa, saj ste izgubil zavarovalne pravice.
LP
Tanja R.

Pozdravljeni!

Iz lastne izkušnje (čisto enaka lot vaša) sem plačala kazen za “pobeg iz kraja nesreče”, kar je zneslo pred petimi leti 10.000 sit in še vse ostale stroške “popravila” na drugem avtu, saj je lastnik uveljavljal škodo, ki je pa na slikah iz policijskega zapisnika ni bilo videti! Mene je policija izsledila še v istem dnevu, saj je nekdo zapisal reg. številko in jo pripel “oškodovancu” za brisalce! V glavnem nauk te zgodbe je, da plačaš v vsakem primeru, tudi če bi lastnika čakala pol ure, ne pa le 15 minut! Mene je vsa stvar izučila za vekomaj! Mimogrede jaz kupona nisem dala, čeprav so mi zatrjevali, da so ga prejeli! Ne vem od koga, saj so meni ostali vsi kuponi! Tudi zavarovalnica nima pregleda nad vsem!

Želim Vam, da se pri Vas vsa stvar uredi bolje!

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Podoben primer se je dogodil meni pred kakim dnevom. Žal sem odšel. Če se javim policiji, da sem bil jaz, a mi zavarovalnica vseeno krije stroške?

Hvala pa LP

Tudi v vašem primeru bi se zgodilo enako.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close