Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Zavarovanje-rangi

Zavarovanje-rangi

Pozdravljeni!

Zanima me, če je mogoče izvedeti tole:

Katere karakteristike (ccm, KM, Kw….) je potrebno gledati pri nakupu avtomobila da spada njegovo zavarovanje v določen rang plačila? Ali so ti rangi odvisni od zanmke avtomobila? Konkretno me zanima za Audi 80, letnik 1993. Zanima me konkretno torej kateri rangi plačila pridejo v upoštev.

Hvala za odgovor!

Lepo pozdravljeni!

Lara

Osnova za izračun višine cene osnovnega zavarovanja so kilovati (KW).
Potem pa je odvisno ali bi radi imeli zavarovanje voznika(AO+), tujina, enojna ali dvojna zavarovalna vsota AO-ja.

Lep pozdrav!

Živjo!

1. cccm; To pomeni, koliko ima motor vozila delovno prostornino. To ponavadi že takoj opaziš na prtljažnem pokrovu vozila. Npr: 1.2 ali 1.4 ali 1.4 in 1.6 ter tako naprej. Prostornine motorjev so zaokrožene navzgor, se pravi če ima motor delovne prostornine 1568 ccm, se to napiše kot 1.6.

2. KM, to pomeni Konjske Moči, oz. koliko konjev ima motor vozila. To ti piše v prometni od vozila, prav tako kakor tudi koliko ima prostornine.

3. Kw, to pa pomeni Kilowatte, koliko ima motor čiste moči. Kw oz. KM lahko izračunaš z osnovno matematiko, če imaš seveda vsaj dve znani stvari.

Najbolje je (verjetno tudi najlažje), če od bodočega vozila zahtevaš prometno, in v njej preveriš podatke o vozilu. Za izračun registracije (koliko te bo stala in podobno) pa uporabi stran od AMZSja.

http://www.amzs.si

lp

Borut

Kot je že bilo rečeno, zavarovalno premijo določa moč motorja v kW. Seveda vpliva tudi nekaj drugih dejavnikov (doplačilo če uporablja vozilo voznik-začetnik, premijski razred-“popust” itd..).

Na končni znesek pa vpliva tudi znesek za cestnino, ki pa je določen glede na prostornino motorja (v ccm).

Najlepši primer, ki se ga ta trenutek spomnim, je on-line izračun na strani AMZS:
http://www.amzs.info/registracija.asp

Za obvezno zavarovanje so res kilovati (kW), za kasko pa vrednost avtomobila.

Hvala najlepša vsem za odgovore! Pomagali ste mi natančno in pravilno in sedaj vem vse in lahko vse sama izračunam, preverim.

Lepo pozdravljeni vsi!

Lara

V primeri, da vam bom lahko pomagala pri primerjavah ko boste delala izračune se oglasite na forumu.

Lep pozdrav!

New Report

Close