Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje mariborska porodnišnica

mariborska porodnišnica

Pozdravljene

Ker se bliža moj čas me zanimajo vaše izkušnje v MB porodnišnici….
Predvsem me zanima, če res ne klistirajo več, kako je z sobami in nasploh no, vaše izkušnje…

Nisem še rodila, ampak vem da 100 % ne klistirajo in da imajo zelo prijazno osebje. Kolegica jih je imela v sobi še 3.

A ne klistirajo…..hm…..
odločam se med MB in CE, ker sem na pol poti….bi rada videla da klistirajo….mogoče pa v CELJU…..

ob sprejemu te vprašajo kdaj si nazadnje odvajala. če boš rekla da pred tednom dni, ti bo itak vsak delal klistir noseča gor ali dol.

ne mene niso klistirali, pa to niti ni več v doktrini več let. to se dela le če je potrebno. res ne vem, zakaj si želiš tiste cevi v rti in dva litra tople milnice zraven. me zanima kako boš držala vso vodo med popadki, ko pa tega še brez popadkov, težko zdržiš.

hm. ‘cev v riti’ je verjetno nastavek, katerega (!)del imas v sebi za cas, da ti gre topla tekocina v crevesje. ‘dva litra tople milnice’ je pri meni bilo liter tople vode iz pipe.
gledano cisto prakticno. popadki takrat verjetno niso se tako na gosto, ker ce se mudi, ti klistirja tudi ne opravijo. in ker imas takrat popadke recimo na 5min ali pa tudi tri, ti pa ce imas sreco uspes zadrzati pol minute ali minuto, ne spomnim se tocno, pomeni, da med zadrzevanjem nimas popadkov. sledi sedenje na wcju, kjer je popolnoma vseeno, ce zraven predihas se kak popadek.

rodila sem tri in dve leti nazaj (tako da ne vem, koliko je to ‘vec let’), sicer v postojni, a vseeno. ne razumem, zakaj ste nekatere proti temu oz to opisujete kot nekaj tako groznega.

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

ju3….v čem je tvoj problem….če jaz hočem cev v riti jo pač hočem…..želim biti izpraznjena, ker ne želim kakati vmes med porodom…a je to dovolj nazoren opis…..vsaka, do sedaj ki je bila sklistirana ima o tem samo pozitivne stvari za povedat…predvsem to, da je po klistiranju dobila močnejše popadke in je porod potekal hitreje….
vem da to storijo povsod če je čas, samo v MB ne….in odgovor sestre na moje vprašanje zakaj tega ne počnejo je bi, ker potisk na prazno črevo bolj boli…skratka…čist brezveze……..
hvala tatjana…..

moj problem, ni problema. ti pa povem da sem iz foha in vem kako se dela klistir. odgovor sestre zakaj ga ne delajo pa…. veš ko nardiš tolk klistirov in so uspešni, veš tudi da samo eno odvajanje ni vedno dovolj. tako da je čist mogoče da boš med porodom pa znova in posledica klistira je tudi tekoče blato, ne le trda kepa (ta je le v prim. ko gre za dolgotrajno zaportje pri slabi peristaltiki) in naprej si nariši sama.

je pa tvoj problem če hočeš rektalno sondo v riti ali ne. zagotovo pa ni le nastavek. naj ti jo pokažejo da boš videla kako dejansko zgleda.

pa lep klistir ti želim. ker očitno si poroda ne želiš

samo ena gnusoba od ženske lahko reče, kar si ti napisala v zadnjem stavku nosečnici v 6 mesecu…

ju3, umiri se. ni treba biti zaljivi, da bi predstavili svoje mnenje.
ce delas na tem podrocju, je toliko bolj zaskrbljujoce, ce na tak nacin obravnavas svoje paciente, pa naj si bodo to porodnice ali pa ljudje v bolnisnicni oskrbi.

‘mucilno napravo’ prodajajo v vsaki lekarni, lahko jo tam pogledas. pa tudi doma si lahko naredis klistir, ce imas dolgotrajne tezave.

silence555, sploh pozabi na njene besede. ni vredno.

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Pa saj to je neverjetno, kaj si ene dovolijo….

ju3…se vidi, da si iz foha…..ker v tebi ni čuta za moralnost in etičnost….res si
ne zaslužiš si naziva ženska res….

Drugače pa silence555 jaz sem rodila v LJ porodnišnici, kjer sem dobila klistir, pred porodom. Skratka, sestra mi je potisnila cevko v rito in sem prejela okoli liter vode, zdržala sem 10 minut, nato sem odšla kakat, kar je bilo pravo olajšanje, saj sem bila prej zaprta skoraj 10 dni.

Skratka lep porod ti želim:)

tatjana….
ja že celo nosečnost imam s tem velike težave…in nasploh tud sedaj ne vem več kaj naredit, ker sen poizkusla že skoraj vse naravne metode…od raznoraznega sadja, do lanenega semena, donata…itd…pa ni nič boljše…
mogoče bi morala res povprašati v lekarni o klistirju…samo, ne vem če bom upala sama doma eksperimentirat:)))bom šla vprašat vseeno:)
hvala

summer410….saj v tem je problem ja….ker sem že jaz celo nosečnost zaprta po 14 dni skupaj in se zelo slabo počutim zaradi tega….včasih so tudi v MB baje to imeli na izbiro, ampak sedaj ne več:)
hvala tud tebi:)

Silence, če si zaprta poskusi na tešče spit kakšno turško kavo in potem preko topel donat,…. Meni je sicer najbolj od vsega pomagala redna prehrana in vsakodnevno gibanje.

Sicer pa se ne obremenjevat s tem, če boš kakala ali ne med samim porodom – prepusti se toku dogodkov in misli le na prihajajočega otročka. Popadki oz. sam porod je nekaj tako naravnega in intenzivnega, na njegov tok nimaš vpliva – ko se bo začel, se bo začel. Prepusti se in ne bodi obremenjena z zaprtjem, sestre/babice so vsega vajene, tudi vseh možnih izločkov. Bodi sproščena (in ne zakrčena v misli, kaj pa če še pokakaš) in misli le na svoje dete!

Priporočam v branje Ina May Gaskin – Modrost rojevanja. Velik poudarek na naravnem porodu,z številnimi opisanimi porodi.

ja ssuzzi….
3 dcl toplega donata na tešče in ena velika turška kava, ter navadni jogurt so pa res pomagali….:)…
hvala

Silence, turška kava + donat + jogurt, je pa res ubijalska kombinacija ;-))

lp,
S

Za tiste, ki se bojite ali imate kake predsodke pred klistirjem – to ni nič takega. Jaz sicer še nisem rodila, sem pa imela v preteklosti probleme z zaprtjem in sem si nabavila klistir. Dobiš ga v lekarni, sestavljen je iz ene take plastične mehke posode z držalom, en meter dolgega šlaufa in dveh nastavkov za v anus. Priporočam tistega z zaobljeno konico. V tisto posodo natočiš mlačno do srednje toplo vodo in jo obesiš nekam na visko npr. na držalo za brisače. Še prej seveda našraufaš šlauf in nastavek in naštimaš spodaj tako, da voda ne teče. Potem sem si jaz na tla zraven wc-ja dala kopalniško preprogo in se ulegla na hrbet ter pokrčila noge. Še prej sem si anus namazala z malo kreme. Potem enostavno ta nastavek porineš noter enih pet centimetrov in počasi odviješ zatič, da začne voda teči. Vmes masiraš trebuh (no, pri nosečnici to najbrž ne gre, ker je otrok nad črevesjem) v smeri urinih kazalcev in ko začutiš, da bo treba na wc, zapreš zatič, iztakneš nastavek in po hitrem postopku na školjko. Jaz sem to ponovila še ene dvakrat, tako da na koncu ni v tebi nič več. Potem sem se stuširala, ponavadi topel tuš pomaga, da na wc sedeš še enkrat.Nastavek umiješ z milnico, ostalo itak ni umazano. Če bo možno, si bom klistir naredila kar sama doma, preden bom laufala v porodnišnico, če ne, pa gotovo tam, ker mi res ni do tega, da bi se mi zgodilo kaj na porodni mizi.

Tud sama sm že slišala za tale ‘domač klistir’ in se mi zdi res pametna zadeva, pa tud zdravo je baje, če se kdaj pa kdaj nardi, ker spere vse iz črevesja (to verjetno pomeni parkrat letno, ne zej vsak teden). Je pa mene tud groza it rodit, da da mi pol tam ‘ugre’. Sej vse vemo, da so tam res navajeni vsega in marsikdo reče, da je to čist brezvezno obremenjevanje, ampak čist iskreno jst ne bi rada poleg rojevanja zraven še ‘kakala’, medtem ko bo vse skupaj spremljal še moj partner, ki bo zraven. Verjetno tud marsikatera tako razmišlja. Tiste ki ne, pač ne. Ampak obsojat nekoga zaradi svojega stališča je pares mal neprimerno.
Kako je pa s tem v CE?
lp-mb

Joj, punce, pa nehajte že razmišljat o tem, da rabite klistir, da vam ne bi “ušlo” na porodni mizi. Ko bodi prišli tapravi popadki, tisti tik pred porodom, vam garantiram, da vam bo čisto vseeno ali živalsko tulite ali pa vam je malo ušlo. Želele si boste, da bo poroda čimprej konec, da boste končno videle svojega otročička in sploh vam na kraj pameti ne bo padlo, da bi razmišljale o tem, da vam je ušlo pred partnerjem n sestrami. Kvečjemu boste vesele, da so tam in vam lahko pomagajo, da se jih lahko oklenete v popadkih. :-))

In potem bo kar naenkrat hudega konec, otrok bo zajokal in odprl se vam bo popolnoma nov svet (in takrat se ne boste niti spomnile, če vam je ušlo na porodni mizi oz. vam bo čisto vseeno, tudi če vam je).

Vsem z takšnimi ali kakšnimi drugačnimi skrbmi priporočam v branje Ina May Gaskin – Modrost rojevanja. Sicer pa vam želim hiter in lahek porod ter zdravo dete.

Jaz si bom to knjigo vsekakor prebrala, tako da prosim za informacije, kje se jo dobi. Jo ima Svet knjige (ker sem članica) ali se jo dobi tudi v Šparu, Leclercu…. Kar se tiče poroda, pa mislim, da ima vsaka bodoča mamica o tem svoje predstave, kako naj bi vse skupaj potekalo, sploh tiste, ki smo se v tej vlogi znašle prvič. Tudi ljudje smo taki in drugačni, enim je vseeno, drugi smo pač malo bolj splanirani, ampak to ne pomeni, da smo slabši ljudje ali bodoče mamice. Jaz sledim načelu, da se bolje počutim, če imam stvari vsaj kolikor toliko pod kontrolo, se pa zavedam, da gredo potem stvari lahko po svoje. Zato sem za klistir, dopuščam pa možnost, da za to ne bo časa, ali pa da mi bo kljub klistirju na porodni mizi kaj ušlo. Podoben imam pogled na bolečine med porodom – mislim, da bi jih zdržala, ampak v temu ne vidim prav nobenega smisla, zato sem zagovornica epiduralne in se jo bom, če bo le možno, tudi poslužila. Vez z otrokom se gradi že med nosečnostjo in še bolj po rojstvu, tako da mislim, da mi enih par ur muk ne bo k tej vezi čisto nič pripomoglo, zato se temu raje odrečem. Vesela sem predvsem, da mi sodobna medicina ponuja manj boleč način poroda in sprejemam tveganja, ki jih ta metoda prinaša, sicer pa tudi naravni porod prinaša določena tveganja in če smo pošteni, kateri naravni porod pa je danes povsem naraven – že samo vdihavanje tistega plina je precej stran od naravnega poroda.

Jaz bi vsem bodočim mamicam predvsem svetovala, naj se čim bolj sprostijo, naj se ne obremenjujejo že v naprej kako bo porod potekal in naj se predvsem prepustijo babicam v mariborski porodnišnici, ki zagotovo vedo kaj počnejo. Sama sem rodila tam pred mesecem dn in lahko vso osebje samo pohvalim.

Bilo mi je vseeno če sem se pokakala med porodom, dejansko sem bila osredotočena samo na popadke in na to, kako mojega otroka čimprej spraviti na svet. Rodila sem zelo hitro, popolnoma naravno in po moje se imam za to zahvaliti dejstvu, da sem šla v porodno sobo brez planov kako bi naj moj porod izgledal in s popolnim zaupanjem v babico, ki je spremljala moj porod.

Smilijo se mi ženske, ki jih je strah poroda in si delajo skrbi že med samo nosečnostjo (poznam jih kar nekaj). Ali pa tiste, ki porod splanirajo v nulo, nato pa jih zagrabi panika, ko zadeve ne potekajo po načrtu.
Moj nasvet: porod je nekaj najbolj naravnega, prepustite se naravnemu poteku in čim manj komplicirat!

Želim vam čimhitrejši porod!

da malo oživimo temo.. kakšna nova izkušnja?
lp

New Report

Close