Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pridobitev porodne dokumentacije iz lj. porodnišnice

Pridobitev porodne dokumentacije iz lj. porodnišnice

Ker vidim, da vas kar nekaj želi vpogled za nazaj kaj se je med porodom in hospitalizacijo dejansko dogajalo, naj povem, da za ljubljansko porodnišnico je potrebno spisati prošnjo/zahtevek zanjo in jo lastoročno podpisano poslati na :

Božena Krušič,
tajnica strokovnega direktorja
Ginekološka klinika Ljubljana
Šlajmerjeva 3
1000 Ljubljana

Napišite, da želite porodni zapisnik in zapisnik hospitalizacije, navedite dan rojstva, svoje ime in priimek ter naslov in tel št ali drug kontakt. Željeno boste dobili domov v zakonitem petdnevnem roku. Sicer se lahko prošnja pošlje samo na Ginekološko kliniko, meni je g. Božena Krušič po mailu rekla, naj jo naslovim kar nanjo, da se zadeva ne izgubi na poti do arhiva ter me še vprašala ali potrebujem čisto vsak izvid. Sama nisem potrebovala kakih 50 strani izvidov ctg-ja in če je pri vas tudi tako, je dobro, da to zapišete, da vedo. Upam, da bo komu v pomoč…

lp

Draga Solaris,

hvala vam za te natančne informacije, srce ste.

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem se pri pridobivanju svojega porodnega zapisnika oprla na zgornje informacije,
a žal niso več relevantne. Ga. Božena Krušič se je namreč upokojila.

Vlogo za vpogled v porodni zapisnik (preprosto list papirja, na katerem izrazite svojo željo, napišete potrebne podatke ter se podpišete) je potrebno nasloviti neposredno na Arhiv ginekološke klinike v Ljubljani:

Arhiv
Ginekološka kliknika
Šlajmerjeva 3
1000 Ljubljana

Lahko se tam oglasite tudi osebno.

Za porode od letošnjega leta naprej (2013) pa se vodijo računalniški porodni zapisniki, zato mora vpogled vanje odobriti predstojnik. Predvidevam, da je postopek malo daljši, nihče pa vpogledu ne more oporekati, saj to spada med pacientove pravice.

Draga Bambi29,

hvala vam za te informacije,

lep dan vsem, ki berete, razmišljate o naših tema in ki prispevate k vsebinam, pa vsem, ki se sprašujte, potrebujete informacije, podporo, prostor za to, da potožite, pohvalite …

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Pozdravljeni,

ali kdo ve, ali zgoraj navedena informacija (iz leta 2013) še drži? Rodila sem leta 2017 in nisem dobila porodnega zapisnika, pa bi ga rada imela za osebni arhiv.

New Report

Close