Najdi forum

bolniška

Čiao nosečke,

kako ste, ali delate ali ste na bolniški. Joj jaz moram delat, mi ginekologinja noče dat bolniške. Moja osebna mi da samo za nekaj časa, za naprej bi pa rabila mnenje ginekologa. Zanima me, katere ginekologa imate, je ok, a tud vam kej komblicirajo za bolniško?

Nosečnost ni bolezen! Če imaš razlog za bolniško, jo pa itak dobiš (rizična nosečnost, neprimerno delavno mesto,…). Jaz sem na bolniški od 25.8., PDP imam 20.10. Razlog za bolniško: pritiskanje navzdol, pogosti krči, slaba krvna slika, zatekanje.

Hoj.

Jaz sem na bolniški zaradi tromboze. Ne priporočam, he he.

Lp

VV

Tudi jaz sem na bolniški zaradi rizične nosečosti, krvavitev… Zakaj pa bi ti želela biti doma? Saj verjetno se tebi ne bo tako slišalo, ampak če se dobro počutiš, bodi vesela, da lahko živiš normalno 🙂

No, jaz bi pa precej raje delala, ker bi potem pričakovala eno lepo nosečnost brez težav.
Sem še na letošnjem dopustu, potem pa štartam z bolniško po cerklaži in dveh precej prezgodnjih rojstvih. Sem doma, pa s čimveč počitka.
Zamenjaš?

Jaz pa bi vprašala kakšna je praksa dajanja bolniške zaradi zares obupne utrujenosti in zaspanosti v nosečnosti, drugače je vse BP in res ne bi rada izkoriščala bolniške…, le utrujena sem tako, da včasih popoldne kar v sede zaspim (sem pa 14t1d) in komaj zdržim 8 ur za računalnikom. Lahko prosim osebno zdravnico za par edni bolniške, da se naspim in pridem k sebi? Je kateri v takem primeru napisala bolniško? Žal dopusta skoraj nimam, ker mi pripada le sorazmirni delež…

Če se ne počutiš dobro s tem tudi plodu ne delaš usluge, ne vidim razloga zakaj ne bi šla za kak teden na bolniško.

Zaradi utrujenosti lahko dobiš par dni bolniške kadarkoli, lahko tudi od osebnega zdravnika.

Od ginekologa dobiš pa daljšo bolniško samo, če so razlogi. Te so lahko od-do, pogosto gre za krvavitve, placento previo ali skrajšan MV/zgodnje odpiranje, diagnozi tukaj grozeči splav ali grozeči prezgodnji porod. Mislim, da si nobena nosečnica ne želi tega.

Jaz sem od 16t na 4 urni bolniški zaradi bolečin v hrbtenici(delo za računalnikom) in zaradi utrujenosti. Če bi želela bi lahko bila na polni bolniški, vendar mi paše, da grem malo med ljudi, pa še kontrole iz komisije se mi ni treba bati.
Res pa je, da je odvisno od ginekologa, ker ti on napiše priporočilo za bolniško. Predlagam ti, da zamenjaš ginekologinjo.

Jaz mislim, da se ti splača it k osebni zdravnici po par dni bolniške, da se spočiješ. Tako sem jaz v prvi nosečnosti 2x vzela po tri dni in je kar malo pomagalo.

Zdaj pa bruham zjutraj in zvečer, ampak se mi zdi, da če bi bila doma, bi bilo še slabše – bi mi pa ginekologinja zaradi bruhanja dala bolniško, pa se nisem odločila – če si doma po mojem samo ješ:) (vsaj pri meni je tako) in razmišlala bi kako mi je slabo, v službi se pa vsaj zamotim.

Je pa res, da eni sploh ne dajo bolniške. Meni je v prvi nosečnosti nikoli ni hotela dati ginekologinja (v leonišču), me je vedno poslala k osebni zdravnici.

lp

Tudi zaradi preutrujenosti in izčrpanosti bolniku pripada bolniška -nosečnici ali nenosečnici.

Tudi jaz imam tako ginekologinjo da mi noče napisat bolniško.Delam v trgovini in sem cel dan na nogah imela sem že vnetje notranjih žil in me noge po nekaj urah dela zelo bolijo.Moja ginekologinja meni da sem ginekološko OK glede nog pa da naj obiščemsvojo osebno zdravnico, ampak ona mi pa za več kot en mesec ne more dat bolniškotako da sedaj čakam na odgovor komisije. Ne vem pa kakšne možnosti mam ker nimam nobenega potrdila od ginekologinje.

Ena varianta je 4-urna bolniška, tiste, ki težko delate 8 ur.
Jo je lažje dobiti, vsaj tako pravijo moje znanke.

Haj!

Mene pa zanima nekaj v zvezi bolniške.Ko sem bila prvič noseča sem imelA STRAŠNE PROBLEME IN ME GINEKOLOG NI DAL NA BOLNIŠKO!!!!!iMELA SEM NAMREČ PONIŽANO MATERNICO.Rodila sem v 34 tednu,hči je bila v inkubatorju in na fizeoterapijo sem hodila do 13 meseca dvakrat na teden.Sami problemi zaradi tega ker sem do konca delala.Sedaj sem drugič noseča in me zanima,če je možno da dobim rizično bolniško ker sem imela pri prvi takšne probleme.Malo me je strah kajti moja hči je sedaj vredu samo prej je bilo pa hudo.Prosim za odgovor če mi lakho katera pomaga.Hvala.Lidija

Po vseh pravilih bi morala iti v bolniško glede na prvo nosečnost.

vse dobro

Zamenjaj ginekologa,on bi ti moral dat bolniško,sicer je potem vprašanje kako ti odobri komisija,meni je G dal B komisija pa mi jo je potem zavrnila,imam pa zelo povešeno maternico,sem že petič noseča.Želim ti,da se ti bolje izteče kot v prvo.

Damajoli, jaz sem bila v podobni situaciji v prvi nosečnosti (zastoj rasti, rodila v 34. tednu zahirančka in fizioterapija skoraj do 1,5 let, skrajšan maternični vrat, skratka, ni da ni), vendar sem sedaj, v 2. nosečnosti, full težko dobila bolniško podaljšano od komisije, ginekolog ni bil problem (v bistvu mi kaj hudega ni, ampak sem vseeno mislila, da me bodo avtomatsko dali na bolniško zaradi prve nosečnosti-no way). Ene 3 krat so mi zavrnili, sem se pritožila, pa še moja splošna zdravnica se je full zavzela in jim težila, da mi podaljšajo. Na koncu so mi, vendar je trajalo…
Tako da mislim, da nosečnosti niso kaj dosti povezane ena z drugo…

KAJ DELA SLOVENIJA NE V AVSTRIJI JE VSE DRUGAČE A NE….KO BI LE TA VLADA KAJ DRUGAČE NAREDILA DA BI MATERE BILE BOLJ ZAŠČITENE.SAM IMAM OBČUTEK DA TA VLADA BO ŠE SLABŠA KOT PREJŠNJA ČE IMA KDO VEZE Z G.PAHORJEM NAJ MU TO OMENI.NEBI BILO SLABO….KAJ PRAVITE.NO DA VAM ŠE POVEM KDO MI NAMREČ NOČE DATI BOLNIŠKE, KI GA VSE TAKO HVALIJO .. DR.FILIP SIMONITI… IZ ŠENTJUR PRI CELJU.IN TO SAMO ZATO KER DOBI KAO DENAR OD ZAVAROVALNICE ČE IMA MALO PACIENNT V BOLNIŠKI EVO PA SMO SPET PRI POLITIKI.JOJ KDO JO JE IZMISLIL

Si pa res trapa ! Ginekolog NE DOBI DENARJA OD ZAVARPVALNICE, če ima malo nosečnic v bolniški !!!! Bolniše itak ne da ginekolog, to bi ti lahko bilo jasno ! Če si zdrava, bodi vesela, da si, ker vse pa res niso. Tiste najbolj bolne ponavadi itak ne želijo bolniške !

tudi meni se zdi da g.SIMONITI veselo služi ali na nosečnicah ali pa pri ostalih bolnicah…za en navadn ultrazvok dobi dvakrat plačilo…pa tut bolniška je pri njemu problem.

New Report

Close