Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje DVIGOVANJE OTROKA V NOSEČNOSTI

DVIGOVANJE OTROKA V NOSEČNOSTI

Živjo !

Mene pa zanima kaj si mislite o moji situaciji:
Sem v 7 tednu nosečnosti, doma pa imam že 21 mesečnega sina, ki ima 16 kg-
je pravi korenjak.
Včasih ga tudi dvignem in nosim, vendar ne dolgo (po zunanjih stopnicah).
Ali je to slabo zame, sploh zdaj v prem tromesečju ?
Prosim vas če mi odgovorite in pomagate s svojimi izkušnjami.

Pozdravček vsem,
Urška

ce je z nosecnostjo vse ok in ce ti tvoj gin ne pove drugace, ni zadrzkov. jaz sem svojega 11kg otroka nosila se na dan poroda… moras pa pazit, ce imas kako tezavo, velik razmik trebusnih ipd. takrat se trezkih bremen naj ne bi nosilo. drugace pa se ravnaj po tvojem obcutku.

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Samo v premislek, jaz sem dvigovala vse živo, ne samo otroke in v prvih dveh nosečnostih ni bilo nič težav, vse takorekoč z lahkoto, čeprav so se vsi križali. Zdaj v tretji nosečnosti sem kot stara mama in komaj še kaj zmorem. Lahko da je psiha, upam pa, da niso posledice mojega kar preveč lahkotnega jemanja prejšnjih nosečnosti. Vse se enkrat pozna, zato bi kljub vsemu svetovala previdnost in brez pretiravanja, pa čeprav telo sije od zdravja in moči.

Živijo,
Tudi jaz sem do 17. tedna dvigovala otroka (12 kg). Počutila sem v redu. Potem pa sem začela krvaveti, zečela se mi je luščiti posteljica in 1 mesec sem imela strogo ležanje. Šele po zapletu mi je ginekologinja povedala, da nosenčnica ne sme dvigniti več kot 7 kg, čeprav je prej govorila, da če se počutim v redu lahko delam vse tako kot prej po počutju. Tako da ti polagam na srce, izogibaj se dvigovanju in rajši se malo več popazi kot premalo.

Oj!
Sem v 18 tednu in še vedno dvigujem svojega sinčka (16 kg)..

gg

Sem v 34 tednu in dvigujem svojega 13 kg sinka, če je vse o.k. tako ni problemov.

Kaj pa delo v skladišču?Na dan po 1 tono?

Jaz kar z grozo gledam noseče mamice, ki nosijo svoje velike korenjake, ampak najbrž, če se počutijo ok, že lahko. Poznam pa eno tako pogumno mamico, pri kateri je prišlo do zapletov in je otrok umrl. Vse življenje si očita, da to od dvigovanja 15kg težkega otroka.

Pravno naj nosečnice na delovnem mestu ne bi smele dvigovati več kot 5 kg!!! (pravilnik o zagotavljanju varstva nosečnic…)

Jaz v prvi nosečnosti nisem dvigovala NIČ težjega od 5 kg, če pa zanosim v drugo, pa ne vem, kako bi se lahko izognila dvigovanju – ampak najbrž bi že pazila, saj imamo težave z zanositvjo in bi se najbrž tega pravila – do 5 kg….. Hči pa že lepo sama hodi, tako da ni večje potrebe po prenašanju.

Jaz kar z grozo gledam noseče mamice, ki nosijo svoje velike korenjake, ampak najbrž, če se počutijo ok, že lahko. Poznam pa eno tako pogumno mamico, pri kateri je prišlo do zapletov in je otrok umrl. Vse življenje si očita, da je to od dvigovanja 15kg težkega otroka.

Pravno naj nosečnice na delovnem mestu ne bi smele dvigovati več kot 5 kg!!! (pravilnik o zagotavljanju varstva nosečnic…) in si mislim, da bi se tega morale držati nosečnice tudi na splošno.

Jaz v prvi nosečnosti nisem dvigovala NIČ težjega od 5 kg, če pa zanosim v drugo, pa ne vem, kako bi se lahko izognila dvigovanju – ampak najbrž bi že pazila, saj imamo težave z zanositvjo in bi se najbrž tega pravila – do 5 kg kar držala….. Hči pa že lepo sama hodi, tako da ni večje potrebe po prenašanju.

Ampak – mene pa zanima, koliko stare otroke pa imate, če imajo po 16, 13 kg?
Moj sin je star 5 let in ima 18 kg. Sicer je suh in velik.
Ampak se mi vseeno zdi, da 21 mesečnik preživi tudi brez kakšnih posebnih dvigovanj …
Sama imam sicer cerklažo, pa se moram toliko bolj paziti. 7,5 kg težko hčer dvignem res izjemoma, mogoče 3x na teden … ne bi si rada karkoli očitala …

Tvoj 18 kg pri 5 letih, kaj naj pa jaz rečem, ko ima pri šestih mesecih 10,5 kg :)? To je čisto odvisno od otroka.

Tvoj 18 kg pri 5 letih, kaj naj pa jaz rečem, ko ima pri šestih mesecih 10,5 kg :)? To je čisto odvisno od otroka.[/quote]

Ja, mi je čisto nepredstavljivo, ker sta moja oba ‘kumrna’;)

AnaAna, bodi vesela, jaz ves dan švicam kot na fitnesu :))))

Naša je 2,5 leti pa ima 14kg. Ni debelušna ampak suha in visoka (5cm vecja od povprecja pri tej starosti).

New Report

Close