Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Povišan krvni sladkor

Povišan krvni sladkor

Sem v 26. tednu nosečnosti.Na pregledu so mi ugotovili povišan krvni sladkor 8,5. Imam predpisano dieto. Ali ima katera od vas tudi ta problem ?

Tukaj nas je bilo nekaj takih. A si že bila pri diabetologu? Verjetno ti je on predpisal dieto. Ti se kar drži navodil. Če je sladkor na meji, se ti bo že z dieto uredilo stanje. Če ti ga bo pa fejst biksal, greš na inzulin. (tablete so med nosečnostjo prepovedane).

Samo brez panike. Verjetno boš malo več pod kontrolo, ker se pri sladkornih bolnicah rado zgodi, da začne otročiček proti koncu nosečnosti pospešeno rasti in so potem težji porodi.

Lp, Ela S

jaz imam gestacijski diabetes in sem na inzulinu. najprej sem bila na dieti, ampak žal ni bila uspešna, tako da sedaj že 5 tednov jemljem inzulin. priporočam ti, da se diete držiš. drugače ni pa nič hudega, samo malo več pozornosti smo deležne pri pregledih 😉

www.spela.mojforum.si

Pozdravljene,

tudi meni so ugotovili dg. gestacijski diabetes, nisem še bila pri diabetologu (razen pozitivnega OGGT testa). Na predavanju za zdravo pehrano sem bila, ali ima katera mogoče kakšno že napisano dieto, da bom lažje kombinirala prehrano.
Zanima me tudi ali se sladkor po porodu uredi?

Hvala in lp
Anja

jaz si diete niem napisala, ampak sem sproti gledala v brošurico, ki sem jo dobila na predavanju o prehrani. načeloma se sladkor po porodu uredi, ni pa pogoj. meni je diabetologinja rekla, da imam kontrolo 6 mesecev po porodu in v tem času naj bi se sladkor uredil na normalo.

www.spela.mojforum.si

New Report

Close