Najdi forum

vgnezditev

Kdaj sploh pride do vgnezditve??

Se ravi, če sem imela v nedeljo zaščiten spolni odnos in ovulacija v ponedeljek, kdaj pride do vgnezditve? Kako se čuti?
Kdaj pa začnejo prsa boleti (pred M, po M)???

Prosim povejte mi kaj več, ker se tako nevzdržna, da me bo pobralo.

Hvala vsem

Zaporedje dogodkov:
1.) ovulacija (pri rednih ciklih kao 14dni pred naslednjo M, sicer pa lahko zelo “muhasta”): s tem se sprosti jajčece (ovum) iz jajčnika (naj bi se, včasih – redko se ne, kar je lahko eden od vzrokov “nezanositve”) in gre na svojo pot po jajcevodih; jajčece naj bi blo sposobno oploditve 1 dan; nekatere (redke) ženske imajo t.i. ovulatorno krvavitev v času ovulacije, ki naj bi bila posledica sprostitve jajčeca iz jajčnika (lahko vsak cikel)
2.) inseminacija – osemenitev: izliv sperme v ženska rodila; spermiji preživijo v ženski 2-3 dni
3.) fertilizacija – oploditev: spermij zleze v jajčece in rata zigota (oplojena jajčna celica), kar se navadno zgodi v jajcevodu; pogoj za to: živi spermiji + za oploditev sposobno jajčece (tajming!); zigota se takoj začne delit – faze z različnim številom celic se različno imenujejo – zadnja je blastocista, ki rata že v maternici;
4.) implantacija – vgnezditev: zarodek pripotuje v maternico (tu rata blastocista), kar se navadno zgodi okrog 4 dni po oploditvi; blastocista ima na zunanji strani poseben ovoj (v bistvu zametek plodovih ovojev – na eni strani se bo iz njih kasneje razvila posteljica), ki začne vraščat v steno maternice – 7-10 dni po oploditvi; takrat nekatere (zelo redke) ženske dobijo t.i. vgnezditveno krvavitev, ki lahko traja zelo različno – od le enkratnega madeža do nekaj dni navadno pičle krvavitve – glede na tajming tako krvavitev zlahka zamenjaš za malo bolj “švoh” in morda prezgodnjo M); najpogostejši razlog izvenmaternične nosečnosti je slaba prehodnost / slaba peristaltika jajcevoda (gibanje migetalk v steni jajcevoda, ki skrbi za pomikanje zigote in naslednjih faz do maternice) – zato je tudi najpogostejša oblika izvenmaternične nosečnosti t.i. tubarna IMN (tuba uterina = jajcevod) – v tem primeru blastocista nastane že v jajcevodu in se tuki tut vraste v steno; težave začne povzročat malo kasneje, ko lahko predre steno jajcevoda – od tu hude bolečine in navadno tudi zunanja krvavitev v zgodnji nosečnosti, ki sta glavna znaka tega zapleta; je pa podobna slika (a navadno z manj bolečin in več krvavitve) tut pri zgodnjem spontanem splavu…

Skratka, krajši odg. na tvoje vpr. pa je: vgnezditev navadno sledi 7-10 dni po ovulaciji. Večina žensk je ne čuti, zelo redke bodo takrat navadno le malo zakrvavele. Boleče prsi – kakor pri kateri; pri meni so se že v nenosečem stanju pojavljale vedno od ovulacije do menzesa, ko so nehale bolet (padec hormonov). Zdaj v nosečnosti me pa bolijo isto od ovulacije dalje, s tem da je bolečina za razliko od prej hujša, stalna in se malo stopnjuje (količina hormonov narašča) (noseča sem 6 ted).
Upam, da nisem preveč zamorila in da sem razložila dovolj razumljivo?

Držim pesti, da vama rata + sporoči, ko boš vedela (test nosečnosti se ti najbolj splača delat po nekaj dnevih izostanka M, ker prej je preveč lažno negativnih rezultatov, ker je lahko še premalo hormona)!

OOOOOOO, UAUU, TI SI PA RES POUČENA. A IMAŠ VEZE Z MEDICINO. ISKRENA HVALA ZA TAKO IZČRPEN ODGOVOR.
Če nam ne rata ta mesec, bom pa v naslednjem kupila test za ovulacijo.. Upam, da nam ne bo rabilo.

Še 1x hvala.

Ha, ravno sem prebrala vajin post in na koncu videla datum ( leto 2005 ), me zanima koliko otrok imata že do sedaj!?

pozdravljeni mene pa zanima koliko dni po spolnem odnosu občutiš oploditev? zadni spolni odnos sem imela 12 vednar me danes tko bolijo jajčniki a je to možno da ne to to ?

Oploditve se ne da občutiti. Ženske čutijo ovulacijo… Nekatere pa trdijo, da so se od vnezditve dalje počutile drugače. To pa je 6 – 8 dni po spolnem odnosu. Če te jajčniki bolijo, imaš najbrž šele ovulacijo.

Pozdravljeni, mene pa zanima ce je mozno da po koncani menstruacija dobim za 1-2 tedna mocne krce z napihnjenostjo in sedaj v drugem tednu po menstruaciji se zraven pogosto uriniranje aja pa v orvem tednu po menstruaciji me je zellooo bolela glava ..sem pa tudi uporabljala tablete controloc ( za zelodec ) ..skratka je mozno da sem zanosla ?

Pozdravljena,

če si seksala brez zaščite, vedno obstaja možnost, da si zanosila. 🙂 Sicer pa brez podatkov o tvojem ciklusu ne moremo niti ugibati, kaj je in kaj ni možno. Če imaš recimo 28-dnevni cikel in 7-dnevno menstruacijo, bi lahko zanosila ravno nekje v prvem tednu po menstruaciji. Če imaš pa menstruacijo 3 dni in cikel dolg recimo 30-31 dni, pa je malo verjetno, da bi bila v drugem tednu po menstruaciji potencialna nosečnost že tako daleč, da bi imela že simptome.

Ni pa po mojem v nobenem primeru glavobol v prvem tednu po menstruaciji povezan z nosečnostjo/zanositvijo, kvečjemu z ovulacijo.

Glavobol in napihnjenost je stranski ucinek tablet za zelodec.

New Report

Close