Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Presneti krči … :((((

Presneti krči … :((((

Pa se je začelo tudi pri meni … … KRČI!!!!! V življenju me je mogoče 2x ali 3x prijel krč … in sedaj … zadnje dva dni … točno ob 5h zjutraj … me zbudi krč v nogo (ja … ima prav uro!!!) … Včeraj me je prijel samo v eno nogo … danes zjutraj pa najprej ena … čez par minut pa še druga … … :(((

Baje da ko se lotijo tej krči, da pomeni da primanjkuje kalcija ali magnezija ali neke te stvari, a ne? Kaj jemljete ve, da se nehajo te težave? Pa tudi ne vem ali naj počakam do 16.3. ko grem spet na pregled in omenim to ginekologinji in da šele takrat začnem jemati kake une tablete … ali si lahko že sama prej kaj pomagam …

Lp, Bgv

začni jest kalcij in magnezij. Do pregleda se ti bo že zmešalo od krčev. Meni je to prav ginekologinja predlagala.

Pravijo, da res pomagajo šumeče tablete magnezija (Magnesol) ali pa verjetno tudi kaj podobnega, ki se dobi v lekarni. Pokliči še G po telefonu in vprašaj.
Želim ti čimmanj krčov in prihajamo za tabo. Drži se.
LPL (12T)

Draga Bungi!

Tudi meni se je to začelo nekje v 5 mesecu-joooooj kako boli a ne? Jaz sem težavo omenila moji g., ki mi je priporočila kalcijeve tabletke Ca-C 500Sandoz, ki jih sedaj redno pijem v kombinaciji s Mg Magnesol tabletkami, ker mi je otrdeval trebuh in ti moram povedati da so se stvari občutno izboljšale in da imam sedaj krče le še redko, hvala BOGU. In naj te potolažim nič ne škodujejo bebici, pa še zate bo dobro, če jih boš jemala, saj je kalcij zelo pomemben.
Tako zdaj pa v lekarno po tabletke! Upam da sem pomagala!

Lp! Romana 33t

Banane, banane, banane…. Preprečujejo krče!

Zaenkrat imam samo krče v noge (zgleda, da so pač šele začetni) :)) … Bom pa res skočila v lekarno po te tablete … pa upam, da bo res kaj pomagalo …

Hvala ti! (oz. vsem) :))

Lp, Bgv

Mmmmmm … no no no … to pa rada berem … :)))))))))))))))) Hvala za tako fajn dober nasvet … :))))

lp, Bgv

Zanima me, če imajo te tablete kaj dodanega sladkorja…Jaz imam namreč nosečniški diabetes, pa da ne bom v tem snegu zastonj hodila v lekarno…

Jaz sicer nimam tezav s krci, so me pa doma ze na zacetku zalozili z informacijami…hehe pri nas je kao 100 letna tradicija babistva in kar malce grdo so me gledali, ko se je teichi odlocla za management, namesto da bi peljala to naprej :)))) mi je pa bolj prijetno tukaj na forumu pocvekat in vprasat kar me zanima :))))

tko da ko se pojavijo krci najprej poskusi z bananami…pazi, lahko te prevelike kolicine zaprejo :))), in ce ne bo nic boljse pa magnezij…jaz sem bolj tak tip cloveka, da najprej probam bolj naravne stvari, sele na koncu na tablete…mas tud tole vodo zalife, ki vsebuje magnezij in vitamine.. probaj tud to mogoce pomaga…

no cim manj krcev ti zelim

lp, teja

:)))) Bom probala … Danes si nabavim banance (pa mogoče še kako drugo sadje in si naredim kako dobro sadno kupo s smetano) … in bomo videli, če be bodo jutri zjutraj zopet zbudili krči …

lp, Bgv

…mogoce se tezavic ne bos odkrizala tako zgodaj…vcasih mine tudi kaksen teden, preden vse skupaj zacne delovati :)))

lp iz zasnezene gorenjske

No no … pol bo pa od sedaj stalno na jedilniku sadna kupa s poooooooolno banan … :)))

Lp, Bgv

BGV,

Jaz pijem Magnesol, se kupi v lekarni (663 sit vsake 10 dni). V škatlici je 20 šumečih tablet, jaz pijem po dve na dan (300 mg) in res nimam nobenih krčev. Meni jih je sicer ginekologinja priporočila, ker me tolko dol tiščalo, ker menda pomaga tudi pri tem.

Je pa mene v prvi nosečnosti kar nekajkrat zagrabil ta vrag…panika, mojga pokonc, da je masiral…edino tako je popustilo…pol pa še dva dni mišica boli…

Lp, anita

No … jaz sem hvalabogu čisto nepanični tip … tako da ko me prime krč pač stegnem nogo … stisnem zobe … in čakam, da gre mimo … :)))) … Sicer … danes so bili res mal močnejši krči in me še sedaj bolijo mišice … sam ni hudga … :)))

Lp, Bgv

Zdravo!
Še en drug predlog – ne vem mogoče se samo jaz tako tolažim :-)), mogoče pa bo koristilo še kateri. Če vas že napade krč, trenirajte dihanje tako kot pri popadku, saj gre v bistvu za isto zadevo. Jaz vedno naredim tako in me noga potem nič ne boli. Torej, ko zagrabi, samo lepo počasi in globoko dihat pa mine – najbolj narobe je, če se človek potem še sam zakrči in neha dihat.
No vseeno pa je dobro piti Magnesol, da je tega čim manj.

LP
Pikica (25 t.)

Pobrskajte za nazaj na naslov teme

Kalcij, vitamini, krči – preberite

z dne 10. 2. 2004 pa boste vse zvedele. In marsikaj vam bo postalo jasno.

Ja, pojek kakšno Mg tabletko – šumečo – baje pomaga

Poiskusi Donat Mg, ne zapira, bolj verjetno odpira, magnezija pa ima tudi na pretek. V kombinaciji z banano ne bos imela problemov z prebavo. Veliko jogurov in mleka pa bodo prinesli potrebni kalcij. Krci so verjetno bolj posledica Mg kot pa kalcija.

Meni je ravno včeraj rekla G, da naj si kupim Magnesol in te kalcijeve talbele CA C 500. Ampak mi je rekla, da jih nikakor naj ne vzamem skupaj, zaradi morebitnih nezaželenih součinkovanj. Tako, da ene kalcijeve zjutraj, popoldan pa Magnesol. Jaz se na to ne razumem, samo ji pač verjamem.

Ja, imajo dodan sladkor in piše v navodilu opororilo za diabetike. Lahko pa še vseeno povprašaš v lekarni, koliko sladkorja vsebujejo. Jaz se na pamet ne spomnim.

New Report

Close