Najdi forum

Napotnica

Mene pa zanima, če na samoplačniškem pregledu nuhalne svetline, kjer plačaš 12.000,00 sit (Zdravstveni zavod dravlje) vseeno potrebujem napotnico?
Naročena sem v ponedeljek, naredila bom več kot 100 km, ne bi pa rada prišla z manjkajočo dokumentacijo.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Ne, ne rabiš napotnice, ker napotnica je pravzaprav neke vrste denar. Zdravnik, ki mu prineseš napotnico, za napotnico dobi pri ZZZS denar (če ZZZS to zadevo “pokriva”).

Potrebno pa je biti prej naročen. Jaz sem imela s sabo tudi zdravstveni kartonček in materinsko knjižico (za vsak slučaj).

Pa svoj’ga imej s sabo, da bo še on užival.

Hvala lepa! Naročena sem v ponedeljek, moj pa upam, da si bo lahko zrihtal dopust!

Srečno!

Materinsko knjižico rabiš, ker notr vpiše rezultate UZja, za zdravstveno knjižico pa ne vem, če sem jo rabila pokazat… ma vzami jo za vsak slučaj. Napotnice pa ne potrebuješ.

Naj si zrihta dopust, ker je res super.

Meni niso nič v materinsko knjižico pisali (v Dravljah, pri dr.Rešu), samo izvid so mi dali, ki bi ga ginekologinja lahko prepisala v materinsko knjižico, pa mi ni. So mi pa, ko so mi delali amniocintezo (tudi samoplačniško, v Dravljah).

Jaz sem tudi bila v Dravljah, samo mi ni delal dr.Reš ampak ena druga pa je vpisala v materinsko knižico. Tako da lahko je pač različno, nič ne škodi če jo imaš s sabo.

Jaz sem bila v torek na nuhalni v Dravljah (naredil mi jo je dr. Pušenjak) in je sestra direktno po njegovem navodilu vpisovala podatke v materinsko knjižico.

lp

Ja, zgleda je dr.Pušenjak bolj vesten, ker je bil on tisti, ki mi je delal amniocintezo in tudi vse noter vpisal. Tudi ostalo je vse super opravil!

New Report

Close