Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje lažni Braxton-Hicksovi popadki

lažni Braxton-Hicksovi popadki

Pozdravljene

Zanima me, kdaj ste ve občutile te lažne popadke. Ko prebiram literaturo povsod piše, da naj bi se začeli pojavljati nekje v 7 mesecu, jaz pa jih imam že od 5 mes. dalje. Je to normalno? Bom zaradi tega prej rodila?
Hvala in lp.

Vsekakor ni dobro, če so preveč intenzivni in preveč redni, sploh pa tako hitro. Mene je g. v prvi nosečnosti pri 7,5 mesecih nosečnosti zaradi pogostosti poslala na bolniško mirovanje. Torej najbolje je vprašati svojo G. ,ki te najbolj pozna s tega vidika.

Marija

Meni so se v prvi nosečnosti pojavili okrog 7 meseca v drugi nosečnosti pa zelo zgodaj. Točno meseca ne vem mislim pa da je bilo že pred petim mesecem. Ginekologinja ni bila zaradi tega nič kaj zaskrbljena sama pa sem si pomagala tako da sem izvajala dihanje, ki ga naučijo v materinski šoli, ki jo obiščeš pred porodom.

Dihanja za “omehčanje trebuha” se da naučiti tudi iz kakšne knjige o nosečnosti. Jaz sem naredila takole: Vsedla sem se in se sprostila ter začela dihati s trebuhom (ne dvigajo se pluča pač pa trebuh) na ta način sem globoko dihala skozi usta dokler nisem začutila, da je napetost popustila in tudi otrok je ponavadi takrat začel bolj intenzivno brcati (dobil je več kisika in je postal bolj živahen).

Ginekologinja mi ni nič omenila, da bi zato ker sem imela že zelo zgodaj te vrste popadkov prej rodila. Priporočam pa, da se še sama posvetuješ z ginekologinjo, mogoče ti tudiona lahko pokaže dihanje s katerim si lahko pomagaš.

Sem v 34.tednu nosecnosti in lazni popadki se mi pojavljajo (tudi po vec kot 10x/dan) ze od 24.tedna in to naj bi bilo popolnoma normalno. Je pa malo hecen obcutek ko vse otrdi :))))))
Vse smo narejene malo drugace…..prijateljica, ki je v istem tednu kot jaz, jih sploh se ni imela….

S tem naj bi se maternica pripravljala na prave popadke in menda to ni povezano s prezgodnjim porodom. Edina stvar, ki dejansko vpliva na prezgodnji porod pa je dolzina maternicnega vratu, ki pa ti ga na GK v LJ izmerijo med 22. in 25.tednom.

LP, A.

Jaz to prvič občutila v 19. tednu. Do nekje 22. tedna sem imela ene 3 take lažne popadke. Potem malo bolj pogosto, sedaj pa, ko sem v 27. tednu, spet bolj redko. Dostikrat se pojavijo, ko delam keglove vaje. Zgleda, da narobe diham, kljub temu, da probavam med izvajanjem vaj dihati normalno in sproščeno. LP

A mi lahko poveste, kako to dejansko zgleda? Kaj in kje te boli? Hvala!

Ko sem imela prejšnji mesec ta otrdevanja trebuščka me je malo bolelo, sedaj pa je samo neprijeten občutek. Otrdi- se napne ves trebuh oz. do kod sega maternica in lahko se tudi vidijo obrisi otročka- vsaj pri meni, ker imam bolj tanko trebušno steno in maščoba se mi nabira bolj v riti in nogah. 🙁
LP, T

New Report

Close