Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pomoč za prijateljico

Pomoč za prijateljico

Pozdravljeni ! Prijateljica je pred 3 tedni rodila zdravo punčko, težko 2900g.Problem pa je, ker ima mamica prevelike bradavice in punčka nikakor ne more zajet bradavice , da bi vlekla. Zato je doma tudi shujšala in babica jo je napotila v bolnico. Sicer ne vem kaj se je tam dogajalo, ampak prišle sta še isti dan domov. Problem pa še ostaja. Mamica bi za vskao ceno rada dojila, toda ne gre in ne gre. Punčka se dere , ker je lačna, mamica in atek pa sta čisto na koncu z živci. Jaz sem ji predlagala, naj si izpumpa in daje mleko, ona pa bi pod vsako ceno rada dojila. Kaj lahko naredi????
Ali lahko kako pomagate???
Hvala za odgovor. V imenu prijateljice, Mojca

Draga Mojca,
težko je dajati nasvete preko tretje osebe. Najprej zato, ker imam bistveno premalo podatkov, drugič pa tudi zato, ker ne vem, kako bo nasvet prenešen 🙂 Zato vam svetujem, da spodbudite prijateljico da TAKOJ pokliče katero do svetovalk za dojenje in se z nami osebno pogovori. Naše številke so:

Špelca 02/251 24 21
Tanja 05/627 34 84
Urša 01/518 60 90
Jana 01/510 51 00
Mateja 01/512 45 74
Irena 04/510 80 01
Karmen 01/831 27 27

Če imate možnost, ji tudi natisnite in nesite naslednja besedila:

težave z bradavicami:
nastavki:
kako se tvori materino mleko:
ko dojenček joka:
kolike:

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close