Najdi forum

skrbi za nosecnost

Pozdravljeni,…..
že 100x premleta tema, pa vendar….
z partnerjem si želiva ustvariti družino…(oba redno zaposlena, streha nad glavo,…skratka, čas bi bil…)
stvar je v tem, da me je malo strah…in si želim o tem razpisat.
Namreč,….že več let me spremlja tesnoba/anksioznos….včasih je mila, včasih je sploh ni, spet kakšen dan je prisotna za kakšno urico in potem tudi odide….so obdobja mesecev, let, ko je vse OK, in kakšno obdobje, ko je malo bolj za potrpet. Boh se usmili….kakor nekaterim teži življenje migrena ali gingvitis, ga tole meni!

Povezave med nosečnostjo/porodom in omenjenimi razpoloženjskimi motnjami so kar precejšnje. Bojim se, da bodo že med nosečnostjo ali najkasneje po porodu, moji hormoni in vse kar spada zraven ponoreli, ter da se bom začela počutiti slabo, da se bo tesnobnost poslabšala….do te mere, da si nebom mogla več pomagati sama. Tega me je že v naprej strah.

Poskušam se prepričati, da se to ne bo zgodilo, pa vendar……

Se veliko nosečnicam/porodnicam to zgodi? zlasti tistim, katere so se že prej bojevale z temi težavami. Imam jaz kaj več možnosti, da se bom mogla ukvarjati še z tem? in zakaj?

LP

In to te matra tako, kot druge ljudi migrena zato, ker vztrajaš pri tem, da si pomagaš sama. Pa si ne znaš. Ker če bi si, te to ne bi matralo, ampak bi s tem opravila. Zato se nehaj otepati strokovnjaka in poišči pomoč psihoterapevta oz. psihiatra. Ni nujno, da bi jemala zdravila, ker ocenjujem, da ni tako hudo. Bi bilo pa super, če bi dala skozi nekaj pogovornih terapij, da ugotoviš vzrok in se naučiš s tem spopadati (kako ravnati med tesnobo in jo tudi tudi preprečiti). In če boš to počela med nosečnostjo in po porodu pod zdravniško kontrolo, bosta oba, ti in zdravnik lahko zadevo lažje obvladovala in preprečila, da bi šlo predaleč.

Jaz sem dala to skozi, že 10+ let sploh nimam težav, med nosečnostjo in po porodu (2x rodila) ni bilo nobenih težav. Še pomislila nisem na to. Sem se pa kot ti dolgo vlekla, kao sej jaz pa ne potrebujem pomoči. Kako mi je danes žal, da sem toliko let trpela, namesto da bi takoj vzela stvari v roke.

New Report

Close