Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Maca – Ali res vpliva na plodnost in možnost zanositve?

Maca – Ali res vpliva na plodnost in možnost zanositve?

Pozdravljeni.

Tema, ki bi jo želela odpreti in prediskutirati je ali ima maca dejansko vpliv na plodnost pri ženskah in ali pomaga pri zanositvi?

Sama imam namreč malo težav z zanositvijo. S fantom sva se odločila, da bi imela otroka že cca. 8 mesecev nazaj in nekako ne gre. On je že šel na pregled in so rekli, da je z njegovimi plavalci vse v najlepšem redu. Jaz še nisem šla, ker se bojim da bi kaj našli, in potem bi umrla od straha… ampak če še 3-4 mesece ne bova uspela zanosit bom seveda mogla it tudi jaz.

No, kakorkoli, malo sem brskala po netu in našla par člankov o [b]korenini mace[/b], in o tem da naj bi maca povišala možnost zanositve. Da je to dokaj učinkovit naraven postopek povečevanja plodnosti za ženske.

Kakorkoli predvsem me zanima ali ima katera tuki, mogoče kakšne izkušnje s tem kao čudežnim prahom iz korenine mace?
Baje, da ni vseeno kakšne barve je… za plodnost naj bi bila rumena maca, za povečanje libida črna maca, rdeča ne vem točno za kaj naj bi bila itd.

Glede na članek, ki sem ga našla na lubeforsex.com naj bi maca izvirala iz visokih področij Peruja, natančneje iz Andov, in raste zgolj v težko dostopnih predelih.

Tako, da vsako mnenje ali izkušnja mi bo prišla prav.
Mace sama nisem nikoli uživala, tako da nimam pojme ne kakšnega okusa je, niti ne vem kakšne učinke ima maca lahko na človeško telo – prebrala sem seveda marsikaj, sama pa izkusila tega v realnem življenju nisem.

Tako, da že v naprej vsem hvala za odgovore in upam, da mi uspe – z maco ali brez.

Pozdravljena!

Maca vam lahko pomaga tudi pri izzivih z zanositvijo saj uravnava spolne hormone, menstruacijo, izboljšuje plodnost ter poveča tudi libido. Najbolje je, če jo jemljete opoldan. Lahko jo kupite v obliki raznih “latte” napitkov, v prahu (takrat jo pripravite kot napitek – jo prelijete z vrelo vodo), lahko je “gelatinizirana” ali pa jo zaužijete v kapsulah. Ima poseben okus, ne odgovarja vsem. Če boste jemala kapsule se lahko pojavijo nekatere prebavne težave (napihnjenost ipd.). Vam bo pa dala tudi malo več energije, zato se tudi priporoča jemanje v dopoldanskem/opoldanskem času.

Za zanositev je primernih kar nekaj “superživil” oziroma naravnih preparatov (npr. Kitajska angelika ali Dong Quai). Poleg tega pa je smiselno vseeno preveriti, če imate kakšno stanje, ki bi lahko vplivalo na plodnost, saj se tako lahko aktivno lotite reševanja konkretnega problema.

Vse dobro in srečno na vajini poti,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

Torej je bolje sprobat alternativo, kot iti na pregled, kjer se lahko dejansko ugotovi, kaj je narobe?
Maca lahko pomaga, če ste “zdravi”.

Imam otroka po umetni oploditvi, tako da ne govorim v tri dni.

New Report

Close