Najdi forum

Nosečnost?

Pozdravljeni,
Kontracepcijske tablete sem zaradi težav pri menstruaciji začela jemati približno 1,5 mesec nazaj, v tem času sem imela tudi prve spolne odnose. Tablete jemljem vsak dan ob približno isti uri (med 8-11.uro zjutraj). Prejšnji petek, sem žal na tableto pozabila in jo vzela skoraj 12 ur prepozno, naslednji dan pa sem jo vzela okoli 11ih (torej tudi skoraj 3 ure prepozno). Ta dan sva imela s fantom zvečer nezaščiten spolni odnos, žal premalo razmišljala in zdaj me skrbi možna nosečnost… Od odnosa je minilo 48 ur, torej jutri zjutraj še vedno lahko uzamem urgentno jutranjo tableto.
Priporočate, da vzamem jutranjo tableto ali naj tvegam in počakam do naslednje menstruacije (10 dni)?
Zavedam se, da sva bila s svojimi dejanji neodgovorna in prosim za nasvet, kako naj ravnam v tej situaciji.
Najlepša hvala!

Sama se odloci. Urgentna tabletka je svetovana za uporabo zgolj 3x v zivljenju. Drugace lahko privede do take in ovake motnje hormonov in kasneje ko bos zelela zanosit ne bos mogla, nocem te strasit glede tega ampak tako je.
Vsak mesec je 25% moznosti da zanosis. V celem mesecu si plodna zgolj 24 ur, od teh 7ih plodnih dnevov, ki ti jih kaze menstrualni koledarcek. In ti lahko upas da vama ni uspelo. Ker je moznost relativno majhna. Ampak. Se vedno je 25% moznosti da se vama je ponesrecilo.
Vseeno pa bi ti svetovala kaksno drugo zascito ker pri tabletkah ti ocitno ne gre najbolje. (O tem se pogovori s svojo G). Ker zaradi takih napakic kot jih delate/delamo mladi je prizadeta marsikatera zenska, ki ne more zanosit oz. Dozivi spontani splav ali razna odmrtja in nepravilnosti plodov.
Ne obsojam. Zelim ti povedati da ustrezno poskrbi za zascito. Da se ne bos v kasnejsih letih tepla po glavi.

Drugace pa zacni uporabljati menstrualni koledarcek (ce ga se ne) in se kljub tabletkam vseeno izogibajta plodnih dni, ce ne zelita imeti narascaja.

Pozdravljeni,
Hvala za odgovore.
Menstrualni koledar uporabljam in ni se zgodilo med dnevi, ko bi morala imeti ovulacijo.
Tudi med odnosom, mu ni prišlo v meni, zato vem, da mora biti možnost zelo majhna, ampak vseeno obstaja, zato je tabletka najverjetneje najboljša izbira… Verjamem pa, da se mi taka situacija ne bo več ponovila.

Potem bi si upala trdit da zagotovo nisi noseca, glede na to da nisi bila v plodnih dneh. Vedno pa obstaja nek procent moznosti da si. Verjetno ti bo tudi M zamujala zaradi nerednega jemanja tabletk

Pozdtavljeni,
Imam vprasanje saj nevem ali je mogoče da sem noseča. Imela sem menstruacijo slab teden nazaj. Prvi dan tak rjavkast izcedek, drugi dan kar močna tretji dan pa že ni bilo skorajda nič več. Je možno da sem noseča? Sicer s partnerjem razmišljava o otroku in da bi zanosila letos. In kaj glede službe, kolikšna je verjetnost da mi ne podaljšajo pogodbe ? ( pogodbo imam zdaj v tretje podaljšano in sicer do marca drugo leto)
Hvala 🙂


Ce te skrbi da ta M ni bila M, preprosto naredi test in bos ugotovila. Imas jih v DM-u, meni najboljsi je first sign duo, kjer dobis dva testna trakova za 3 ali 4€. Pa tudi najhitreje pokaze, saj potrebuje zelo malo hormona.
Glede sluzbe je pa tako, ce so nadrejeni razumni ti jo bodo podaljsali ampak v vecini primerov je ne. Nazalost.

New Report

Close