Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosecnost in služba

Nosecnost in služba

Pozdravljeni,

Zanima me na kakšni podlagi se daje bolniška v začetku nosečnosti in podaljšuje glede na to kakšno delo opravljaš in vse? Ker moja punca je trenutno v 11 tednu in bo verjetno morala iti delat z 14 tednom. Problem je v tem da ima do službe 1uro po ovinkasti cesti ter ji je slabo celi čas. Utrujenost jo tudi premaguje in ni sposobna da bi 8ur oddelala ter se peljala vsaj 1uro v eno smer v službo ter iz.

Dela kot prodajalka na bencinskem servisu in je delo stoječe. Problem nastane tudi ko je potrebno iti ven natankati kakšni stranki avto saj je ves čas obkrožena z plini, ki so škodljivi za nosečnico če je predolgo jim izpostavljena (prebrano v materini knjižici med napotki).

Zanima me kako lahko mogoče še podaljša bolniški stalež vsaj za en mesec npr da se ji ta slabost in utrujenost zmanjša ter tudi da bi dobila le 4 urni delovnik za čas nosečnosti?

Hvala za vašo pomoč že vnaprej.

Vse to naj se pogovori s svojo G. Saj ona na podlagi njenega stanja doloca bolnisko oz. Ji omogooci skrajsani delovni cas.
V sluzbi ze vedo da je noseca?

Ginekologinji naj pove, da ji je slabo in kakšno delo opravlja. Tam mora navsezadnje tudi vohati tiste hlape, stoječe delo, verjetno še več izmensko, dvigovati kako robo v skladišču, itd.

New Report

Close