Najdi forum

PCO in zanositev

Pozdravljeni,
pred nekaj leti sem po več kot 5 letih jemanja KT z njimi prenehala (jemati sem jih pričela v glavnem zaradi nerednih M). Nato ves čas, ko tablet nisem jemala (okoli 9 mesecev) sploh niti enkrat nisem dobila M. Ko sem po tem obiskala ginekologinjo, mi je ugotovila policistične jajčnike. Takrat mi je tudi dala tablete za sprožitev M, nato sem ponovno pričela z jemanjem KT. Sedaj si želim zanositi, zato sem pred kakšnim mesecem prenehala z jemanjem. Zanima me, po koliko časa priporočate obisk ginekologa, če se M spet ne bo pojavila? Ter kakšna je sploh možnost zanositve po naravni poti v mojem primeru?
P.S. Brala sem tudi, da imajo ženske s PCO velikokrat povečano telesno težo ter težave z aknami, kar pa v mojem primeru ne drži, tudi prehranjujem se normalno in zdravo.
Hvala že vnaprej za vašo pomoč.

Jaz sem pri 26 letih po 10 letih jemanja kontracepcijskih tablet z njimi zakljucila. Prvo leto po prenehanju sem imela 2 menstruacije, potem pa 3 leta 4-5 menstruacij letno. Imam sindrom policisticnih jajcnikov pa tudi jaz nisem debela ali pretirano porascena.

Potem sva eno leto delala na otroku – neuspešno. Potem mi je ginekologinja predpisala dabroston, po katerem sem zadnje leto imela menstruacije na približno 45 dni. In po nekaj ciklusih sem zanosila.

Srecno!

New Report

Close