Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nepričakovana nosečnost in vprašanja

Nepričakovana nosečnost in vprašanja

Pozdravljeni,
Včeraj sem ugotovila da sem nepričakovano zanosila saj mi je menstruacija zamujala 6 dni zato sem se odločila narediti test, ki je bil pozitiven oz. kar dva.. Otroka si se vsekakor nisem želela vsaj se kakšno leto ali dve, hotela sem najprej najti službo in nato počasi začeti razmišljati o družini. S fantom sva skupaj ze dobro leto, tudi živiva skupaj se imava res rada, fant ima zelo dobro službo… Po eni strani je bil novice izjemno vesel, po drugi pa zelo žalosten, ker je videl kako je hudo meni.. Popolnoma sem izgubljena, porušil se mi je res ves svet, ves čas jocem in tudi občasno stresam jezo na fanta oz. Vse okoli sebe.. Predvidevam da sem noseča okoli 3-4 tedne.. Imam tudi občasno močne bolečine v spodnjem delu trebuha ki pa hitro popustijo, malenkost me bolijo prsi, drugega trenutno ne opažam.. Zanima me kako ste ve šle čez to “krizo”, kdaj ste opravile prvi ginekološki pregled in ali je tam bil prisoten tudi partner? Vse bo dobrodošlo če je morda katera v podobni situaciji..

Škoda, da ti nimaš zelo dobre službe in bi imela svoj keš in svobodo, ki je pomembna da mama v miru vzgaja otroka. Se zato morda sekiraš? Fant ima svoj keš, boš ga za vsak evro prosjačla naj ti ga da in se te usmili? Res ste bedne ene, materjalizem ni ljubezen. Če boš pa čudna bo pa kmalu našo drugo, ki bo boljše volje in bo ona z njega keš vlekla. BTW. kondomi stanejo 3evre 3 kom. durexa v dm, si nista uspela pri vsem kešu kondomov zagotovit? Res imata denar? Nevem, dvomim.

Moj prvi otrok je bil tudi nenačrtovan in je prekrižal nekaj načrtov. A danes si ne predstavljam življenja brez njega in ne znam opisati ljubezni, ki jo čutim do njega. Tudi življenje se je tako uredilo, da se je vse poklapalo. Brez njega oziroma brez tega, da sem takrat zanosila in postala mama, se verjetno ne bi. Skratka, izšlo se je bolje, kot sem sploh sama planirala. 🙂 Tudi službo sem dobila. Zato ni nujno, da je to zdaj zate ena ovira. Mogoče je odskočna deska za nekaj zelo dobrega. Če namignem, a res misliš, da bi sedaj dobila službo in jo uspela obdržati, če si mislila v letu ali dveh iti na porodniški dopust? Pa je le bolje, da sedaj v miru rodiš, si eno leto doma z otrokom in greš potem na lov za službo. Verjemi. Tudi delodajalec bo prej sprejel eno mamico, kakor eno, ki je brez otrok in jih ima v kratkem namen imeti. Vse se zgodi z namenom, le od nas je odvisno, ali bomo to sprejeli in ustvarili iz tega nekaj pozitivnega, ali pa se bomo upirali in zavračali možnosti za nekaj dobrega. Meni se je takrat tudi sesul svet in sem bila zamorjena, danes pa, po nekaj letih in prav ta trenutek, ko med pisanjem gledam svojega otroka, kako mirno spi z rahlim nasmeškom na obrazu, se zavem, kako lepo pot mi je življenje pokazalo. Ničesar ne bi spremenila.

Ko je test pokazal plus, sem poklicala k mojemu ginekologu, povedala, da je test pozitiven in so mi dali datum za prvi pregled, ki je ponavadi enkrat okrog 8 ali 9 tedna. Partner ni šel z mano, ker ni mogel, je šel pa kasneje nekajkrat z mano na naslednje preglede. Lahko gre s tabo, zakaj pa ne. Meni je bilo v veliko pomoč, da mi je stal ob strani, me razumel in se veselil otroka. Če ti kaj pomaga, ti še povem, da se boš morda vrtela v začaranem krogu čustev. Stresala boš jezo na fanta in na otroka, potem te bo zapekla vest, ker veš, da ju imaš v resnici najraje na svetu, zato boš še bolj jezna in žalostna, zato boš še bolj stresala jezo nanju, počutila se boš kot najslabša partnerka in mama, torej spet slaba volja, ki jo boš stresala na druge in tako dalje brez konca. Če se to zgodi, poskusi ta krog prekiniti tako, da fantu in pa komu, ki ti je blizu (mama, sestra, prijateljica….) poveš za te občutke in prosiš za razumevanje. Ko te popade jeza se zavestno spomni, da te imata otrok in partner zelo rada, otročku si ti vse na svetu. Čim več se pogovarjaj, govori o svojih občutkih, boš videla, da tudi “srečni” starši s skrbno načrtovanimi otroci doživljajo krize. Prepusti se toku življenja, počni kaj, kar te veseli, nasmehni se in namesto tuhtati, kaj te negativnega čaka, raje razmišljaj, kaj te lahko čaka pozitivnega…….tako kot je mene. 🙂

Bolje
tako:
Najlepša hvala za te napisane besede, mislim da je popolnoma vse tako kot si napisala, ginekologa sen ze klicala in se naročila. Sedaj je pac treba sprejet stvari takšne kot so…Verjamem da bo veliko slabega in slabe volje, bo pa tudi obratno takšno pač je življenje…

Ce te skrbi kako bo glede financ pojdi na center za socialno delo. Povej kaksna je situacija da si brez sluzbe- tam ti bodo placali tvoje zdravstveno zavarovanje, pripada ti enkratna denarna pomoc, pripada ti starsevsko nadomestilo (ce se nimas nic delovne dobe oz. Manj kod 12 mesecev) + ko se otrok rodi dobis otroski dodatek vsak mesec, ki recimo da zadosca za osnovne otrokove potrebe (plenice, vlazilni robcki, kreme in samponi). Tako da ce mislis da bo za otroka slabse poskrbljeno te to ne rabi skebet 🙂 in naj te ne bo sram zaprosit za tako pomoc ker pripada vsakemu drzavljanu brez prihodkov… tako tistim ki zelijo delat kot tistim ki so lenuhi 🙂

Nenačrtovana nosečnost je edino ta,kjer je zatajila zaščita.
Če zaščite ni bilo, je načrtovana.

In ne da bi ti hotela pihat na vest.

Je kar je. Verjemi, da ti bo dosti lažje biti mama sedaj, kot pa čez 10let (če boš sploh še lahko naravno zanosila).

Vse se zgodi z razlogom in tvoj je najlepši, ki se ti bo kdarkoli “izpolnil”.
Kar pogumno naprej.

New Report

Close