Najdi forum

Nemorem zanosit!

Stara sem 21 let partner pa 26. Zadnje pol leta sva zacela delat na druzinici. Ampak nama do zdaj sd ni uspelo. Sploh nevem kaj bi lahko bil vzrok. Sva mlada, sama nikoli nisem jemala KT, alkohola sploh ne pijem, prav tako ne kadim. Partner spije pivo ali dve na teden, kaditi je nehal pred enim letom. Ziviva dokaj zdravo in se ne nazirava s hitro hrano. Cudi me da se ni uspelo. Bojim se da je skomerkoli od naju kaj narobe da ne uspe. M imam redne in brez kakrsnih tezav. Zadnje 3m mi zamudi kaksen dan ali dva naredim test in je neg. Potem pa se ulije M. Delam tudi teste O da vem tocno kdaj jo imam. V casu O pa sva na vsake 2 do 3 dni tudi spolno aktivna. Imate kaksne nasvete kako zanositi. Kdaj je vam uspelo? Kako ste se spopadale stem tiste ki vam prav tako ni uspelo tako kmalu.

Malo je takšnih, ki jim uspe v prvo, v drugo ali v šesto. Je še prehitro, da bi lahko sklepala, da je s komerkoli od vaju kaj narobe.
Razlogov je lahko več, še vedno pa je vsak mesec 30% možnosti da zanosita oz.70% da se ne prime…pa lahko živita še ne vem kako zdravo.
Ne bom ti pisala sprosti se, ne misli o tem, ker to pišejo puhoglavke, ki z zanositvijo niso imele resnih težav, ampak jim samo kot tebi, ni ratalo v prvo.

Počakajta še nekaj mesecev, potem pa kar do ginekologa, da vaju pošlje na neplodnostno, kjer bodo vaju temeljito pregledali in bosta točno vedela kako naprej.

Veš. Moj je športnik, tekmovalec, zdrav, ne kadi in ja, neploden.
Jaz, kadilka, ravno ne nek predatavnik zdravega prehranjevanja, plodna.

Sva zanosila s pomočjo umetne oploditve.

Ampak! Ti polagam na srce. Raje poskušajta še naravno. Magari eno leto. Postopek umetne oploditve je prava mala vojna hormonov in čustev. Ni lahko.
Sta mlada. Ampak to navezujem na to, da imata še ogromno časa poskušat naravno. Mogoče naj gre samo on na spermiogram. To je najlažje za oba.

Dobro premislita.

Moraš imeti vsaj 1 leto rednih spolnih odnosov, ko ne uspe, da te napotijo na preiskave za neplodnost. Poleg tega si zelo mlada.
Na tvojem mestu se jaz še ne bi obremenjevala.

New Report

Close