Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje in velike zatrdline v dojkah

Dojenje in velike zatrdline v dojkah

Pozdravljeni,
Še vedno dojim sina, star je 20 mesecev. Dojim ga le še zvečer pred spanjem oz. pogosteje kadar je npr.bolan.
Pri dojenju sva imela kar nekaj izzivov in sicer se je najprej dojil z nastavki, ko sem jih prenehala uporabljati, ga je vedno cca 5 min po dojenju zacelo zvijati v trebuscku in se ni vec zelel dojiti. Zato sem, ko je bil star cca 6 mesecev, zacela mleko crpati. Po 2 mesecih crpanja je ponoci sam poiskal dojko in se zacel dojiti in takrat sem prenehala s crpanjem. Se je pa takrat zacela tezava z zastajanjem mleka v dojkah. Zmanjsevalo se je stevilo podojev zaradi uvajanja goste hrane, tudi podoji niso trajali dolgo (bili so krajsi kot prej crpanje) in sklepam, da je to vzrok tezave. Skratka, v obeh dojkah ze od takrat zatipam zatrdline v velikosti limete. Poskusila sem s segrevanjem dojk in izstiskanjem a se nikakor ne morem znebiti zatrdlin. Kaj svetujete? Je potreben obisk zdravnika, glede na to, da so zatrdline prisotne ze zelo dolgo casa?

Najlepsa hvala v naprej,
Manca

Mamica Manca, pozdravljeni.

Razlogov za nastale zatrdline v dojkah je lahko več. Svetujem vam, da obiščete zdravnika, naj vas pregleda, ugotovi kaj je vzrok pri vas in vam svetuje. Pa tudi mirnejši boste potem.

Lep pozdrav,

Jasna Dolamič Gričar

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

New Report

Close