Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Obupno počutje 16.teden

Obupno počutje 16.teden

Pozdravljeni.

Sem v 16.tednu nosečnosti. Moje počutje je milorečeno žalostno. Počutim se vse prej kot srečno in veselo. Nosečnost je bila načrtovana in zelo zaželjena, zato sva bila oba z možem samega pluska zeloooo vesela. Potem pa se je začelo. Najprej grozna utrujenost, glavoboli, nekaj malega slabosti in bruhanja (pa ne veliko), hud upad energije. Sem čakala da mine to prvo trimesečje, ki naj bi bilo najhujše, pa je še danes isto. Slabosti so sicer minile, se pa vsak dan zbudim z glavobolom, nimam energije prav za ničesar (še kosila se mi včasih ne ljubi skuhati da o ostalem ne govorim), včasih sem bila ljubiteljska pohodnica, vedno v naravi, danes pa nimam volje niti za sprehod. Od takšnega počutja sem popolnoma izčrpana, vsako jutro si mislim: joj samo ne še en tak dan ker ne vem če bom zdržala. Hodim v službo in ker svoje delo rada opravljam in delam s srcem, se vsaj tam malenkost sprostim… ne vem, kako bi bilo če bi bila v bolniški in cele dneve doma, verjetno bi zapadla v kakšno depresijo, česar se najbolj bojim. Laboratorijski izvidi so sicer ok, nimam težav s hemoglobinom.
P.S.- v začetku nosečnosti v 4.tednu sva se z možem preselila iz mesta na deželo, kar je bila najina dolgoletna želja. In sem zaradi tega počutja mislila, da je bil to samo šok za moje telo. Pa po vseh teh tednih ne vem več, kaj je krivo za takšno počutje, ker sva se oba tako selitve kot nosečnosti izjemno veselila, sedaj pa mi ni več ničesar ok in sem zelo nesrečna.

Aha mogoče še to- otročka se še vedno zelo veselim/veseliva. Sem zelo vesela ko grem in kupim kakšno oblačilce, kakšno malenkost za otročka, veselim se vloge materinstva in me tega ni strah, tako da moje slabo počutje verjetno ne izvira iz strahu pred materinstvom in novo vlogo v življenju.

Še katera s podobno izkušnjo?

Ja… Obupno pocutje 8 teden… Športnica.. sedaj se mi ne ljubi niti na sprehod, melanholija, grozen upad energije… Skratka ziva katastrofa!! V depresiji čist… Kaj takega res nisem pričakovala .. že navaden sprehod me utrudi, kaj šele da bi šla u hribe kot ostale .. kaj če to ne mine?? 9 mesecev tega ne bom zdržala …

New Report

Close