Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Fitnes v nosečnosti in masaža

Fitnes v nosečnosti in masaža

Pozdravljene

Sem v 6.tednu in ker sem imela malo rjavga izcedka prejsnji teden sem sla k gin. Predpisal mi je dabroston 3x dnevno in ponovni pregled na katerem je dr.ugotovil,da bchg hormon raste in se vidi rum.mehurček terb7mm gestacijska vrečka.
Ta drugi gin.ni nič govoril o bolniški,zato bom šla v službo.

Ker me od ležanja vse boli me zanima ali bi bilo ok če bi šla na fitnes(kje nisem bila že nekaj mesecev) in bi tam hodila na tekaski stezi in delala kaksne lahke vaje za zgornji del hrbta? Ker nisem v dobri kondiciji,jo bom pa bom rabila me zanima če je katera od vas hodila na fitnes prve mesece?
In katere vaje so dovoljene?

Kako pa je z masažo hrbta? Bojim se da bi mi na sp.delu hrbta preveč pritiskala.
Bi bila masaža sede boljša ali je vseeno če sedaj še ležim na trebuhu?

Hvala za prijaznost in odgovore

Imaš rizično nosečnost?

Ponavadi ni nič narobe če v zgodnji nosečnosti ležiš na trebuhu ot spanje/masaža,po 6 mesecu pa nasploh ne moreš spat/ležat na trebuhu.

Glede gibanja pa tudi naj ne bi bila ovira,le pretiravat ni vredu kot so težke stopnje fitnesa in težke vaje spodnjega dela trebuha.Tako da lahko razgibavaš celo telo brez težke stopnje obremenitve telesa.

Kakorkoli za take stvari vprašaj ginekologa glede tvoje nosečnosti.En ginekolog ti je predpisal zdravila,drugi ni nič omenil bolniške.Tako da pogovori se in vprašaj ginekologa o športni aktivnosti oziroma gibanju kot je hoja,hitra hoja,rahel tek.

Kakorkoli za mnenje lastne nosečniškega stanja raje vprašaj ginekologa.

Jaz zagotovo ne bi reskirala s telovadbo. Niti na Rožnik nisem šla. Sem pa hodila po ravnem.

Nosečnost je prezgodnja,se se utrip ni videl..
Zacetek februarja mam pregled.

Na fitnesu bi delala cisto lahke vaje za zgornji del;rame in na tekaski stezi bi hodila(namesto sprehoda zunaj).Pusenjak pravi da do 17 tedna lahko komot vse telovadis..mene pa vase izkusnje zanimajo..hvala

Moja izkušnja je taka. Bila sem redna obiskovalka fitnesa. zanosila, Ne spomnim dobro, ampak tam nekje v 8-10 tednu so se začeli rjavi izcedki. Ginekologinja mi je svetovala počitek in nobenih zdravil (ki dokazano nimajoo vpliva)kar seveda ne pomeni ležanje ! Izcedki so ponehali po enem tednu, šla nazaj v službo in na fitnes. Po nekaj dneh sem zakrvavela. Nič narobe, spet doma kak teden. Itd. Skratka, sem nehala se igrat z ohranitvijo otroka, saj je fizična aktivnost povečevala izcedek in krvavite. Fitnes sem opustila in druge večje napore. Nikakor pa nisem ležala, bila sem “normalno” aktivna, saj za ležanje izcedek ni nobena indikacija. Izcedki in občasne krvavitve so prenehali točno na dan 12. tedna nosečnosti.

Ja potem si se zgleda pre naprezala.?jaz bom malo hodila po stezi in kaj za zgornji del..nic pretiravanja
Ce bi bilo za zdravila dokazano da ne pomagajo potem jih ne bi izdajali…

Takole pa je napisal dr.Pušenjak na enem od forumov:
“Skoraj vedno namreč zapišem, da fizična aktivnost nosečnice ne povzroči splava niti krvavitev ne, vsaj v prvih dveh tretjinah nosečnosti ne, potem pa morda (ni dokazano) v točno določenih primerih, kot je predležeča posteljica ipd. Vaša krvavitev v zadnji nosečnosti ni imela nobene zveze z vašo dejavnostjo, pa tudi iztipanje po porodu ne. Dokler se boste torej počutili v redu ob dejavnostih, ki jih sicer opravljate, lahko to počnete tudi v nosečnosti. Prekinitev z njimi priporočamo le ob pojavu krvavitev ali znakov grozečega prezgodnjega poroda. Pa ne zato, ker bi to bila posledica gibanja temveč zato, ker bi pretirano gibanje po že spremenjenem stanju morda lahko kaj pospešilo (spet nedokazano).
Med dogajanjem na ravni potovanja spermijev po rodilih ali ovulacije v jajčniku in med fizično akrivnostjo (kakršnokoli) je približno takšna povezava kot med gibanjem atomov na primer v nekem kamnu in med gibanjem celega kamna, če ga vržemo v zrak ali ob tla. Skratka nobene povezave!
Torej lahko počnete karkoli želite brez vpliva na sposobnost zanositve.
Na zarodek v maternici delujejo vsaj 1000 krat močnejše “adhezijske in druge sile, ki mu omogočajo obstanek v maternici” kot je še tako povečana sila težnosti, ki pri poskakovanju v najhujšem primeru lahko doseže faktor 1,5 G (pospešek zaradi zemljine gravitacije). Zato je očitanje ženskam, da so “preveč poskakovale” in s tem povzročile splav neumnost brez primere, ker bi sicer človeštvo že zdavnaj izumrlo. Ginekologi za “umetni splav” pri tistih, ki bi slučajno “preživeli nosečnost”, pa sploh ne bi bili potrebni, saj bi ženske, ki nosečnosti ne bi hotele zadržati enostavno “močno poskakovale” in bi splavile. Tako preprosto pa to na srečo ni, brez skrbi. Zdrava nosečnica torej lahko počne vse kar želi če se ob tem dobro počuti.”
Odgovori

Pa kj druge pravte?

Oj,
Meni so ob zanositvinsvetovali naj si vse naredim tako, da se bom počutila dobro. Ker nisem punca,ki bi ležala na kavču ampak rada športam, sem se odločila da bom športala naprej. Nisem imela jutranjih slabosti in drugih težav. Celo nosečnost se počutim bolje kot prej.
Crossfit je nekaj kar obožujem in na zamenjam za nič. Za nosečnost sem povedala trenerju in skupaj prilagodiva treninge, tako da se dobro počutim in delam kar lahko, s tem da pazim,da se nikoli preveč ne zadiham. Ker sem bila pred nosečnostjo navajena dvigovati večje kilaže, sva težo spustila najprej na polovico in potem na vedno manjšo. Sedaj sem na polovici nosečnosti in bom nadaljevala dokler bo šlo. Upam da do konca.
poslušaj svoje telo in ne morš zgešit. Jaz se zares dobro počutim po treningu in si ne predstavljam, da bi se odpovedala gibanju seveda pod pogojem da se počutiš dobro.
Ti najbolje zase veš kako in kaj, naredi tako kot ti odgovarja.

New Report

Close