Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami na letališču

na letališču

Mogoče se bo komu zdelo moje vprašanje neumno. Zanima me, ali varnostne oz. rentgentske naprave na letališču zapiskajo, ko gre skozi nje nekdo, ki nosi slušni aparat. Če zapiska, ali moraš potem pokazati,da ti je zapiskalo zaradi aparata. Ne bi rada, da vsi na letališču vidijo, da nosim slušni aparat – pa ne mi zdaj pridigat o tem, kako neumno razmišljam.

Lepo pozdravljeni!

Če gre za navaden aparat, je vse v redu. Izjema je le oseba, ki uporablja polžkov vsadek, ker ima v glavi magnet in pokaže potrdilo ob kontroli.

Morda se še oglasi kdo s kakšno izkušnjo.

Le poleti, pogumno.

mag. Petra Rezar

Živijo Uporabnica1 in Petra!

Imam implant in mi oni “detektorji kovin” niso letos niti enkrat zapiskali ko sem šla skoznje…
Tako, da je tudi pri implantu vse ok.

Sicer pa, tudi, če kdo vidi da ga imam…

lp

Tudi pri meni detektorji kovin niso niti enkrat zapiskali, ko sem šel skoznje. Z implantom sem šel skozi detektorje že 8 x, pa se niso niti enkrat oglasili zaradi implanta. Detektorji so pri meni 1 x našli le ključ, implanta pa nikoli.

Najlepša hvala vsem za odgovore. Ste me pomirili, čeprav bom ob prvem stiku z detektorji pošteno živčna – upam, da ne tudi sumljiva :)))

Petra:”Izjema je le oseba, ki uporablja polžkov vsadek, ker ima v glavi magnet in pokaže potrdilo ob kontroli.”

V glavi ima magnet in pokaže potrdilo ob kontroli?????

Bom moral bolj se pozanimati kako sploh izgleda ta polžkov vsadek!!!
A je kakšen link o uporabi polžovega vsadka??

Na debelo sem prečital tale Petrin stavek…še vedno ne morem verjeti!!!

Lp

Robert: Pojdi na google, vtipkaj “cochlear implant” ali “polžev vsadek”, pa boš našel na stotine linkov…

Predlagam ti tudi, da obiščeš spletni strani proizvajalcev polževih vsadkov, in sicer:
http://www.cochlear.com
http://www.medel.com

RobertH; a res še nisi videl implanta? Čisto zares?

Nuša,moram napisati da od 1987 do februarja 2003 in od junija 2004 do danes nisem bil in še danes nisem v “svetu tišine” oz.nisem član kakega društva gluhih in naglušnih!!
Tako,da sem spet osamljen kar se tiče druženja z gluhimi ampak sem v celoti med slišečimi…..pravtako pa nimam niti prijateljev več med gluhimi in naglušnimi….čeprav mi je želja,da bi si našel vsaj enega prijatelja,ker bi rad bil tudi del njih….
In to je glavni vzrok,da še nikoli v življenju nisem videl kako izgleda implant oz.polžev vsadek!

Pa lep pozdrav!!

P.s:Ker sem iz MS se zaradi vodstva tega društva ne vračam več!!Zakaj ne pa vem sam in ni za objavo na tem forumu!!

Če bi rad videl, kakšen je implant, klikni eno izmed naslednjih povezav:
http://www.cochlear.com
http://www.medel.com

Robert H.
Mislim da si nekje iskal kontakt preko msn z menoj. Ga bolj malo uporabljam, ti pa dam enega od mail naslovov pa lahko kontaktiraš in sicer [email protected]. LP, dada

Kar pa se tiče vseh telih tehničnih pripomočkov na potovanju. Nikar ne komplicirajte. Poskrbi raje da boš imela dovolj baterij. Pa vzemi s seboj potrdilo za kaj se gre pa ga pokaži na carini (maš lahko ene 3 prevode, pa bo lažje, oz kamor greš nekaj ustreznega).
.

Nimam implanta, ampak vušesni aparat. Dada1 zdaj si me zmedla, a bi morala tudi za navaden aparat imeti s seboj potrdilo? Kje ga sploh dobim?

Mislim, da ne.

Rasvno preživeto.

Vrnil sem se s letenja po svetu in doskrat so me telesno pregledali. Na začetku me je motilo in mi je bilo nadvse ponižujoče, kasneje pa sem se navadil, snel sem pas dol, dvignil roke kot talci v frankolovem in šel skoti. Vs enekrat mine.
Najbolj so me poniževali na letališču v frankfurtu, manj v parizu na degolu (pač pregledajpo te preden greš na roplan).
Pa menim, da mi ne piska zaradi vsadka v lobanjski kosti apak ker imam dva vijaka v golenici.
Kasneje sem začel snemat pas, ja uro sploh, sem pa imel zadrge na popotnih hlačah.
Ponekod so se samo nasmehnili in prijazno opravili.Skratka važno je kje si in kam potuješ.
V brniku so mi gledali čevlje, oz nogo (ima neke geoks čevlje, ki kao dihajo) in imajo kovino v podplatu, v frankfurtu so mi celo na rentgen dali čevlje, policaj mi je z detektorjem celo štumf odspodaj drgnil (žal mi niso smrdeli).

Ja. marsikomu slišočemu piska, pa zato ne komplicirajo, npr pozabi uro pas…

Gluhi smo tako preobčutljivi, da je joj.

Mene najbolj moti to da ne vem, da mi je piskalo. Če bi bili fer, bi bili aparati taki, da bi se zasvetila lučka.
Ves svet je ustvarjen za slišoče, porkamalora!!!

Gre mihelj pol kar naprej in policaj priteče za njim, kot da je mihel hotel pobegniti. Dobro da ne streljajo, te samo prijazno dohitijo.

Vsaj zase pravim. Me takoj kaj takega iztiri in se počutim ponižanega. Pa nimam prav. Ljudje opravljajo svoje delo za varnost na avijonu.

Je pa žal miha bolj sumljiv nemcem v frankfurtu kot vsi njihovi miljoni ibrahimov in enako za francoze.

Skratka, prvič se čutiš kot pes in kriminalec, po, se navadiš.

Za nevsadkarje bi pa rekel le to. Imejte vrečko, dajte v njo aparat, vse skupaj se da v posodo z denarnico ključi in drobižem in gre čez rentgen brez problema. Skratka, snemite aparat dol, ker so noter baterije ki so kovina.
Ko pridete skozi deterktor si date aparat nazaj gor.

Kot pri drugih rečeh tudi tu za tiste z slušnimi aparati veljajo druge razmere kot za gluhe , in jim je laže. Ne vem zakaj nas stalno gluhe in naglušne tlačijo v isti koš. kot olje in obleko.

Nismo v enakih pogojih. Med slepimi je enooki kralj!!!!!!!!!!!!

Pred dvajsetimi leti sem tekel s potovalko na avtobus (žena mi je sesula avto), da ga ne bi zamudil, in v potovalki sem imel obleke za ženo ki so jo iz KC premestili v laško.
Dva policaja sta vpila za mano, ker sem jim bil sumljiv, pa ju nisem slišal, in sta tekla za mano, me potegnila nazaj (to kar pišem je moja podzavestna fantazija – mi nalomila lobanjo s pendrekom, me vklenila, mi dala elektrošok in odpeljala na betonska tla v samico -namreč o tem me je dolgo mora tlačila).
Dejansko sta komunistična policaja dosegla le to, da sta me ponižala, da sem zamudil avtobus in nisem imel zveze za v LJ, opravičila se mi seveda nista.
Oni so ablast!!
Miha je obsedel ob cesti kot kup nesreče in se je smilil samemu sabi.

Pa kaj vam bi pravil. Kupil sem si dober avto, (pa se me jugoviči špekulanti nategnili pri nakupu – posredniki, ker se novega ni dalo kupiti. Pač hijene hrvaške so izkoristile mojo gluhost in nujo. Ja komunizem je vašemu mihelnu dosti slabega naredil, namberč danes grem v butego in avto takoj dobim za denar, srbi in hrvati pa niso pustili uvoza avtov v jugo, pa jih je vseeno vrag vzel) grem pravočasno in dol mi visijo vsi komunistični policaji in javen prevoz. Malo več plačam pa sem gospod.

Skratka, dons ste srečkoti. Čisto drugi časi so. Grete v butego kupite avti, lahko potujete, imate vsadke in parate…. Zato je če malo zapiska na letališke terminalu nepomemben nič.(tudi sam si to dopovedujem)

In,
ko stopim skozi portal z detektorjem VEDNO POČKAM IN DVIGNEM ROKE kot talec ameriške civilizacije, obvezno, in če mi policaj pomiga oz ne stzipi k meni z detektorjem, grem naprej.
Preprečujte incidente! tudi sam delam tako.

Tolaži me ob tem to, da bodo pregledali in sezuli na terminalu tudi vse kronane glave vključno z glavnima krivcema za to norijo zadnjega desetletja, ki sta nas oropala človeških pravic in zasebnosti.
In nam prodajajo varnost kot človeško pravico.
Kaj pa ponižanje človeškega dostojanstva?? Kdo bi verdel.

BTW ne boste verjeli, da smo imeli v avstraliji celo 40 stopin v perthu, je blo na erportu ko žareči lonec (vsaj 50)

Ja za konc še hec.
Enkrat mi je v tujini na letališču zapiskalo in me je pregledala mlada policajka, telesno. In v lepi knižni angleščini mi je rekla, O Gospod!! Vi bi pa rabili orožni list!
Pa je to sam hec.

V avstraliji sem na trajektu za kanguru island srečal avstralko iz adelajda, ki ima že krepko čez 10 let vsadek kohlear.
Čudovito govori angleško, dobro se sporazumeva, imel sem le vtis da je tudi pri njej problem jakost – dovolj glasno (močno) mora bit.
zelo je bila radoživa in je uživala v lajfu, mož je slišoč in kot bivši kirurg dela na ministrstvu. Fajn ljudje, in vsadek gospe čudovito dobro dene, skratka nauk zgodbe je ta, daje tudi kohlear dober.

Žal je nisem sprašal o razmereh med gluhimi, niti vem ne če je članica kakega društva (mi kasno potegne), da bi lahko primerjal z našo nonstop rabuko.

Bi pa glede na vse ostalo, da je super urejeno, ker nas glede marsičesa civilizacijsko prekašajo.
Žal naši za drage denarce povsod plačujejo odkrivanje tople vode, bolje pa bi bilo, če bi pogledali kako je urejeno v civiliziranem svetu.

Cvetke, ki so me prevzele:

V trgovinah s hrano (vsaj kjer sem bil) je bilo prepovedano prodajati alkohol, tudi pir! V posebni trgovini,likvor store ga lahko kupiš.

– pa glejte pri nas, ko te v vsaki butegi, na pumpi, na vc, na plaži,povsod čaka alkohol. (prilika dela tatu, posebno med mladini).

Tobaka tudi ne prodajajo v trgovinah in vsepovsod. Velja prepoved kajenja kot pr nas.

– tle grem v trgovino in me na blagajni npr merkatorja šteki številnih cigaret zapeljujejo.
Kako moremo prasice prodajat tobak v trgovini s hrano mi kar naenkrat ni bilo več jasno.
Mi smo kamena doba.

Na javnih mestih se ni smelo piti alkohola, npr plaže, ulice…. Le v restavraciji Kazen vsaj 200 dolarjev.
V sidneju je bila blazna proslava avstralskega dneva, blazen pomp blišč gužva, čudovito vzdušje.
NIKJER ALKOHOLA!!!!!!!!!! Niti pira! Mladi so pili zgolj sok, vodo…
Nobene nalitosti mladih.
Nobenega odmetavanja smeti (kaznivo…)

Povsod številna zastojn čista stranišča z vodo papirjem, zastojn.

Vstopnine v parke ni, vstopnine v muzeje tudi ni bilo.
Ker vedo da je več vredno za nacijo če gre človek v park ali v galerijo ali v muzej, kot če lahko kupi in pije alko kjerkoli in kupi tobak kjerkoli in opravi potrebo za vsakim grmom.

Pa azstojn krožni avtobus in tramvaj, turističen na nekaterih relacija…

Ja miha je nonstop dol padal!
In kako so avstralci ponosni na svojo domovino in kako pazijo nanjo!

Edi madež se mi ej glede tega zdel kanguru island zaradi blazno številnih povoženih kengurujev (in obsežna pogorišča).

Žal mihelna nihče ni nič vprašal in misli mu tudi nihče ni bral.
Morali bi ojeti hitrost, vsaj ponoči, na 80 (ponekod še manj) pa je 100 ali 110. In prepovedati bi morali da imajo avtobusi kamioni in džipi kovinske traverze spredaj (ker pol kar tekmujejo v podiranju kengurujev kot kegljev). Če bi pa vedel da bo rabil kleparja, bi dvakrat premislil perden bi načrtno povozit to žvalco.

Ni pa vse zlato; najbolj me je motilo to kar so naredili arborigenom, in kar jim še delajo. Se pa sedanji premier trudi na bolje in se je arborigenom opravičil, upam da ne bo zgolj beseda oprostite (kot je bilo nekje drugje) ampak se bo tudi kaj spremenilo (brezdomstvo alkoholizem, klateštvo, kajenje, bolezen, to je realnost arborigenov)
Motila me je tudi svinjarija ki so jo delali morskim in obalnim sesalcem, pobili so na stotisoče kitov, tjulnov, mrožev… (ubijanje iz pogoltnosti in zabave)
Zdaj se pa grejo kao konzervatorje in se stvar popravlja.

Se oproščam ker me je mal zaneslo, hotel sem povedat le, da smo mi daleč od civiliziranosti po moji subjektivni presoji,
in zato mi je zelo žal da nisem pozvedel kako je z gluhimi tam. Če so si tudi tako v laseh in če imajo tudi tam krvosesne pijavke.

Ma ne, sam ne komplicirajte okol tega če kam grete z aparatom. Tudi s pace makerji potujejo naokol. Sam glej da maš dost baterij s sabo.

Lepo pozdravljeni!!

Moje ime je Mojca in imam polžev vsadek, stara sem 18 let. Rada bi vam le povedala, da sem tudi jaz že bila vsaj 2x na letališču, in ni mi piskalo, ko sem šla mimo “detektorja”… Tako, da bodite brez skrbi, res pa je, da lahko imate list oz. potrdilo, da nosite aparat. Ker na žalost ne vejo vsi o tem. Itak pa je vseeno, ker ne bo piskanja. Za tiste, ki nimate pojma oz. niste slišali oz. videli tega aparata za gluhe, lahko poiščete na internetu in vtipkajte besedo naslova časopisa “Objem zvoka”. Tam boste našli uvod o aparatu in sliko. Lep pozdravček p.s. upam, da sem vam kaj malo pomagala…

New Report

Close