Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk punkcija

punkcija

Pozdravljena,

V mesecu avgustu sem opravila mamografijo, kjer naj bi bilo vse bp, vendar so me ponovno naročili na kontrolo, ki sem jo imela v začetku meseca marca. Prejšnji teden sem dobila vabila na UZ preiskavo, ki sem jo danes tudi opravila. Zdravnica mi je skopo dejala, da so se za ponovni pregled odločili zato, ker je mamografija pokazala drobni pesek v levo dojki. Danes je tudi sama z UZ ugotovila večjo cisto (malo tekoča, malo gosta). Dejala mi je, da je to potrebno punktirati in analizirati. Ponovno naj bi dobila vabilo na punkcijo, ni pa vedela kdaj, ker so v porodnišnici tako zasedeni. Popolnoma zmedena sem se odpravila domov. Očitno je, da je potreben še dodaten pregled, ampak da se tako čaka še na puncijo, mi enostavno ni jasno. Ali se mogoče samoplačniško da kje punktirati? Ali je res povsod tak postopek? Ker imam doma še dva majhna otroka, ki me še kako potrebujeta me je te negotovosti oz. strahu naravnost groza.
hvala za odgovor

Pozdravljeni,

mislim, da bi bilo vseeno dobro, da opravite punkcijo tam, kjer ste naredila že vso ostalo diagnostiko. Sicer pa bi jo lahko opravila še v kakšnem drugem Centru za bolezni dojk po Sloveniji. Zakaj morate na punkcijo čakati, je že druga “zgodba”, ker ne poznam razmer v Centru, kjer ste bila, se mi ne zdi smiselno komentirati zadeve.
Verjamem pa, da vas skrbi in da bi želela, da je preiskava čimprej za vami, zato upam, da boste datum za punkcijo dobila v kratkem. Kot dodatno diagnostiko bi vam priporočila še metodo BreastScan. Če je temperatura v tkivu dojke pravilno razporejena, je sum na bolezen dojke res majhen. Tako boste tudi lažje počakala na rezultate punkcije. Pa še nekaj moram omeniti. Zaradi dopolnjevanja več metod med sabo, je možnost, da bi bolezen zgrešili, manjša.

V upanju na najboljše vas pozdravljam,

New Report

Close