Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Napotnica za punkcijo

Napotnica za punkcijo

Pozdravljeni,

marca letos sem bila na prvem pregledu (mamografija in UZ dojk). Imam eno zatrdlino v levi dojki in prvi izvidi niso na srečo pokazali kaj posebnega. Zato sem se naročila (za vsak slučaj) še pri vas in junija sem imela Breast scan, kjer na srečo ni bilo kaj posebnega.

Oktobra sem bila ponovno na pregledu in dobila sem naslednji izvid: lezija perzistira, na dveh kliničnih pregledih je tipna, morfološka diagnostika pa je ne pokaže. Menim, da je indicirana citološka punkcija spremembe.

V oktobru sem imela po 6 mesecih novo mamografijo, kjer piše: Dojki sta maščobno preformirani, gostejši, nekoliko slabše pregledni zaradi mastopatično spremenjenega parenhima. Prisotna je asimetrija v stukturi. Koža dojk in podkožno tkivo ni videti patološko spremenjeno. Polimorfnih mikrokalcinacij ali povečanih limfomodulov ni videti. Mamografska ocena: R0, R2.

Pod hitro sem bila napotena še na UZ, kjer so zapisali, da ni videti evidentnih UZ vidnih patoloških formacij. V dojki je dokaj difuzno, zlasti pa v zunanjih kvadrantih, prisoten dokaj gost, verejtno mastopatično spremenjen žlezni parenhim. Morfološko normalna bezgavka vel š.16x6mm.

Prosila bi za vaš komentar. Seveda me je strah, ampak ne smem biti noj in tiščati glavo v pesek 🙂
Na UZ je zdravnik rekel da imam na tistem delu večjo grozdasto žlezo, ampak da ne vidi kaj nevarnega. Tudi to je res, da sem imela na tisti strani dvakrat mastitis, ko sem še dojila. Mogoče ima tudi to kaj zveze s tem.

Že vnaprej hvala in lep pozdrav.

Lahko da ima tudi mastitis prste vmes, vendar je to nemogoče trditi.
Kot je iz izvidov trenutno razbrati, niso sumljivi. Če mi boste v zasebnem sporočilu poslala še vaše ime in priimek, bom še enkrat pogledala vašo meritev.
Dobrodošlo bi bilo tudi, da mi pošljete vse opravljene izvide, da vam jih dodatno vpišem v vašo kartoteko ter primerjam s temperaturnimi meritvami, ki sva jih opravile takrat. Glede na rezultate ostale diagnostike ter metodo BreastScan, vam potem priporočamo, na koliko mesecev opravljati sledenje temperature. Pišete mi lahko tudi na e-mail: [email protected].

V upanju na najboljše vas pozdravljam in želim lep dan,

New Report

Close