Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Bolečine na zadnji strani tik nad komolci (triceps tendonitis?)

Bolečine na zadnji strani tik nad komolci (triceps tendonitis?)

Pozdravljeni,

star sem 23 let in se aktivno ukvarjam s fitnesom.
Pred nekaj tedni sem ob vaji ‘skullcrushers’ za triceps mišico, kjer leže na klopi z drogom upogibaš roke za glavo in izteguješ ter s tem aktiviraš triceps mišico, začutil bolečine na zadnji strani komolcev, tik nad kostjo, kjer se veže triceps oziroma njegov tendon. Bolečina se je pojavila ob iztegu rok v izravnan položaj.
Kasneje je tudi na otip to mesto bilo nekaj časa boleče.

Po spletnem raziskovanju sem ugotovil, da bi najbrž lahko šlo za triceps tendonitis, kar je najbolj logično in najbolje opiše mojo težavo. Kot predlagano, sem se začel izogibati tej vaji, ki povzroča bolečine, in je tako nekaj tednov nisem izvajal, bolečine pa ob ostalih vajah ni bilo.

Po nekaj tednih spet poskušam s to vajo, vendar je bolečina še vedno prisotna in je izrazita. Boli ob samem izvajanju med treningom. Trenutno v mirovanju ne boli, vendar ob močnejšem pritisku s prstom na tisto točko za komolcem čutim neprijetno bolečino.

Prav tako pa sem se včeraj ponoči zbudil s skrčenima komolcema (pod vzglavnikom) – to je moj najbolj pogost položaj spanca; in ob poskusu iztega rok me je močno bolelo v obeh komolcih, s težavo sem jih iztegnil in nato nadaljeval s spancem.

S čem si lahko pomagam oziroma kakšna je rešitev za bolečine, glede na to, da sem poskusil mirovati dlje časa pa so bolečine potem še vedno prisotne? Ali sem miroval prekratek čas?
Bo mazanje z ice-gelom pomagalo? Masažna pištola? Steznik za komolce?

Ste tudi vi mnenja, da gre za omenjen tricepsov tendonitis? Kakšni so vaši predlogi?

Hvala vam in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

lahko, da gre v vašem primeru za delno rupturo tetive trisepsa, pri čemer večkrat pride tudi do vnetja. To stanje se ob mirovanju sčasoma samo popravi.
Sam sicer predvidevam, da bi lahko šlo tudi za posledice spremembe v medvretenčnem prostoru C7-C8, do katerih pogosto pride zaradi preobremenitve ramenskega obroča. Predvsem, če čutite bolečine tudi v predelu vratu. V tem primeru gre za eno od oblik radikulopatije, ki jih s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo. Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled.
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close