Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema močna bolečina v hrbtenici in nogi, MRI PREISKAVA

močna bolečina v hrbtenici in nogi, MRI PREISKAVA

Spoštovani,

Že skoraj leto dni imam močne bolečine v hrbtenici opravila sem MRI preiskavo z naslednjim mnenje citiram: “Na preiskavah mri so mi ugotovili hernijo medvretenčne ploščice v L4 do S1” na preiskavah z EMG-jem so ugotovili naslednje “Z iglenim EMG-jem reistriram KRONIČNE NEVROPATSKE spremembe potenciala motoričnih enot, v mišicah miotomov, oživčenih s strani korenin L4 do S1 levo, blažje stopnje. Spontane aktivnosti ne registriram“. Sedaj se zdravim z močnimi protibolečinskimi tabletami, zdravstvene terapije nič ne pomagajo. Celo tako daleč je prišlo da me sedaj boli druga noga (obremenitve sem prenašala na to nogo), tako močno da ne morem ne sedeti, ne ležati, ne dolgo stati. Upam da je kakšna rešitev v vaši stroki. Lep pozdrav Darja

Spoštovani,

herniji sta v ledvenem delu potem dve; v prostoru L4-L5 in L5-S1. Herniacija diska sama po sebi ni nujno resna sprememba, odvisno je od tega, kako je velika, predvsem pa je pomembna njena usmerjenost in s tem možnost vplivanja na izstopišča živcev.
EMG izvid kaže na znake bolečin, ni nujno, da gre za nevropatske bolečine. Prepis MRI izvida je zelo skop, priporočam vam, da se naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike. Na podlagi pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja. Sicer s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close