Najdi forum

Pozdravljeni,

nekje pol leta imam bolečine v levi nogi, pred kakšnim mesecem se je pojavilo tudi mravljinčenje in špikanje.
Stara sem 37 let, imam malega otroka, delo opravljam sede.
Napotena sem bila na RTG slikanje: Anterolisteza za 1,3 sm, po izgledu zaradi spondilolize starejšega datuma z izraženo hondrozo L4-L5 ter l5-s1.

MR je pokazal naslednje: Degenerativne spremembe diska v nivojih L2 L3 IN L4 L5 v višini spondilolisteze. Nevroforamni so zoženi na nivoju L4 L5 obojestransko, mr radikulografija kaže kompresije rokavčkov l4 l5 obojestransko, konus medule in filum terminale sta v mejah normale. l2 3l spinalni kanal primerno širok, l3 l4 ne kaže posebnosti, nivo l4 l5 kjer gre za spondilolizo s spondilolistezo je zožen zaradi naplastitve na malih sklepih, pri tem je prisotna degeneracija diska, ki utesnjuje spinalni kanal. stenozatne spremembe so izrazitejše z leve strani.
nivo s1 s2 v mejah normale.

Bila sem pri dveh različnih ortopedih, oba sta predlagala samo vaje za krepitev ledvenega dela in zmanjšanje telesne teže. Sama pa sem prebrala že vse možne diagnoze, pa nekako menim, da mi ni pomoči in sem glede zdravstvenega stanja že popolnoma obupala. Verjetno mi z manualno medicino ne morete pomagati, ne razumem pa zakaj zdravnika ne želita operirati, niti jih ne zanima ali je segment sploh stabilen.

V kolikor menite, da bi mi lahko pomagali, mi prosim sporočite, saj sem zaradi bolečin že obupana.

Hvala

Spoštovani,

zdrs vretenca je resna zadeva, ki jo je kot tako potrebno tudi obravnavati. V vašem primeru je zelo pozitivno, da je na nivoju zdrsa prišlo do izrastkov (osteofitov), kar pomeni, da je vzrok zdrsa lahko tudi iz vašega otroštva (skok, padec, druga manjša poškodba),…ostefiti omogočajo funkcionalno stabilno stanje, ki bi lahko premik še povečal. Priporočal bi vam vaje za krepitev mišic, ustrezno ležišče, pazite na držo. Priporočljive so tudi tehnike manualne medciine, predvsem za povečanje tonusa mišic. Zelo pozitivno je, da hrbtenjača na nobenem od nivojev ni prizadeta.
Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti pregled, poleg izvida pa natančno pregledati tudi slike, ki ste jih prejeli na CD-ju.
Vabljeni v eno izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close