Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema mravljinčenje v peti in diskus hernija

mravljinčenje v peti in diskus hernija

pozdravljeni
lani decembra 2018 me je usekalo v križu tako močno da nisem imel pravega občutka z levo nogo za hojo.Potem se je stanje normaliziralo v roku 10 dni.Januarja sem imel mri.izvid pa je takšen:

Minimalno dekstronsveksna skoliotična deviacija.
Nekoliko anteriorno pomaknjena težiščnica.
Anterolisteza L5-s1 za približno četrtino širine korpusa
Zmerne spondliotične spremembe.
Izguba intenzitete signala i.v. diskov l4-l5 in l5-s1.ter znižana i.v. prostora-i.v.osteohondroza

V aksialni ravini je v nivoju l3-l4 vidna minimalna prostruzija i.v.brez utesnitve
V nivoji l4-l5 je izrazita centro levostranska herniacija i.v.diska,ki sega navzdol za korpus L5 v levi lateralni recesus ter povzroča izazito utesnitev
V nivoju l5-s1 je že omenjena anterolisteza ter protruzija i.v.diska in kostne naplastitve,spinalni kamal ni utesnjen,nekoliko sta ožja i.v.foramna.

Mnenje:
Degenerativne sprembe spodnjega dela L/S hrbtenice
Anterolisteza l5-S1
Izrazito centro levostranska navzdol segajoča herniacija i.v.diska l4-l5

Pri vas sem bil februarja 4x.
do zdaj nisem imel nobenih bolečin,sedaj pa se mi pojavlja mravljinčenje ,občutek elektrike v peti,ki je zelo moteče.Drži nekje 1 uro vsak dan in potem spusti.
Kaj je tukaj še za narediti?

hvala in lp

Spoštovani,

priporočam, da se naročite na ponoven posvet k zdravniku, ki vas je obravnaval. Glede na to, da je sporočilo anonimno, ne moremo poznati vašega primera.
Bolečine v križu sovpadajo z izvidom . Sprememba v predelu L4-L5 je precej izrazita, levostranska hernija vejretno povzroča simtpome, ki jih opisujete.
Za natančen nasvet glede možnosti nadaljevanja zdravljenja bi morali poleg izvidov natančno pregledati tudi slike. Vabljeni v vašo MOGY ordinacijo na mposvet s slikami.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close