Najdi forum

Boleči prstni sklepi na rokah

Pozdravljeni.. Že precej časa se mi dogaja, da mi roke ponoči zaspijo, tudi čez dan mi zelo hitro za-mravljinčijo če jih imam v čudnem položaju..
Zadnja 2 tedna (naj omenim da sem 7 tednov noseča), pa so me ponoči začeli boleti sklepi na prstih rok, ko jih prvič stisnem v pest.. Ko jih malo razmigam, pa je vredu.. Isto je zjutraj.. Prva pest boleča, potem še 3x naredim pest in je ok.. Čez dan, čutim samo blago neprijetnost – ali pa sem zgolj samo bolj pozorna.. Večji sklep na sredincu desne roke, me boli tudi na pritisk, ostali ne.. Zdi se mi, da se zadeva slabša.. Neke otečenosti sklepov ne opazim, mogoče so celotne roke kak del dneva bolj otečene (opazim po prstanih)..
Kaj mi je storiti? Skoraj ne verjamem, da bi tako zgodnja nosečnost bila vzrok temu, ali pač?
Hvala za Vaše mnenje in pomoč..

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete, so lahko sicer povezane tudi z zgodnjo nosečnostjo in sicer s padcem hemoglobina, preverite. SIcer pa sta bolj verjetni možnosti dve in sicer krč mišic, ki zmanjšuje krvni obtok in povzroča draženje živca v vratnem delu hrbtenice ali pa same spremembe v vratnem delu hrbtenice oziroma bolj verjetno kombinacija obojega.
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close