Najdi forum

Spoštovani,

Stara sem 40 let in nekje od 18 leta imam občasne bolečine v ledvenem delu hrbtenice, ki jim nisem posvečala posebne pozornosti. V otroštvu sem obiskovala fizioterapijo zaradi prehitre rasti. Zadnja dva meseca pa so bolečine v križu postale hujše. Opravila sem rtg slikanje in izvid je sledeč: Vidna manjša dekstrokonveksna deviacija lsh z ohranjenostjo fiziološke lumbalne lordoze. Vidni znaki začetne I-V osteohondroze v višini L5-S1. Pridruženi znaki erozivne spondiloze v višini lumbalnega dela hrbtenice. Diskretna spondiloza v višini korpusa L5. Spondilartroza malih sklepov od L3 navzdol. Najverjetneje spondiloliza posteriornih segmentov L5 na desni. Vidni znaki za vakuum fenomen v višini L5-S1.

Dobila sem napotnico za ortopeda. Zanima me, kaj pomeni izvid in ali bi mi manualna terapija pomagala ublažiti bolečine?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

Žviža

Pozdravljeni,

izvid ne opisuje izrazitih sprememb, zgolj začetne obrabne spremembe v spodnjem delu ledvene hrbtenice. Bolečine, ki jih opisujete morda povzroča sprememba, ki v izvidu ni opisana. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze in klinične sike vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja. Sicer s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close