Najdi forum

Težave s piriformis sindromom

Pozdravljeni,
že dobro leto imam težave s piriformis sindromom in posledično tudi z ritno mišico gluteus.
10. decembra 2015 mi je med daljšim tekom zategnilo zadnji stegenski mišici. Bolečine sem poskušala sanirati z raztegovanjem in masažo. Ko je bolečina v mišicah izginila mi je ostala bolečina
( točko bolečine čutim samo med raztegovanjem ter med in po teku v zadnjih stegenskih mišicah ) nad levo ritnico. Ker težave niso izginile sem odšla k zdravniku, napotil me je na rentgen in magnetno resonanco ampak izvidi so bili brez posebnosti. Po dveh neuspešnih fizioterpevtih sem se odločila za obisk pri fizioterapevtu g. Čebokelj Mateju, ki je takoj postavil ” diagnozo “. Po njegovih terapijah se je stanje izboljšalo toliko, da sem lahko tekla, ampak sem vseskozi čutila piriformis oz . točko kjer čutim vzrok težav. Z rednimi terapijami in redno regeneracijo s Tensom (doma) sem lahko približno normalno tekla. Po končani tekaški sezoni ( ukvarjam se z ultramaratonom ) sem si vzela daljšo pavzo, ampak sem ugotovila, da je stanje nespremenjeno še vedno čutim, da me nekaj ” drži ” nad levo ritnico, bolečina se med sedenjem pojavlja tudi v ritnici . Vzrok še vedno ni odpravljen. Prosim za vaše mnenje, poskusila sem že marsikaj in zapravila že malo premoženje ampak vzrok še vedno ostaja. Upam, da mi lahko pomagate vi. Nova tekaška sezona je pred vrati…..

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni,

piriformis sindrom ni vzrok, temveč zgolj posledica razdraženosti živca v prostoru L5 ali S1. Kakršno koli lokalno zdravjenje, brez vpliva na spodnji del ledvenega dela hrbtenice, ni učinkovito. Priporočam, da opravite RTG ledvenega dela, s slikami pa se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close