Najdi forum

Spoštovani, bil sem na magnetni resonanci in prejel sledeč izvid:

Narejene so bile standardne sekvence za prikaz L/S hrbtenice.
I.v. disk v nivoju L4-L5 je desiciran, znižan, večja Schmorlova hernija zgornje terminalne plošče korpusa L5 z edemom priležne kostnine – po MR sliki akutna Schmorlova hernija.
Minimalne cirkumferentne protruzije i.v. diskov L3-S1.
Naplastitve fasetnih sklepov ledvene hrbtenice, ki je v nivoju L4-L5 povzročajo blago stenozo spinalnega kanala.
Utesnitev nevralnih struktur ni videti.

Star sem 39 let in imam pretežno sedeče delo, sicer pa sem glede športa še kar (zmerno) aktiven. Ob vsem tem pa imam velike težave z bolečinami v križu.
Zanima me, če se da glede mojega stanja karkoli naredit, izboljšat, kaj mi priporočate? Ali se obrabo in druge nepravilnosti da sanirati ali samo ublažiti? Sem na štajerskem koncu, tako, da bi se lahko oglasil v vaši ordinaciji v Mariboru.
Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

izvid kaže na zmerne obrabne spremembe ledvenega dela hrbtenice. Schmorlove hernije ne ogrožajo hrbtenjačo, kar pomeni, da operativni poseg v nobenem primeru ni potreben. Okvara diska v prostoru L4-L5 je starejša, prisotne so že kostne naplastitve (več kot 5 let), medtem ko je t.i. Schmorlova hernija nastala pred kratkim, vendar je njena smer varna.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lepo pozdravljeni
Prosila bi vas za obrazlozitev izvida, stara sem komaj 20 in imam grozne tezave.
Fizioloska ukrivljenost torakalne hrbtenice.
Centralna prostruzija diska , izraziteje po levi strani z utesnitvijo sprednjega likvorskega prostora v visini TH9-TH10.
Shmorlove hernije v visini TH9-TH10 in TH10-TH11. V preostalem je signal medvretencnih ploscic torakalne hrbtenice in skeletni delov primeren.
Spinalni kanal torakalne hrbtenice je primerno sirok, signal hrbtenjace je primeren.

Imam pa sledece tezave. Pred 2 mescoma me nenadoma zacelo bolet v hrbtenici bol nekje spodaj v ledvenem delu. Nato so se zaceli mravlinci v nogah in vedno visje po hrbtenici mravlincenje. Nato nenadoma slo blato iz mene in tega jaz nisem cutila da bi me sploh tiscalo dokler ni bilo ze zunaj. Tudi z vodo imela tezave ampak taksne da nisem cutila da bi me tiscalo in sem dobila kateter.. bila sem 5 tednov v bolnici in niso ugotovili vzroka za tezave.. jas pa nekaj dni po tistem ko bila sprejeta v bolnico komaj stopila na noge saj me sploh niso drzale in ko sem vstala na noge biu obcutek kot da mi nekaj manka med nogami in prsi in se mi telo kar migalo levo in desno.. hodila sem z ponocjo hoduljice sedaj pa ze imam bergle. Hoja se pocasi izbolsuje ampak se zmeraj levo nogo vlecem za sabo.. nekako me ne uboga noga.. tudi z blatom imam tezave saj zacutim ko bi ze skoraj moglo biti zunaj in hitr zadrzim potem ko bi pa mogla potisnit ven pa potiskam ampak se mi zdi koda se sploh nebi trudla potisnit.. imam tudi bolecine v nogah zelo mocne in mrzle noge. Je to slikanje morda pokazalo vzrok za moje tezave?

Pozdravljeni,

vezano na vaše simptome je bila odločitev za diagnostiko – slikanje torakalnega dela hrbtenice, pravilna napotitev. Sicer podatka o diagnozi niste navedla, vezano na opis simptomov pa lahko sklepam, da gre za centralno parezo, katere vzrok tiči v hrbtenjači ali možganih. V kolikor gre za periferično parezo, je precej verjetno, da vzrok izvira iz ledvenega dela hrbtenice. Vsekakor ne gre za enostaven primer, nujno bi bilo pridobiti klinično sliko. Vabim vas, da se z vsemi izvidi in slikami oglasite v eni izmed naših ordinacij.
Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij za rezervacijo termina: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close