Najdi forum

Izvid in naročanje pri vas

Spoštovani!

vnaprej se opravičujem, ker moja slovenščina ni popolna.
Bila sem pri nevrologu zaradi vrtoglavice in me je napotil na MR glave in cervikalne hrbtenice. Moja osebna zdravnica, ki je prebrala izvid, priporoča fizioterapijo, ampak nihče mi ni razlagal, kaj se pravzaprav dogaja z mano. Verjetno ni nič nevarnega, ampak izgleda, da nisem čisto v redu. Rada bi prosila za razlago, če je možno.

Tudi me zanima, če bi lahko prišla na pregled pri vas, če mislite, da mi lahko pomagate? Vrtoglavico imam, ko gledam gor ali dol, vedno ko sedim. Včasih je tako hudo, da se cela soba vrti, mi postane slabo in moram ležati, dokler ne mine.

Izvid je :

“Desna cerebralna tonzila protudira pod linijo basion-opsthion okoli 4 mm, medtem ko leva potrudira okoli 1 mm.

Cervikalna hrbtenica ima ohranjeno lordozo.

Videti je blage degenerativne deformantne spremembe hrbtenice: majhno robno osteofitno apozicijo. Pridružene so degenerativne spremembe malih sklepov. Prisotne so le majnše spremembe signala iz subhondralne spongioze v zvezi degeneracijo. Signal iz diskusov je T2 hipotenzivno spremenjen.

Morfologija sprememb v kraniocervikalnem prehodu kaže na tonzilarno ektopijo (diagnoza Arnold Chiari I); videti je manjše degenerativne spremembe cervikalne hrbtenice , ki povzročajo blago zoženje prednjega likvorskega prostora v C5-6 in C6-7. “

Najlepša hvala v naprej za vaš čas.

Pozdravljeni,

kot prvo, vaša slovenščina je perfektna, v tekstu nisem našel pravopisne napake. Sicer pa smo tu za nasvete, ki vam lahko kakorkoli pomagajo in ne zaradi slovnice…
Vaš izvid kaže na dedno posebnost v stiku med lobanjo in vratnim delom hrbtenice. Zaradi te posebnosti mali možgani ležijo v nepravilnem položaju. Priporočam vam obisk nevrologa, gre za redko bolezen, ki zahteva posebno pazlivost. Sicer ocenjujem stanje zgolj na podlagi izvida, vendar vam priporočam, da zadeve ne ignorirate.
Odsvetoval bi vam tudi kakšrno koli obliko fizioterapije, masaže, tudi tehnike manualne medicine so v tem primeru kontraindicirane.
Srečno,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close