Najdi forum

Moj štirimesečnik že z velikim zanimanjem spremlja dogajanje na televizijskem zaslonu. Zanima me ali je kje objavljena strokovna razlaga glede škodljivosti gledanja TV za majhnega otroka. Kako ostali ravnate v tem primeru?

Tudi moja dva otroka sta kot dojenčka oba rada bulila v televizor- zanimivo jim je namreč to, da se neprestano menjajo slike. Če je dobro ali slabo sicer ne vem, upoštevam pa mnenje starejših, ki pravijo, da za otroka televizija ni. Tako, sem se odločila, da ne bom poiskušala ali je o res ali ne na svojih otrocih. Mislim pa, da je prav tako, saj še nas, ob gledanju bolijo oči. Ni pa najbrž nič narobe če se na dan za kakšno minutko zazre otrok tudi v televizijski ekran.

Sara

Menda ni nič narobe (zaradi oči) – seveda ne da bi kar naprej gledali. Ostane pa vprašanje vsebine, ko bo otrok večji. Najin devetmesečnik že 10 minut gleda Telebajske, otroci pa imajo radi tudi oglase.

Bojana

Jaz ne dovolim, da bi otroci veliko gledali TV. Posebno neumne in nasilne se mi zdijo risanke. Ne vse, ampak velika večina jih je neprimerna za otroke. Tako da jima dovolim gledati risanke na Slovenija 1 ter dokumentarne filme o živalih. Starejša pogleda včasih tudi kakšen film…seveda takega, kateri je primeren za otroka njene starosti.
Pri svojih otrocih sem namreč opazila, da sta postali odvisni od TV in računalniških igric. Cele dneve bi samo sedeli in strmeli ali v ekran ali pa v monitor. To pa je za otroke in tudi odrasle pač nezdravo.

New Report

Close