Najdi forum

poljubljanje na usta!!

Vse več opažam starše, ki svoje otroke poljubljajo na usta. Meni se to ne zdi normalno , še manj pa higiensko. Sama imam tri hčerke in se nikoli ne poljubimo na usta, temveč na lička ali (jaz) na čelo. Zdaj meže starejša hči sprašuje in se zgraža, kako to da ene mamice ali očki poljubljajo svoje otroke na usta??!!

Kako pa vi poljubljate svoje otroke?

Kaj pa je s tem narobe. Meni da moj malček lubčka na usta, jaz pa njemu. Kaj vse otroci vlačijo po rokah, pa se dotaknejo ust!! To pa je higiensko???? Malo manj kompliciranja. Mojemu nič ne manjka, se bova še lubčkala.

to je samo stvar, kako “paša” staršem in otrokom…če jim to paša , naj se poljubljajo na usta. sama nimam proti temu nič, se pa jaz z otrokom ne poljubljam na usta..pač se ne-nevem zakaj, morda zaradi navade in dam lupčka na ličke, čelo, glavo….morda tudi zato, ker že mene -moji starši niso poljublajli na usta…

to je stvar vsakega posebej, tako da…..

uživaj v ljubčakanju, pa kamorkoli ga boš že dala:-)

Meni je pa vsako poljubljanje -z izjemo francoskega!- med otrokom in staršem nekaj najbolj normalnega pod soncem!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Poljubljam starejševa na lička, laske, ušeska – na to je alergičen, ker mu poka po ušesih… na usta ne, je le najstnik

punčico ki je še dojenčica pa povsod kamor pade:) včasih tudi pač na ritko ali ustka (samo na usta pazim, da je suhi lubček)

oba otročka lubčkam povsod, tudi na ustka, se mi vse zdi normalno.
LP, D

ženska, pa kaj je s tabo?
Zadnjič sem slučajno zasledila na forumu Vzgoja otrok in družine tvoje zgražanje nad tem, kako da nekateri starši ne znaj(m)o naučit otrok, da bi bili pravočasno “čisti” (ker če otroci lulajo in kakajo v plenice, niso čisti), ker merilo sta očitno tvoji dve ta starejši, ki sta bili suhi že ne vem kdaj. Zdaj pa tle težiš s takimi nesmisli,kot je tole o poljubljanju.Ker ni higijenično?!
Lupčkanje povsod (seveda se z otroci ne poljubljaš po francosko ali počneš kaj še bolj čudnega, če si pri zdravi pameti), tud na usta, je nekaj najbolj normalnega in sploh ne razumem, kako se imaš pri 3 otrocih čas ukvarjat s takimi neumnostmi!

NIč se ne obremenjuj s tem, ljudje smo pač različni. Eni smo bolj sproščeni, drugi manj. Mi vam nismo normalni, vi pa ste nam sterilni.
Pri nas se vsi v družini, tako odrasli kot otroci poljubljamo tudi na usta, seveda medsebojnim odnosom primerno.
Jaz si ne znam predstavljati, da bi moja dva zjutraj šla od doma, brez da dobim od vsakega en glasen cmok na usta in na lica, objem in mahanje iz avta vse do vogala ulice.

Je obdobje, ko se otrok rad poljublja na usta, potem ve, da se poljublja na lička, potem sploh ne pusti več poljubčkov in na koncu se poljublja samo še ob čestitanju.

Ni higienicno? ha ha

S cim vse se ljudje obremenjujete. Pocni kar ti pase in pusti drugim enako.

Je pa zalostno, da si svoje omejitve prenesla na hcerko.

pac, vsak ima svoje navade.

meni osebno se poljubljanje otrok na usta ne zdi v redu. mi se veliko ljubckamo, a na obrazu so to lica, celo, nos. z usti poljubljam samo moza. vem, da je to del moje vzgoje, a se mi zdi tako v redu.

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

ženska, pa kaj je s tabo?
Zadnjič sem slučajno zasledila na forumu Vzgoja otrok in družine tvoje zgražanje nad tem, kako da nekateri starši ne znaj(m)o naučit otrok, da bi bili pravočasno “čisti” (ker če otroci lulajo in kakajo v plenice, niso čisti), ker merilo sta očitno tvoji dve ta starejši, ki sta bili suhi že ne vem kdaj. Zdaj pa tle težiš s takimi nesmisli,kot je tole o poljubljanju.Ker ni higijenično?!
Lupčkanje povsod (seveda se z otroci ne poljubljaš po francosko ali počneš kaj še bolj čudnega, če si pri zdravi pameti), tud na usta, je nekaj najbolj normalnega in sploh ne razumem, kako se imaš pri 3 otrocih čas ukvarjat s takimi neumnostmi![/quote]

…glede poljubljanja, pač vsak po svoje, sama sem izrazila svoje mnenje o tem in druge mamice spet svoje, zato ne skači!
…glede kakanja v plenice pa, čisto VSAK otrok se tega lahko nauči dovolj zgodaj, čisto vsak, le če ga starši upoštevajo, preden odgovoriš si preberi članek “navajanje na kahlico po metodi MONTESSORI na ringaraji (forum dojenček), tako, da res nisem nič tvezila o tem.

Ma, ne pretiravaj, no. To je pa res neka blazna omejitev. Jaz tudi ne poljubljam otrok na usta, pa se ne čutim nič omejeno.
Če bi rekla, da so omejene ženske, ki ne želijo dojiti, bi skočila v luft, ker imajo pravico do izbire ( pa da ne bo pomote, tudi sama tako mislim), če pa ena napiše, da ji vsakršno poljubljanje ne gre, je pa označiš za omejeno. Kitty, še malo bo treba razširiti plašnice:)

Seveda se poljubljamo na usta!!! Meni bi bilo zelo čudno, če bi se zjutraj od otrok poslovila s poljubom na lička. Pa sej ni to znanec, da se bomo delali fino! Dej nehi no!! Doma in v vrtcu in povsod, kjerkoli pač se lubčkamo na usta, tako mož, kot tudi jaz, vsi smo zdravi in srečni!! A lahko verjamete?? :-))

MILU1,
kar se tiče navajanja na kahlico po MOntessori metodi (sem prebrala članek in še celo dizertacijo Paule Polk Lillard na to temo iz knjige Montessori from the start): zdi se mi, da poznam to pedagiko precej dobro in se mi zdi glede večine področij fenomenalna, ma oprosti, ene stvari se mi zdijo pa popolnoma nesprejemljive, recimo:
– otroci so različni in so različno hitro dojemljivi za navajanje na kahlico, oz., po tvoje, “čisti”
– omejevanje dojenja na določene časovne intervale takoj, ko otrok ni več novorojenček, ukinjanje dojenja pomoči
– “prepoved” uporabljanja dude
– navanje otroka na samostojno spanje, ki absolutno zagovarja ločitev otrok od staršev takoj po rojstvu in spanje v lastni sobici, če si prebereš prispevek Melite Kordaš Demšar, ti bo tudi povedala, da je možna (uspešna) metoda hladnega tuša oz. puščanja otroka, da se izjoka, ne da bi se vračali k njemu

Kljub vsemu revolucionarnemu, kar je metoda v tisti čas zagotovo prinesla in zaradi česar je v današnjem času še vedno zelo aktualna, je v nekaterih segmentih do otrok zelo neživljenjska in neusmiljena.

Se opravičujem, ker smetim temo, ki nima res nobene veze s kahljico, ampak res me razkuri, če se nekdo odloči, da je določen pristop edini pameten in pravilen, potem pa starše, ki imajo mogoče nekoliko težje vodljive otroke (naš je tak, recimo, kar se tiče kahljice in sem recimo tle malo bolj občutljiva) označi za nesposobne in lene.

Ne bom ti replicirala, ker to več ne sodi v izbrano temo, ampak si preskočila bistvo, veš!

Morda zato, ker nimaš argumentov? Rečt nekomu, da itak nič ne razume, je najlažje.

Svoja dva otroka poljubljam, kamor pade:) Tudi na usta. Nekaj najbolj normalnega pod soncem s mi zdi to.

isto!!

Ma, ne pretiravaj, no. To je pa res neka blazna omejitev. Jaz tudi ne poljubljam otrok na usta, pa se ne čutim nič omejeno.
Če bi rekla, da so omejene ženske, ki ne želijo dojiti, bi skočila v luft, ker imajo pravico do izbire ( pa da ne bo pomote, tudi sama tako mislim), če pa ena napiše, da ji vsakršno poljubljanje ne gre, je pa označiš za omejeno. Kitty, še malo bo treba razširiti plašnice:)[/quote]

in pol se kitty vate vtika.

Ja če otroku ob pogledu na neko mamico, ki na usta poljubi otroka to zgleda čudno ali celo nesprejemljivo pomeni, da je ta starš svojo omejitev prenesel na otroka.

Če pa ti v svojem slovarju poznaš samo mentalno omejitev pa to ni moj problem. Bo treba malo obzorja razširit.

New Report

Close