Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja otroci in skok s padalom

otroci in skok s padalom

Zanima me, če je kaka starostna omejitev za otroke za skok s padalom. Moj sin je star 10 let in ima veliko željo skočiti s padalom…..
Kje se v Slo to izvaja…če kdo ve, prosim naj mi napiše.

Draga padalka in mali potencialni padalec, največ informacij bosta zvedela na letališču v Lescah. Verjetno je opcija tudi tandemski skok – v paru z inštruktorjem. Veliko sreče!

Moja nečakinja je pri 13 letih skočila v tandemu – na letališče Lesce.

Pogoj za padalski tečaj je 16 let. Pred tem pride v poštev skok v tandemu ampak jaz pri 10ih letih ne bi še hitela.
Če mu je padalstvo všeč ga peljite na letališče pa naj malo gleda, ”pomaga” in mogoče potem kdaj kasneje tudi poiskusi. Ne pa hitet.

Sigurno je center padalcev v Lescah. Drugače so pa sekcije padalcev po celi Sloveniji.

Obvezno pa pojdite na letališče in se informirajte pri uradnih osebah in ne pri kvazi letalcih, ki skačejo s hribov. Čimdlje.

Joj, kitty,
ti si pa malo pomešala pojme!!Padalka verjetno sprašuje za skok iz letala, vsaj tako sem jaz razumela in glede tega si ji dala dober nasvet.
Kar pa se tiče “kvazi letalcev, ki skačejo s hribov”, so pa to jadralni padalci, ki imajo s skoki z letala pravzaprav malo skupnega. In ja, tudi polet z jadralnim padalom je doživetje zase. Ampak tukaj s hriba pravzaprav odletiš, ne pa skočiš!
Razen če si imela v mislih base jumperje, ti pa sigurno ne bodo skočili v tandemu z otrokom….

Kolikor se spomnim, mora imeti oseba, ki skoči v tandemu, tudi neko minimalno težo (vendar se zdaj ne spomnim več točno, koliko). Sicer pa je striček Google tvoj prijatelj in ti bo takoj postregel s kontakti.

jaja zelo dobro vem kaj počnejo tej kvazi padalci, ki letalci sigurno niso.
Na to sem jo opozorila ker ljudje včasih ne pomislijo oz. ker stvari ne poznajo se pustijo prepričat.
In ker tej hribolovci niso registrirani ne upoštevajo nobenih pravil.

Ne boš verjela ampak ljudje za par evrov počnejo marsikaj in starost otroka jim je zadnja briga.

Zato, če že samo in izključno registrirane šole padalstva. Je pa letenje moj šport tako, da brez skrbi vsaj malo vem o čem pišem.

O, to pa je zanimivo!!

Če nisem preveč radovedna, s katerim športom pa se ukvarjaš? Z jadralnim letalstvom? Me kar fascinirajo te zračne zadeve!!

Računaj tudi na to, da boš dala veliko denarja… In ja, so omejitve in tale forum ni ravno najboljši informator glede padalstva. Skoči na http://www.padalstvo.com

🙂 trenutno se sicer ukvarjam z osemmesečnikom in ni časa za čisto nič drugega.
Sem pa bila jadralni pilot, je pa to družinski šport sama verjetno ne bi nikoli pristala v tem.

Je lepo ja. Meni motorno ni všeč, jadralno pa ko si sam gor si res odpočiješ in užiješ lepote narave. No edino kak ptiček prekine samoto:)

Samo radovednost,in kaj si letela razen Blanika seveda in ali spravljaš skupaj pogoje za kakšen “C”.
LP

Kar dosti let nazaj sem presedlala na dg-ja in tega sem se tudi držala:)
Sicer je bilo več možnosti ampak meni je en čisto dovolj.

Trenutno imam pogoje edino za plenice previjat ha ha
No resno nikoli se nisem preletov lotila ostali pogoji pa niso nič kaj nenavadnega. No tudi preletenega je bilo že veliko samo ne po uradni poti :)))

Si samo radoveden ali si tudi v tem doma?

Sem v tem,že zelo dolgo. Vsaj tisti minimum naleti, da obdržiš dovoljenje.
LP

p.s. pa lepe cumuluse, kmalu se bo začelo.

:)))
no potem sem pa mogoče še poznamo he he

Pa ne skakat iz delujočih avionov ha ha

Moj sin je lani skočil s tandemom, star 10 let,na Lijaku pri Novi Gorici.

Naša ekipa http://www.prostipad.si/ je že opravila kar nekaj tandem skokov z osebami mlajšimi od 10 let 😉

Tudi mene ista stvar zanima

Povem vam da vaš otrok ne sme imeti 100kg in mora biti visok 140cm ali več

 

 

Za padalko

New Report

Close