Najdi forum

nuhalna svetlina

Mene pa zanima ali pregled nuhalne svetline ZZZS ali je samoplačniški? Stara sem 36 let…

Hvala za odgovor!

Mislim, da je za ženske mlajše od 35 let samoplačniški, starejšim od 35 let pa to krije ZZZS. Tako je vsaj bilo pred enim letom, ko sem jaz imela ta pregled.

Ce je PDP po tvojem izpolnjenem 35 letu, ti nuhalna pripada na stroske zavoda. Ampak ne pri vseh, ki imajo licenco za nuhalno. Ce recimo izberes privatnika, ki dela brez koncesije, ima pa licenco, bos pregled vseeno placala. Morda ti denar naknadno povrnejo na zavodu, ampak nisem prepricana.

Res je, če si ob PDP stara 35 let, ti pripada BREZPLAČNA nuhalna. Če pa si ob PDP stara 37 let, si lahko izbereš: ali nuhalna ali biopsija horionskih resic ali AC.

Ja saj v tem je problem stara sem 36 let in v 8 tednu nosečnosti, ginekolog me hoče naročiti v njegovi privatni ambulanti, s tem da sama plačam nuhalno. Zato pa sem se obrnila na vas, da mi poveste kako in kaj, ker se spomnim da sem nekje prebrala, da je po 35 letu zastonj… Ko bom rodila pa bom stara 37 let…

Poklici na zavod, pa naj te vezejo na oddelek za vracila, pa preveri.

Recimo nas pediatrinja nima ultrazvoka, pa smo sli k privatniku, ki ga ima. Potem sem na Zavod poslala racun, pa so mi celotn znesek povrnili.

Pa veliko srece pri telefonskem cakanju , ker te znajo prevezovat.

Pokliči v ljubljansko porodnišnico in se naroči na nuhalno, ob tem ti bodo vzeli še kri za trojni hormonski test. Vso srečo, Dodi

Hvala vsem za odgovore, sem pa prejela iz ZZZS uraden odgovor, ki se glasi:

Prejeli smo vaše vprašanje o kritju stroškov nuhalne svetline in
pojasnjujemo vam sledeče:

V skladu z določili 27. člena Pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja
med preventivne storitve, ki jih zavarovane osebe uveljavljajo pri
izvajalcih osnovne dejavnosti v breme obveznega zavarovanja sodi meddrugim
tudi
– merjenje nuhalne svetline ali trojni hormoski test pri nosečnicah, starih
med 35. in 37. letom ter v primerih, če je ta pozitiven, tudi amniocenteza
in kariotipizacija.

Nuhalna svetlina je plačljiva za žensko do 35. leta starosti. Po 35. letu starosti pa je brezplačna oziroma stroške krije ZZZs. Sama sem stara 33. pa sem letos junija rodila, pa je bila nuhalna svetlina plačljiva. Plačala sem 12.000 SIT (takrat so bili še SIT-i). Se pravi cca. 50 EUR.
Lep pozdrav Katja.

Je minilo kar nekaj let, ampak bi vseeno hotela poudarit da se NS ne placuje v primeru tudi ce imas 34 let, ampak bos imela na dan poroda 35. Ne vem zakaj to ne napisejo vsepovsod ko nekdo sprasuje, ker je majhna, ampak vazna razlika.

New Report

Close