Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Dvigovanje otroka v nosečnosti

Dvigovanje otroka v nosečnosti

Pozdravljeni,

zanima me kako je z dvigovanjem otroka v nosečnosti a so kakšne omejitve oz. do kdaj ga lahko dviguješ?

------------------------------------------------------------- Dneva ne mores zadržati, lahko pa ga izkoristiš LP

Ne vem, če sem razumela tvoje vprašanje. Predvidevam, pa da si noseča in da te skrbi če lahko dviguješ otroka. Po moje da ja če se počutiš vredu, edino če imaš rizično nosečnost in da ti je tvoj zdravnik odsvetoval težja dela oziroma dvigovanja. Kljub vsemu pa se dvigovanju otrok ne moreš čisto izogniti. Morda gledaš da ga manj in se rajši igrata na tleh ali si izmisliš kaj drugega, pa bo vse ok.

Menda nekih omejitev ni, če ni rizična nosečnost. Sama dvigam svojega prvega nekoliko manj. Včasih me prosi in mu rečem,” ne morem, da ne bi bebi ven iz trebuščka padel”, mali mi pa reče “ne bo, ker je privezan s popkom”.

Jaz sem v sedmem mesecu nosečnosti in imam doma 15-mesečnega fanta, ki je šele pred kratkim shodil. Dvigovanju in prenašanju se nikakor ne da izogniti, lahko pa malo bolj paziš na pravilno držo pri dvigovanju in se izogibaš sunkovitim gibom, pa je lažje. Pa seveda če je kdo drug zraven, raje on prevzame ta opravila.
Bolj na začetku sem imala kar bolečine v križu, zdaj – ko je trebuh večji in sinko težji – pa je precej bolje.

Hvala vam za odgovore, spraševala sem za kolegico, ki jo kr mal boli ko dviguje tamalo, no sej sedaj ima kmalu pregled pa bo vprašala ginekologinjo.

Hvala.

LP

------------------------------------------------------------- Dneva ne mores zadržati, lahko pa ga izkoristiš LP

Jaz bi dodala samo to, da hčerki nisem nikoli rekla, da je ne morem dvigniti zaradi dojenčka v trebuhu – da ne bi bila ljubosumna. Sem raje rekla, da je pretežka ali pa da me hrbet boli.

New Report

Close