Najdi forum

Preeklampsija?

A je katera na forumu, ki je predcasno rodila zaradi zatekanja oz. suma na preeklampsijo?

http://www.lubica.net/gaby/blog

Jaz sem bila v prvi nos.zatečena kot medved in sem rodila 4 dni po roku,v 2 nos.pa o oteklinah ne duha ne sluha

Živjo!

Jaz sem jeseni rodila zaradi preeklampsije v 34 tednu …
Zatečena nisem bila skorja nič (po moejm je 95% nosečnic več zatečeno), ampak po nenadni bolečini v prsih sem si izmerila pritisk in ta je bil JOJJJ – visok…

Naslednji dan sem bila sprejeta v porodnišnico, kje je najprej bil ugotovljen zastoj v rasti, po prejetju laboratorijskih izvidov je bil takoj sprožen porod in pred polnočjo sem rodila 1500g fantka. Z fantkom je bilo vse ok že od samega začetka – ker je sam dihal, je zdravnik za njega rekel – ta je čista rutina – samo da dobi na teži pa greste domov.

Danes mu se ne pozna, da je nedonošenček (razen mogoče mal v dolžini), po kilaži je že ujel svoje vrstnike.

Veliko sreče!

Ps. če imaš kakšno še vprašanje kar vprašajte

Sama sem bila noseca z dvojčki in pri 36. tednu nosečnosti mi je moj os. ginekolog podal diagnozo preeklampsija.
Takrat sem morala takoj v bolnico, in šele po konstantnem mirovanju sem dobila tudi edeme.
Sem pa rodila v 40. tednu – sicer sem bila kot sod, polna vode – ampak otroka sta bila punčka 2540 g , fantek pa 2830g težka. Zelo lepo. še posebej za dvojčka.
Se je pa zadeva zelo zakomplicirala pri oz. takoj po porodu. Izgubila sem veliko krvi, ki so mi jo kasneje nadomestili s transfuzijo (cca. 1000 ml).
Pa veliko sreče.
LP
Majar

Rodila 16 dni prezgodaj, med nosečnostjo nekaj časa v bolnici zaradi visokega pritiska, beljakovin v vodi in močnega otekanja celega telesa

LP

Tudi jaz sem jeseni rodila v 39.tednu zaradi preeklampsije. Pri meni so že 2 meseca pred rokom sumili na zastoj rasti ploda, sledili so kontrolni UZ.
Bila sem zelo zatečena, pritisk je bil zeloo visok, prisotne beljakovine v urinu, tako, da so me 2 tedna pred rokom sprejeli na E oddelek v Lj porodnišnici in mi takoj sprožili porod. Kljub slabemu CTG-ju in zeleni plodovnici z mekonijem sem na srečo rodila zdravo deklico težko 2600g. Razen glukoze prve dni je bilo z njo vse v redu. Meni pa se je pritisk tam nekje 3 tedne po porodu tudi normaliziral.

Želim ti vso srečo in zdravega otročička!

prvega otoka sem morala roditi v 34. tedenu zaradi preeklampsije in zastoja rasti, težek je bil 1720g in velik 42 cm. Na začetku je imel težave z dihanjem, zato sva bila v porodnišnici 4 tedne, od tega 2 tedna na intenzivni. Sedaj je normalen štiriletnik. V drugi nosečnosti so me zelo spremljali in sem celo nosečnost počivala in hodila na preglede vsakih 14 dni. sedaj imam doma 2 meseca starega fantka, ki se je rodil točno na rok, tećek 3620 g in 52 cm velik. preeklampsija se mi ni ponovila, čeprav je verjetnost bila 50%.

Mojca,
ali si v drugi nosečnosti morala jemati zdravila zaradi preeklampsije v prvi nosečnosti in katera? Ali si hodila na preglede k svojem ginekologu ali kam drugam?
Pa kako je zgledalo počivanje v drugi nosečnosti?
Čisto ležanje, ali samo umirjen tempo – npr. lahki sprehodi, kakšen izletek ipd. Vem, da si verjetno takoj po zanositvi dobila stalež.

LP in “svaka čast” za to, da ste si upali v drugo nosečnost (namreč, nas mal skrbi .. ampak bomo še videli)

Tudi jaz sem rodila v 34-tem tednu, zaradi preklampsije. Imela sem visokega pritiska in zatekanje rok in nog. Moj sine je imel 1925g. in 44cm.

Srečo sem imela, da mi je odtekla voda, ker otrok ni imel kisika v mojem trebuščku. Ginekologi so gledali na UZ, kako je z prekrvavitvijo plodovnice in je bilo ok. in na koncu rečejo, da smo imeli srečo, da mi je voda odtekla. Zaradi tega smo imeli eno okvaro na možgančkih.
Hvala bogu sedaj je vse dobro. Pri mojem otročku se pa vidno vidi, da je nedonošenček. Saj pri 17-em mes. tehta komaj 8000g.
Važno je, da je zdrav.

lp, Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Mojca,

Tudi mene zanima, kako je potekala tvoja druga nosečnost. Si imela od vsega začetka ginekologa kar v porodnišnici in si bila v bolniški na patološki nosečnosti?
Katera zdravila si jemala? Katere preiskave so ti delali? Si bila kaj v bolnici?
In kako je potekal počitek?

Čestitke za pogum, da si se odločila za še enega otročička, si mi dala kar voljo..hvala

mene je strah ravno zaradi tistih 50% možnosti ponovitve preeklampsije, čeprav si zelo želim še enega otročička

Hvala za odgovor in lep dan,
N

Jaz sem rodila v 34.tednu ampak ne zaradi preeklampsije ampak zaradi eklampsije, ki je mnogo bolj nevarna kot preeklampsija. Pojavile so se mi beljakovine v urinu, pritisk je bil 160/110, čedalje bolj sem zatekala, pojavili so se edemi in na koncu sem zaradi zatekanja možganov za en dan oslepela. Skartka obup. Hvala bogu da sem bila v porodnišnici in so mi takoj naredili carski rez ker bi se v nasprotnem primeru lahko zelo slabo končalo.
Rodila sem deklico težko 2640 g in 49 cm veliko. Punčka je bila že od začetka super ,ni imela nobene zlatence, zelo rada je jedla. Jaz pa sem bila zelo slaba – 1 teden na intenzivni potem pa še 1 teden na oddelku. Danes je naša punčka stara 3,5 leta in se ji čisto nič ne pozna da je bila rojena prej.

EnaMamica!
Koliko si imela pritiska? Sem v 26 tednu nosecnosti in imam pritiska 130/95, beljakovine v urinu, pa me malo skrbi, da ni to zacetek kaksnih tezav. Velikokrat mi mocno razbija srce in boli v predelu srca, predvsem zvecer. Otecena nisem. Ali moram veliko pocivati in se nic ne sekirati? hvala

Tina*

Lahko, da gre pri tebi za začetek preeklampsije, še zlasti, ker je visok tvoj spodnji pritisk. Odvisno je sicer tudi koliko si imela prej pritiska. Če je spodnja vrednost za 30 višja od normale je to lahko že slab znak.
Tudi pri meni se je tako začelo. Ko pa je pritisk zrasel do 160/115, potem so sprožili porod.

Ker pa je potek preeklampsije negotov in se lahko hitro razvije v eklampsijo, ti svetujem, da greš do svojega G, naj ti da napotnico za PDC (perinatalni dnevni center) v Lj.porodnišnici , kjer bodo naredili vse potrebne preiskave in se potem odločili kako naprej.

Pomaga sicer tudi počivanje in veliko ležanja na levem boku. Ampak vseeno ti svetujem, da greš do G ali na urgenco in se prepričaš, da je s tvojim otročkom vse v redu.

Držim pesti, upam da ne gre za preeklampsijo in ti želim zdravega otročka!

Lp,
N

Tina,
pritisk je bil 162/116, dva dni pred porodom sem veselo laufala okrog – tako dobro sem se počutila, dokler ni prišlo do tiste opozorilne bolečine v žlički – tik pod rebrih; dejansko je šlo za bolečino zaradi slabega delovanja jeter. Bolečina je bila zelo močna trajala kake dve uri in je izgledalo kot, da imam neke vrste prebavnih krčev na tistem mestu… če bi imala take bolečine verjami, sigurno bi se ustrašila in klicala zdravniško pomoč.

Predlagam ti, da slediš navodilom ginekologa – če boš še naprej imela slabe rezultate vode in bolj visok pritisk te bodo sigurno poslali na pregled v porodnišnico. Do takrat predvsem ne preveč skrbet.

Pa še to, počitek drugi nosečnosti, če je že bila ena z preeklampsijo, kolikor sem zvedla, predlagajo samo kot preventivo – saj natančno ne vedo zakaj nastane preeklampsija.

V vsakem primeru ne se sekirati in uživaj do konca nosečnosti!

Pozdravljene!
Mene pa zanima, ali je katera imela eklamptični napad med porodom? In če ste še po tem ponovno zanosile?

New Report

Close