Najdi forum

črpanje mleka

imam sinka starega en mesec, ga dojim, mleka imam dovolj, tudi lepo je pridobil na teži. kmalu bom morala sem in tja po nekaj ur od doma, ker sem obdržala neke obveznosti povezane s službo in tu se pojavi problem. kupila sem si aventovo črpalko, prebrala vaše stare poste in se lotila črpanja. poskušam že en teden in vedno priteče samo par kapljic, če iztiskam ročno nekaj več, a še vedno samo po kapljicah. dojki pa sta očitno polni in ko se mali zbudi, kar teče…
vem, da ima ogromno pri tem psiha, a počasi že obupujem , da mi bo uspelo, skoraj sem se že odločila, da mu kupim umetno mleko, pa se mi zdi res butasto glede na to , da imam svojega dovolj, še preveč včasih.

zanima me, kako je šlo vam? glede na to, kar ste pisale do sedaj, zgleda da večjih težav z iztiskanjem niste imele. koliko časa ste se privajale, preden je mleko začelo teči? ali imate kakšno idejo, kaj naj storim? poskusila sem s toplim tušem, masažo dojke, ampak ko zagledam tisto črpalko, mi postane že slabo…

p.s: hvala vam za odgovore na moj post o bruhanju dojenčka, sem novico o aptamilu AR že posredovala naprej!

Žal, nimam nasveta, saj sem tudi jaz jokala zraven, ko ni nič teklo.Imela sem mastitis in ga pozdravila z antibiotiki, potem pa so mi svetovali črpanje-pa ni šlo.Mlaka pa sem imela dovolj.Malce je pomagalo, če sem gledala ta mickenga kako lepo si.A mleka ni bilo za več kot 20ml.Potem sem obupala in na srečo, je bilo vse ok.

takole,vse si lepo pripravi ob sebi imej svojega dojenčka in ga glej misli na to kako se dojita…psihično se pripravi in gre .Prvič sem se spravila črpati mleko ko sem morala iti na poporodni ni in ni šlo potem pa hopla grem do sončeka in ma ja veliko ne, a nekaj je pa le bilo,smo pa imeli drug problem sonček ne mara stekleničke .Tko da je morala mami biti vedno in še na dosegu lačnih ustic.Pa veliko uspeha pri črpanju in veselja ob svojem dojenčku.

No, jaz sem pa ena tistih, ki brez črpalke ne bi mogla shajat. Že 10.dan po porodu sem imela mastitis, mleka več kot preveč. Važno je, da si jo dobro pristaviš k prsim, da se naredi vakum. Potem pa začneš, na začetku res malo traja, da priteče, ampak je treba vztrajat. Men je tako teklo, da sem samo stisnila in držala, pa ene 10 curkov sigurno. Me je pa hudičevo bolelo, ob mastitisu…
Problem pa je, ker si ga potem kar naprej stiskaš, ker ga je preveč in vedno ga je preveč. Se pravi začaran krog. V drugo bom poskusila črpalko čim manj uporabljat, naj bo mleka toliko, kot ga dete popije:) Da le ne bi bilo mastitisa, ki sem ga potem staknila še pri 3 mesecih, pa še pri šestih. Takrat je bilo pa treba fejst črpat, da ne bi mleka zmanjkalo. Dva dni ne načrpaš skoraj nič, potem se pa počasi spet začne delat, samo vztrajat je treba:)

Živjo, tudi jaz sem si mleko črpala – zaradi dvojčkov, nedonošenčkov. Problemov niti nisem imela, sem pa že v porodnišnici dobila nekakšen sprej za v nos. Pred črpanjem ga uporabiš in mleko lažje steče. Res pomaga – vprašaj, če ti da lahko tvoj ginekolog.

Srečno!

Ja, tudi jaz sem ob mastitisu dobila ta sprej (pozabila, kako se že imenuje), res mleko lažje steče.

Sprej se imenuje SYNTOCINON nasal spray (Novartis Pharma).
LP Jasna

Je na recepr ali ga lahko kar tako kupis v lekarni? Kako deluje ?

sprej je na recept, deluje pa nekak na mlečne vode, da mleko lažje odteka. Pošpricaš pa v nos, en vpih v vsako nosnico.

Iz tvojega pisanja je razvidno, da se ti upira črpanje mleka (“ko zagledam tisto črpalko, mi postane že slabo…”). Poskusi se sprostit in opusti zadržke v zvezi s črpanjem. Pri meni je bilo tako, da sem si rekla: moje mleko ali adaptirano mleko (sin je shujšal in pediatrinja je rekla, da moramo dodajat). Pri prvem črpanju sem si načrpala 140 ml! To je bilo prvič in zadnjič, kasneje sem načrpala veliko manjše količine. Meni je pomagalo, da sem se nagnila naprej (gravitacija) in pa, da sem se sprostila. Na začetku sem gledala humoristične nadaljevanke. Smešno, ampak meni je pomagalo.

Srečno!

Ja je na recept in deluje na mlečne vode, ki se začno krčiti in mleko priteče. Sprej vsebuje hormon oksitocin, ki ga drugače izloča hipofiza v možganih. Do sproščanja pride ob stimulaciji bradavic pri dojenju in čustvenem odzivu (pogled na otročka, ko slišiš jok…) in sproži se izcejalni refleks.
LP Jasna

New Report

Close