Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja OSPEN IN OSTALE NAGRAVŽNE STVARI

OSPEN IN OSTALE NAGRAVŽNE STVARI

Na pomoč, mamice in očki.

Pri nas doma vse smrdi po ospenu, grdi, grdi antibiotik se nam lepi na podplate, krasi posteljnino…

Polhek je kasiral eno grdo vnetje bezgavk, mandlji so kot balogni, zelo težko požira in je (ajd, kot mami v mladih letih) hudo proti antibiotikom. Že vonj ga prežene v najbolj skriti kot stanovanja.

Žlička odpade, brizgalka odpade, mešanje v sok odpade, Erik (igračka) ga je že spil vsaj pol litra, ostane mi samo še sila!

Torej, dete bi rada prelisičila, vrgla na šajbo, okoli prinesla, nafintirala v glavnem na lep način prepričala, da zaužije zdravilo.

Na pomoč, torej (zvite mamice),

Povhlja

Tudi pri nas nobena zvijača ni prišla v poštev. Preostalo mi ni več drugega kot na silo (čeprav sva jokali obe). Prijela sem jo za nos, zdravila pa v usta. Mislim pa, da sem imela še pomočnika pri tej “operaciji”.
Ampak to je bilo potrebno samo enkrat, potem je sama odpirala usta.
Na žalost, nisem nič bolj zvita od tebe:-)
LP

Živjo, Povhlja!

Lepo te je brati, čeprav razlog ni ravno najboljši.
Bi se Polhek pustil prinesti naokoli, če bi Ospen “skrila” v marmelado ali nutelo ali celo sladoled?

Nina

Otroke naučimo, kako naj mislijo in ne, kaj naj mislijo!

Mi smo zmešali zadevo v čaj z veliko medu – pa ne veliko, le v kake pol deci) in spili po slamci, za nagrado bombon. Ni vzgojno, je pa delovalo.

Poskusi skriti v jogurt, monte ali kakšno tako zadevo. V nekaj, kar ima sicer rad.
Kakorkoli, naredi tako, da te ne vidi.

A.

sicer nisem strokovnjak, mislim pa da ni priporočljivo mešati antibiotike v hrano, saj potem nimajo takega učinka.
po mojem je najbolje, da se že z zdravnico zmeniš, da ti da tako dozo, da ga lahko vzameš samo enkrat ali dvakrat na dan. priskrbeli smo si tudi brizgalke, (v primeru da je zdravilu priložena samo žlička), ker ga na ta način lažje “prisilimo”, da zdravilo poje – sicer se kruto sliši, vendar je učinkovito in tudi hitro mine.

Pri nas imamo približno enako starega polžka kot je tvoj in deluje podkupnina. Ena velka čokolada hudo na očeh in potem se pogajamo. Ne pali vedno, ampak ker smo sicer zelo šparovni s čokolado, mali popusti.

LEPO TE JE SPET BRATI!!!!!!!!

lp

bajka

Jaz bi v takem primeru verjetno prosila zdravnika, da predpiše antibiotik z boljšim okusom. Ne vem, kakšen je okus Ospena za otroke, vem pa da je za odrasle ogaben – meni gre vedno na bruhanje. Hčerka je pri angini dobila antibiotik Hyconcil. Ko je dobila prvo žličko, je na najino presenečenje rekla “še bi”. Je bila pa takrat stara 2,5 leti.

Veliko uspeha! TIna

Tudi pri nas ni bila uspešna nobena zvijača, če smo mu ga stlačili v usta pa ga je pobruhal. Na silo nam je uspelo pojesti antibiotik Ceclor, ki je bonbonastega okusa in močne rožnate barve, predpisan pa je bil na 24 ur 1 žličko. Do 4 leta nam ni uspelo pogoltniti nič drugega.
Veliko uspeha!
LP A.

Antibiotik sem zamesala v pol deci bananinega soka (da kolicina ni prevelika), dala v kozarcek dve slamici, se zacela delati, da jaz pijem po eni in zraven sem brundala, kako dober sok, njami, njami, da ga NIKOMUR ne dam, samo naj mi ga kdo spije…..da vcasih se pa zgodi, ko pogledam skozi okno, da sok kar izgine!! Le kdo je to bil?? Potem sem za hec pogledala skozi okno in obcudovala ptica, ki ga sploh ni bilo, mali pa je potiho prisel in hitro po drugi slamici popil sok……. scasoma je to postala taka zabava, da sva morala se kar ponavljati zadevo, seveda brez antibiotika.

Ali pa sem ga zlila na veliko zlico, ga pokrila z jogurtom, monte…karkoli sladkega in prelisicila malcka. Pomembno je, da das najprej nekaj zlick “cistega” npr. Monteja in nato na hitro zamenjas zlico, da otrok ne pricakuje antibiotika. Jaz sem si ze vnaprej pripravila mesanico na drugo zlico in potem le neopazno zamenjala in malcek je opazil spremembo okusa sele, ko je ze pogoltnil. Seveda potem ni hotel niti zlicke vec… Vcasih je ratalo, vcasih ne…..

Ker nimam časa brati vseh sporočil, ti napišem mojo izkušnjo. Prav tako kot vi smo dopili nagraužni Ospen, ker ga hčerka ni hotela zaužiti, oziroma ko smo ji ga dali na silo je bruhala, smo šli lepo nazaj k zdravniku in rekli,da ves antibiotik izbruha. Dobili smo nadomestnega (drugega) in vsa stvar se je lepo iztekla. Zato svetujem nič preveč na silo, hajd nazaj k zdravniku po drug antibiotik, saj jih je ogromno, ne mučite otrokaaaaa.
Lep pozdrav.

No, mi smo doslej jedli antibiotik trikrat, vsakokrat drugega in vsi so imeli jagodni okus, ki je vsaj pri nas hudo zaželen.

Da bi zdravilo že od začetka pojedel brez problema, smo iz vsake žličke naredili cel žur, in zdaj gre kot po maslu.

LP

Jaz pa ne zagovarjam teh “na silo” in “na foro metat” metod!!

Pri moji hčerki je vedno vžgal čista resnica:

Veš, da si bolna, boli te grlo,… Zdravnica je dala tale sirup, ki ti bo pozdravil grlo in bo vse bacilčke iz grla ven pometal. Ja, sirup je malo kisel, grenak, ampak ti bom potem takoj dala malo tadobrega soka za spit, pa bo v redu.

Tako sva začeli že pri prvem rojstnem dnevu in še vedno nimamo težav. Je pa res, da moram imeti včasih jeklene živce, da držim žlico čisto pri miru in ne rinem z njo k hčerki. Počakam, da pride sama k meni.

Enkrat sem poskusila na silo, pa rajši ne razlagam, kakšen je bil rezultat.

Poskusi doseči to, da ti bo otrok verjel in zaupal. Točno bo vedel, da si ga nasankala in boš kasneje imela samo probleme.

Pa čimprej se pozdravite!

Tanaja

KOlikor se spomnim, je moja mačkica stara približno toliko, kot tvoj Polhek. In ko je imela angino (pri kateri menda res najbolj pomaga prav “zloglasni” Ospen), ji le tega nismo dali v obliki sirupa, ampak je zdravnica predpisala kar tabletke. Te smo zdrobili in bilo je veliko veliko lažje kot s sirupom. Prav tako svetujejejo tudi na infekcijski kliniki. Oni dajo ospen tabletko pomešano z žličko Pikovita. No, naša starejša je po tej kombinaciji bruhala in je Ospen raje pogoltnila kar sam. Mala (Polhkova vrstnica) pa dobi zdrobljenega z žličko čaja, soka…. Povprašaj pediatra, če ti lahko predpiše tabletke in poskusi (mi smo naši dajali polovico opsena 500. To je tista manjša tableta.)
Poročaj o “uspehu”!
LP
Arja

Samo to: antibiotiki se NE SMEJO mešati z mlečnimi izdelki, ker izgubijo skoraj celotno vrednost!

Pozdrav,
Miša P.

Hvala!

Poskusila sem že:
– brizgalko namazano z nuttelo
– ospen 1000 vbrizgan v piščančjo hrenovko (he, he, šala, mi je pa prišlo na misel)
– resen razgovor kao (jaz odrasla: ti odrasel, ti razturaš vse v zvezi z bakterijami, narisala sva jih, zverine nesramne, pa učinek antibiotika nanje, povedala sem mu, da antibiotik zato tako smrdi, ker bakterije uniči že s samim vonjem…)

Vdam se, ospen 1000 bomo šli zamenjat (problem je, da tudi drugih ne mara).

Povhlja

Pri nas z raznimi fintami nismo uspeli (popiti je morala sumamed). Okus je tako nagravžen, da ga niti zmešati in zakumuflirati ne moreš. Nazadnje smo morali to storiti na silo, pa je potem pol pobruhala. Da ne povem, kako mi je bilo hudo in težko otroka takole mučit. Pri prvi kuri ni šlo drugače kot na silo, bila pa je preveč bolna, da bi zdravilo opustili.
Ob naslednji bolezni sem prosila za tabletke, pa smo jih uspešno pojedli brez pol joka in težav.

Poskusi s tabletkami. Če jo hitro pogoltne in dobi za nagrado še kaj dobrega gre lažje, pa tudi tistega nagravžnega okusa v ustih je manj.
Veliko uspeha.

helena

Ker smo zdravi ti ne morem kaj dosti pomagat.

Sem se oglasila le da te pozdravim. Prav paše te spet brati…

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Ce dobimo ospen tabletke jih lahko zdrobimo v prah in potem tega pomesanega z vodo pogoltnemo?

Pozdravljeni.
Mene tudi zanima, ce se lahko ospen tableta zdrobi in potem poje in splakne z vodo? Ker ce pojem celo tableto mi je full slabo in vcasih tudi bruham.
Hvala za odgovor.

New Report

Close