Najdi forum

onemogočanje stikov

Pozdravljeni!
Iz prejšnjega zakona imam petletno hčer. Redno sem jo obiskoval in plačujem preživnino. V zadnjem času jo zaradi utemeljenih razlogov nisem mogel obiskati več kotleto. Ko sem poskušal spet navezati stik z bivšo ženo in jo prositi zaobisk, mileta ni niti odgovorila. Tudi prej je vseskozi komplicirala če sem otroka vzel na vikend. Mislim, danimarazčiščenih pojmov glede enakih pravic nad otrokom. Prosim svetujte kaj naj storim . Mislim, da so postopki na centru za socialno delo dolgotrajni, mene pa skrbi kajsez otrokom dogaja. LP

Najprej je potrebno vedeti ali imaš stike izvršljivo urejene. Določeni naj bi bili v razvezni sodbi oz. sodni poravnavi. Problem nastane, ko je glede stikov “določeno” samo, da se bosta starša sproti dogovarjala glede izvrševanja stikov. To “dogovarjanje” ni izvršljivo.
Če so stiki izvršljivi (točno določeni kako naj bi potekali npr. vsak torek ob tej in tej uri) potem lahko podaš na Okrajno sodišče predlog za izvršbo. Če mati tega ne spoštuje sledi denarna kazen. Če tudi denarna kazen ne zaleže lahko na Okrožno sodišče vložiš tožbo za predodelitev otroka, ker Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih to omogoča.
V primeru, da stiki niso določeni na Okrožno sodišče nasloviš predlog za konkretno določitev stikov. ZZZDR sicer določa, da naj bi starša skušala skleniti dogovor na centru za socialno delo oz. če dogovor ni mogoč tožbi na sodišče priložiti dokazilo CSDja da dogovor ni mogoč. Praksa je, da nekateri sodniki ta dogovor zahtevajo, drugi ga ne. Odločitev je tvoja. Tudi ni potrebno za te stvari najemati odvetnika. Škoda denarja. Ker ti postopki na sodišču trajajo kar nekaj časa, lahko vložiš predlog za začasno odredbo. O njej mora sodišče odločiti v najkrajšem možnem času.
Glede odločanja o stikih CSD nima nobenih pooblastil, strankam je samo v pomoč pri oblikovanju predloga, ki ga je potrebno poslati na sodišče. Torej ima informativno vlogo.

Spoštovana!
Hvala za tvoj odgovor, v veliko pomoč mi bo. Vpašal pa bi te še slednje. Žal sem v skupini, kjer naj bi se starša “sproti določalaglede stikov”in na sodišču ob razvezi nismo točno določili dnevov obiska.
Torej, če sem prav razumel, moram vložiti prošnjo na okrožno sodišče za konkretno določitev stikov.
Hvala

točno tako….drugače stiki ne bodo izvršljivi…

Tu pa moram še jaz pridati svoje…

1. Moški se kar naprej sklicujete na enake pravice do otroka, kot jih ima mati. Pozabljate pa da gredo pravice z roko v roki z obveznostmi! Torej se vprašaj, ali so tvoje obveznosti tudi enake materinim.

2. Na mati se obrni pisno in ji napiši kaj želiš. Če ti niti odgovorila ni, potem je vmes kak nesporazum.

Zdaj pa naj še povem, da nisem prosti stikom. Sama sem tudi v razvezani družini in ves čas se trudim (pazi- jaz!), da oče mojega otroka ne bi pozabil nanj. Pa mi to ne uspeva. Kljub dogovoru na csd, da ima otroka ob torkih, četrtkih in izmenjaje sobotah/nedeljah, se obiski vršijo le ob vikendih. Zakaj? Ker nima časa! Halo!!! Je to pravi odgovor?!?! Za otroka nima časa! Torej si lahko on sam jemlje čas, ko mu pač je. Pa saj otroka ni tu za trenutke, ko bo nekdo pač imel čas! Otrok je tu, da si zanj vzamemo čas!!!! Si se ti vprašal, kje bi tvoja 4 letna punčka pristala, če bi še njena mama rekla, da v naslednjem letu nima časa zanjo?!?! Nisi, ne? Jaz bi tudi bila vesela, ko bi se sinov očka večkrat oglasil in bi lahko jaz kaj uredila. Pa ne me narobe razumet, svojega otroka obožujem, samo tu pa tam bi mi pa pasalo, če bi lahko nekaj naredila neobremenjeno (da mi ne bi bilo potrebno skrbeti kako se počuti moj otrok)

Spoštovana NevaM!
Na smeh mi gre, ko prebiram tvojo pošto, ker si polna obtoževanj.Sodiš prehitro in predvsem sam iz kota tvoje zgodbe,postavljaš neumna in brezpredmetna vprašanja na katera si sama odgovarjaš spet iz stališča TVOJE zgodbe. Če še vedno žaluješ za svojim neuspelim zakonom, kar je iz zgodbe več kot očitno in če ne moreš odpustiti svojemu bivšemu možu, jE TO TVOJ PROBLEM!!!!
V takem stanju res nisi zmožna dajati korektnih odgovorov, kar je storila SOCIALKA. Torej predlagam, da ne polniš fouma z neumnostmi!
LP in želim ti, da se umiriš, saj deluješ izredno jezno, škoda!

Pozdravljeni!

Tudi na tak način se zdravi duša, zato je potreben čas. Bodimo strpni tudi do takih, saj bodo nekoč izšli iz tega in veste kaj – otroci bodo zrasli in odšli po svojih poteh. Vse to bo le preteklost, ki je ni; ostaja le v spominih. Vsem želim prav prijeten, sončen vikend – mamicam, očkom, prav posebej pa še otrokom. Ti naj bodo deležni ljubezni staršev, pozornosti, nežnosti, veselja ; drugo naj počaka kje pred vrati domov.

NIč ni jezna, Matej F. Povedala je samo dejstva s stališča matere samohranilke. Ne poznam tvoje zgodbe in ne morem soditi situacije. Ob prebiranju tvojega odgovora Nevi pa sem dobila občutek, da si precej “trd” in ne dovoljuješ drugačnih mnenj kot so tvoja. Zakaj se ji posmehuješ in jo sodiš? Jaz nisem v vajini koži, pa bi vseeno imela enaka vprašanja kot Neva. Če imaš enake pravice imaš tudi enake obveznosti .
Verjamem pa, da si bivši zakonci včasih zelo otežujejo medsebojna razmerja oziroma jih niti ne želijo rešiti.
Želim ti čimprejšnjo ureditev stikov in da se s hčerkico čimprej objameš.

se podpišem po pikica ena. moški vidite samo pravice.dolžnosti pa pozabljate.menite, da so samo materine.
Pa niso!!!!!!
Matej F mislim, da se boš moral včasih ugrizniti v jezik, počakati do 100 in pustiti, da ima prav tudi kakšna ženska.
Verjemi, da bo tudi tebi lepše šlo.
Jaz sem imela enega takega pametnjakoviča- zelo kmalu sem ga vrgla čez vrata.
pa lep dan

Pozdravljen Matej F.,

res je, da še nisem prebolela svoje razpadle veze, vendar to nima nič opraviti z pravicami in obveznostmi do otroka. Ali pač? Ne bom odgovorila, ampak te bom vprašala. Ali ti vpletaš vajin odnos (torej partnerski) v starševski? Jaz ga ne. Rada bi le dosegla, da bi se oče mojega otroka enako glasno in zavzeto zavzemal tudi za dolžnosti in ne le za pravice. Glede na tvojo reakcijo, pa lahko vidim, zakaj ti mati tvoje hčere niti odgovoriti noče.

LP

Ma nimas kej pisma i pisat ..gres lepo ce mas iz sudisca na na policijo prijavis in cao ..eni zeske prov iskoriscajo otroke za mascevanje take ponavad prihajajo ki so starse locene pa im DIKTIRAJO

New Report

Close