Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja tretji otrok pri 38. letih

tretji otrok pri 38. letih

Pozdravljeni!
Sem 38-letna mati dveh otrok, sedaj pa pričakujem tretjega.
Žal se ti v življenju redko odvija vse po načrtu. Tako je tudi moja zaželjena nosečnost prišla dokaj pozno. Moram priznati, da me to kar nekoliko obremenjuje, zato bi rada slišala mnenja in izkušnje “starejših” nosečnic ali mamic.

Lep dan želim.

Čestitam!
Sem 36-letna mama dveh pubertetnikov in štirimesečnega sinčka, ki “nikakor ni hotel ratati” prej. Čudovito je! Tako lepo se še nikoli nismo imeli. Rada bi še enega otroka, a se bojim, da bi bilo kaj narobe zaradi moje starosti.
Tudi vi boste uživali kar se le da, to vam sedaj z gotovostjo povem. Materinstvo pri teh letih je – vsaj zame – najlepše.
LP, Irena

Tudi jaz si želim tretjega, a ne ‘rata’. V vsakem primeru bom imela ob rojstvu vsaj 38. let, ali pa še več.

Draga Katja,
poznam mnogo mlajše matere, ki se počutijo starejše (in so tudi videti takšne) in mnogo starejše (da, tudi prvič noseče v 40. letu, sedaj v 43. pričakujejo drugega) pa precej precej mlajše. Star si toliko, kolikor se počutiš in kar počneš. Res pa je, da sama včasih pojamram, zakaj nisem imela mojih treh otrok par let prej, ker imam včasih (že pri 33. letih) težave, ko jih kar naprej pobiram s tal in nosim in mi včasih, kakšen zvečer malce zmanjka energije za kaj drugega kot izležavanje na kavču, pred TV. Ampak res samo včasih, ponavadi mi otroci (ali mož) tega ne dopustijo, he, he…

Je pa res, da smo “starejše” mamice modrejše, še posebej pa znamo pri tretjem dojenčku neznansko uživati v materinstvu!

Prijetno nosečnost in porod ti želim ter veliko veselja z dojenčkom!

Karmen M.

Katja, kar pogumno!
Tudi jaz sem stara 37 let in sem pred 4 meseci dobila tretjega otroka.Starejša sta stara 8 in 7 let.In res je, kot sem nekje slišala, da se na prvem otroku učiš, drugega primerjaš, tretji pa je res en sam užitek.Otroka sta dojenčka izredno lepo sprejela.Res je pravi sonček za našo družino in sploh si ne predstavljamo, kako smo prej živeli brez njega.
Želim ti mirno nosečnost in hiter porod!

Naše dete je privekalo na svet pri mojih 36-ih letih. Sedaj, ko jih ima 6 m, razmišljam še o enem. Tako uživam v materinstvu, jaz, ki sem bila prej obsedena s svojo službo…
Takšen je moj način razmišljanja. ti tovrstne izkušnje že imaš, jaz jih šele pridobivam. Imaš dva otroka, ki sta že dala plenice in vse, kar zraven spada, skoz in vidva s partnerjem imata pravico, da mislita še nase. Vendar se iz tvojega pisma da razbrati, da je tudi ta otrok, ki še ni otrok, pa vendar je že bitje srca, nastal iz vajine predanosti drug drugemu. Samo ti veš pravi odgovor…

Enkrat sem poslušala razgovor – koliko je še lahko stara mamica za imet dojenčka.
Toliko, da se bo v redu počitila, ko bo čez sedem (šest) let šla na prvi roditeljski sestanek v šolo.
Toliko v razmislek, sicer sem pa tudi sama bolj “pozna” mamica in moram priznati, da se v tej družbi prav dobro počutim.
Kar korajžno in veliko veselja ob novem dojenčku..

Sem rodila pri 38 letih tretjega otroka in je čist fino fajn…res je,da sedaj,ko je tamlajša najstnica in v puberteti je nekoliko težje vse to predelat še posebno,ker so časi malo čudni…vendar vseeno hvaležna in srečna da je tako…razlike v letih pa so: 32❤️16💙14❤️

New Report

Close