Najdi forum

Srednja šola

Moja hčerka je pri vpisih v srednjo šolo. Pa sta v ožjem izboru dve šoli: Svšgugl-sodobni ples+ dijaškim domom bežigrad ali pa gimnazijo želimlje+dom janeza boska. Zanima me če imate kakšne izkušnje, informacije, da se lažje odloči.

Gremo gledat objektivno. Prvo kod prvo zakaj ravno te dve izbire? Ce jo zanima umetnost zakaj se o tem odloci ze v gimnaziji? Ce govorim iz iskusenj, najbolj po umetniski stezi je it od splosne gimnazije do umetniskega Faksa. Ce je problem v tockah, potem pojavijo se vec vprasanj, ali res potrebuje gimnazijo, ter ali sploh se bo trudila zanjo. Nasplosno tudi upostevajte interjer gimnazije, saj njen izgled in okroznost so kr pomembni za efektivno ucenje in uzivanje v gimnaziji. Iti v dijaski dom je tudi zelo dobra ideja, ampak je tudi vprasanje ali je za to pripravljena. Ce niste zihr v koncni karjerni lestvici, najbrz da izberete neki splosnega naprimer gimnazijo GJP.

Naj razložim. Hčerka ima rada sodobni ples, balet in samo umetnost, zato bi se rada s tem tudi kasneje preživljala. Sicer pa je v šoli super pridna, odličnjakinja, pobira priznanja z različnih tekmovanj iz znanja. Tako da točke res niso problem. Rada bi se še naprej ukvarjala s plesom, ampak na svšgugl najverjetneje ne bi dobila takšnega znanja za naprej, če bi hotela kaj drugega študirat. In je pa res drugače sredi lj kot pa ”na vasi”.

Se mi zdi, da sta to dve skrajnosti. V Želimljem bo hodila na duhovne vaje, za Bežigradom pa bo razvijala umetnost. Sama se mora odločit kaj želi. V Želimljem znanje in dresura, na umetniški pa razvoj osebnosti.

New Report

Close