Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nakup novega računalnika

Nakup novega računalnika

Spostovani!
Sin je dobil za Birmo 660 e,ima ze obstoječ računalnik,ki pa po njegovem mnenju dela prepočasi.Že sedaj ne uboga in gre veliko čez mejo(15 let) ne vem,kaj bi šele bilo z novim.
Smo v ločitvenem postopku zaradi nasilja,stike imajo na centru pod nadzorom…Mož se tudi strinja z nakupom in te stvari delata mimo mene,da niti ne vem,vidim po- sms sih…zelo me skrbi,sploh morebitna zasvojenost,to bi rada preprecila,sinova terapevtka me pa vabi na razgovor,ker očitno tudi ona podpira sina pri tem norem nakupu.Naj še povem,da smo tudi financno zelo šibki…res sem jezna.Miha Kramlji me čisto podpira in se cudi tej terapevtki,da podpira tako skodo za otroka na dolgi rok…
Hvala za odgovor že vnaprej!

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

1. bom tebe porihtal. ti si največji problem tukaj. ti si našla tega tvojga pretepača. ja? to si ti prvo priznaj. ni situacija sedaj. ti si že skoz problem. to privlačiš, to te privlači. dokelr tega ne rešiš, ne išči naprej, ker ne boš sposobna naj uredu. 2. najdi moškega terapevta in svetovalca. če nimate dnarja, pomeni danimaaš uredu izobrazbe. predvidevam. ti bi morala sebe porihtat prvo. ampak ne znaš in ne veš kako. ženske na csd ti ne bodo pri tem nič pomagale, ker ne znajo, niti nočeo, niti ne smejo.vidiš sedaj sama, n svojem primeru, če si malo samokritična, kakšen luzer si, z kakšnimi luerji se mora ta država ukvarjat, nek csd, neka policija. sodstvo. je to potrebno? največji problem je ker ti nikdarne boš priznala da si si takega tipa našla ker si zjebana v glavo in da rabis zdravljenje in povečanje iq-ja za 50 točk. da boš vsaj na 90. kako si ti predstavljaš sama vzgajat, otroka, z tojo pametjo in tvoji mdelom. tvojimi odločitvami. kako? je to tebi optimalno?? vodeb naj to reši. naj to razlozi, zakaj si takega nasla. to je problem. zdja pa imamo usi, cela drzava , davkoplačevalci problem se z enim takim luzeskim parom, ki bolje da ne bi imel otrok. žal.


Problem ni računalnik.

Je pa lahko seveda otroku čudovito orodje, da se umakne iz realnosti.
Lahko bi bral knjige in se skril v fantazijo.
Lahko bi pil alkohol, da bi pozabil.

Ljudje od pamtiveka zlorabljamo substance, stvari, delo, šport.. za izmikanje.

Računalnik je pa zelo širok pojem.. tudi starše in učitelje Bill Gates-a je skrbelo, ker toliko previsi pred računalnikom.

Poklici prihodnosti nam morda niso niti znani.. in ko so se pojavili osebni računalniki, se za marsikaterega današnjih dobrih poklicev sploh ni vedelo.
Znanje, ki sem ga pridobil prav z uporabo računalnika, pa je pripomoglo ne smo poznavanju različnih jezikov, temveč tudi kognitivnih lastnosti, ki so prednosti v mojem poklicu.
Največ se naučimo, ko se igramo.

Ponavljam, problem NI računalnik.

De omnibus disputandum..

Ku ste vi tega miha kramlji našli mi ni jasno. On se doma pri svojima hčerkama nezna reda narediti kj sele pri drugih… Jao.. (najprej naj pomete on pred svojim pragom, kar vprašajte po vipavi o njegovi ta starejši hceri) Obrnite se na prave strokovnjake.

Prvo kot prvo.Če sin živi pri tebi in si ti njegova skrbnica nima nihče pravice govorit kaj si naj tvoj otrok kupi. Sploh če ni polnoleten.Verjamem da dela puberteta na polno, ampak ne se pustit izsiljevati. Oče ga verjetno spodbuja ker ti želi nagajat. Povej vsem;očetu, sinu terapevtki jasno in glasno da drugega računalnika ne, bo dokler je ta funkcionalen. Naj prihrani ta denar ali si kupi kaj drugega. V glavnem nekaj kar potrebuje. Vdari po mizi, pri vseh, naj se te sliši. Jaz bi že zaropotala.

Jaz menim, da bi bilo najboje sinu objasnit, da za 660e me dobiš nekega dobrega računalnika. Sploh če hoče na njem igrat igrice. Raje mu probaj prestavit idejo šparanja, za nov res doder računalnik, pa tudi če za igrice. Ga boš vsaj naučila šparanja za “višje cije”. Mogoče se bo celo poglobil v karakteristike računalnikov in jih primerjal z cenami;). To je pomoje, kar nekaj pomembnih življenskih lekcij v eni, zakamuflirani v “hočem nov računalnik!”.
Spostovani!
Sin je dobil za Birmo 660 e,ima ze obstoječ računalnik,ki pa po njegovem mnenju dela prepočasi.Že sedaj ne uboga in gre veliko čez mejo(15 let) ne vem,kaj bi šele bilo z novim.
Smo v ločitvenem postopku zaradi nasilja,stike imajo na centru pod nadzorom…Mož se tudi strinja z nakupom in te stvari delata mimo mene,da niti ne vem,vidim po- sms sih…zelo me skrbi,sploh morebitna zasvojenost,to bi rada preprecila,sinova terapevtka me pa vabi na razgovor,ker očitno tudi ona podpira sina pri tem norem nakupu.Naj še povem,da smo tudi financno zelo šibki…res sem jezna.Miha Kramlji me čisto podpira in se cudi tej terapevtki,da podpira tako skodo za otroka na dolgi rok…
Hvala za odgovor že vnaprej!
[/quote]

Terapevtka podpira nakup? To je pa za lase privlečeno ali pa je slaba terapevtka. Terapevt se ne sme odločati namesto ljudi, niti ne sme izrazit osebnega mnenja, mora samo pomagati ter svetovati pri delu na sebi in odnosih.

Kar se pa ostalega tiče …
Ta denar je njegov, kar pomeni da ga shranite, četudi ne dovolite nakupa računalnika.
Naj ga pač kupi bivši partner.
Lahko pa postanete mama in otroka vzgajate – torej npr poveste, da razumete da je njegov denar, ampak da trenutno vi menite da ga ne potrebuje, da pa za dobro voljo si lahko za nek manjši znesek kupi kaj drugega.
Ostalo pa bosta privarčevala do momenta ko bo nekaj krvavo potreboval.

računalnik je vreden ćez 1000e,samo od birme je dobil 660,prodal je PS4 brez moje vednosti,in nekaj ima od prej,in gospod,ki ima računalniško firmu,so v žlahti z možem,bo dal popust??!!

Dve nesposobne mone.

Grem stavit, da si ena tistih mam, ki nima pojma o računalnikih in o tem, kaj dober računalnik pomeni. Takšen nakup je lahko naložba v sina, ne pa greš čez trupla, da ga ne dobi. Tudi mojega partnerja so zmeraj kritizirali računalnik to, računalnik uno, pa je zdaj uspešen moški, ki svoje storitve drago prodaja – tudi, ker je preigral ogromnoooo računalniških iger in ne, sedaj ni nasilen ali bedak, ima magisterij 😉 Bodi rada, da želi to, marsikateri mulc bi denar zapravil za cigarete, travo v teh letih, itd. Podpiraj sina, pogovarjaj se z njim, izvedi, kaj mu nakup računalnika pomeni itd. ne da jokaš po forumih in kažeš svoj IQ domet…

Pozdravljena,
Najprej vsi tisti, ki se zgražate nad osebami to na forumu in kritizirate … malo poglejte svoje življenje, če je res vse popolno. Gospa čuti stisko in se je na forum obrnila po nasvet, ali vsaj spodbudno besedo, ne pa grajo.
Preidimo k stvari … Gospa razumem vašo stisko, saj sem imel tudi sam priložnost opazovati fanta, ki je v otroških letih bil odličen športnik, dober učenec in nasploh prijetna oseba, kasneje pa je vse našteto drastično stagniralo, zaradi odvisnosti od računalniških igric.
Kljub vsem grajam v prejšnjih komentarjih, je med vrsticami tudi veliko resnice. Problem ni v računalniku, ampak v vašem odnosu do sina. Vi ste tisti, ki postavljate pravila, ta pravila pa morajo biti v dobro otroka. Če tega do sedaj niste prakticirali, bo to sedaj težko, oz. težje, kot če bi otroka tako vzgajali celo otroštvo, ni pa nemogoče. Vi ste tisti, ki določate, kdaj in koliko časa bo otrok (mladostnik) igral igrice; vi ste tisti, ki odločate, ali bo v vašem stanovanju imel nov računalnik in vi ste tisti, ki se za vse odločate sami, ne glede na to, kaj meni oče, svetovalka, … oni lahko le podajo svoje mnenje. Sin lahko kupi računalnik a ga ima pri očetu. Morda živite v strahu, ”kaj pa če se sin odloči in odide živet k očetu?” To je njegova izbira in če se za to odloči, ga kot dobra mama podprite, če to dela iz razloga, da mu bo pri očetu bolje. Ne pustite se izsiljevati!
Glavo gor. Pogovarjajte se s sinom (ne pregovarjajte). Dajte mu vedeti, da ga imate radi in da to počnete za njegovo dobro.
Glavo gor in naprej.

Lep pozdrav.

uwauu ,hvalaa!

Ti si čist počena v glavo..Finančno zelo šibki pa ma za 1.jurja komp?? dej prosm še men tega jurja pol…ker js mam za 500€ komp že 5 let…pa mi dela👍..
Za povrh pa še Playstation?..uau nism vedla da ga majo finančno šibki😳..In ja socialno šibki imajo €€ za terapevte? uauu no 😳😳..

Dej prosm pojdi ti k tetapevtu pa nehaj jemati karkoli že jemlješ..ti škoduje..zgleda da maš neke trde droge.
In poleg tega še deca k pravš da je nasilen? In tebe to k pameti ni spravilo?

Res nehaj bluziti in se zberi..Bodi dobra in poštena mama pa bo vse rešen..

Kot lahko vidimo iz zgodovine je prepoved stvari zaradi strahu pred stranskimi učinki vedno čudovito delovala…sploh pri najstnikih

Pozdravljeni,
Moj brat je bil največja zguba na tem svetu. Večino mladosti je preživel za računalnikom. Kaj je delal nismo vedeli. menile smo da je igral igrice. V solo je šel z dvema različnima cevljema in zadrgo od kavbojke je imel na riti. Ker to pač ni pomembno. O računalnikih in elektriki je vedel vse. Zasvojenost? Mogoče. Danes pri tridesetih je eden zelo cenjenih strokovnjakov na področju programerstva z bajno plačo. Mi vse enobarvno, ksrb pa v need been primeru ni odveč. Za mojega brata so vsi tekli da iz njega nič ne bo. Danes je pa človek na mestu. Razgledan, prijazen, pripravljen pomagati in radodaren. Ucasih utiit pred težkimi situacijami v računalniški svet sploh ni tako slabo. Če vas se kaj zanima me kontaktirajte na gmail lency.522

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close