Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ločitev in preživnina

Ločitev in preživnina

Prišla sem do točke, ko je edini izhod, ki ga vidim ločitev.
Mož je na boniški že 2 leti. Ima dobrega zdravnika, ki mi očitno piše dobra priporočila na komisijo in mu vedno le podaljšujejo. Ne rečem, da ga ne boli, kef je imel dvakrat operirano hernijo, ampal vseeno…. Delati noče več. Za svoje zdravje ne naredi nič. Ne giba se, nezdravo je in se redi, predvsem pa preveč pije. Cele dneve leži in gleda tv. Sama pa s 3 otroki delam na 3 izmene in skrbim za vse.
Dobi nekaj čez 700 eur bolniške, od tega plačuje 340 eur kredita za hišo. Otroci so stari 15, 11 in 4 leta. Koliko bi sploh dobila preživnine od njega? On pravi, da delal ne bo, da bi meni dajal.
Upam na prijazne odgovore, ker mi jr res težko

 

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

no to je primer, ko res ni izhoda. to je luzer. smrduh. naredi mu sramoto povsod. če ima frende, čeprav so verjetno nagnusni kot on, ga naredi ljubusumnega. pa loči se ja. pa hitro. na jse gre zdravit luzer luzerski. saj če bo kaki konflikt z kakšnimi verami, ga bodo kaki nasprotniki na hitro počedili. kaj bo taki papak. to ni dec, to je sramota za slovenski narod. on rabi operacijo ja, možganov. luzer luzerski nagnusn pijandura smrdljiva ogabna. evo ti pa le loči od tega gnoja pf.kanega. najbolj me moti, ker to neki turisti, obveščevalci opazujejo take luzersje pokveke moške. in to pol naprej predajajo svoje izsledke in opazanja. in pri nas v slo, opazijo samo pokveke lgbt feministkei n pijandurske moške. še kužeka mu kupi. smrduhu. povej mu da je v srmoto svoji domovini. da je v sramoto svojemu narodu. da bolje da kje ne srečam, ko bo kakšen konflikt in bo treba branit našo državo. kaj bo to? kaj? kva? debeluhar pijandurski. to ni V od vojaka. sramoto dela tej državi in narodu.

to bi moral it v at pometat cesto, iskat vire dohodka, za otroka. gnoj, smrdljvi. ne pa to.ugabnež. reševat otroke. po lap bo keri nucal aparat za zobe pa ne bo ime keša. pa za treninge tudi ne. kaki moški so to?? sramota. vsem povej kaki luzer je. njegovi doma povej kaki luzer je. če je ze doma bi vsaj doma use delal. no to pa me pogreje. to pa mi da adrenalin na 300. pokveka gnila smrdljiva. sramoto dela temu narodu. tej drzavi. svojim otrokom. kaj ma fantka tudi?? sramoto dela svojemu sinu. v zapor z njim. pa prisilno delo. kuglo na taco pa delat za riz in vodo. to pa me zagreje taki odnos.

Jaz sem ločena. Bivši na minimalcu, za dva otroka plačuje 95 evrov za vsakega. Mogoče bi ti lahko za tri plačeval 80 evrov za vsakega? Minimalno v Sloveniji je sicer 110 evrov za enega. Je bore malo, in si otroci zaslužijo še veliko več. Na sodišču zahtevaj 110, njegov odvetnik bo zahteval oprostitev ali 60 evrov ipd., potem lahko spustiš na 80/90. 😊 Srečno!

Pozdravljena

Pozdravljena.

Sicer ce bi tudi imel vecjo placo v Sloveniji prezivnine niso visoke.

Moja dva otroka dobita 800 na njegovo placo 2000 eur plus 13 in 14 pkaca in vso delo na crno.

Bolje locitev kot pa da gledas lenuha.Moja kolegoca ima dvojcke in dobi prezivnine 450 za oba na njegovo 1300 placo. Toliko za primerjavo,da imas obcutek.

Glede nas pa vem kaj bos rekla. Zakaj smo se locili. Zato ker so bili moji stroski, hrana, oba otroka, registracija, popravila, kurjava z 900 euri dohodka.Ce sem ga poslala v trgovino je norel se drl me zmerjal da me ne ne bo zivel. Ko sem ga prosila naj mi kaj pomaga je bil zadircn in pol mi povedalda ni njegovega nic. Da si naj delam. Res je hodil na delo in dal do 16. Ampak domov se je vracal on pol 10.

Lepega dneva ni imel vec ne skuhano ne oprano.

Ves ni bilo lahko. Vendar ko smo sli narazen me nihce ni zmerjal kaj bom pa jaz delala ce bo on kaj pomagal. Nikomur nisem bila odvec.In nikogar nisem rabila prosit naj kaj nardi.Isto me je vse pocakalo abrez prepira..Danes sem sama za vse obveznosti in dejavnosti, doma,otrok zraven sluzbe (danes zasluzim 500 eur).Imamo pa mir. Res je bolniske si ne morem privoscit. Jemo krompit in solato in prezivimo. Tezko je ampak prej ni bilo nic drugace.

On pa naj uziva v objemu lubice. Ce bo ga zivela bosta ostala skupaj:).Vso sreco

Odgovor na objavo uporabnika
jana32, 12.10.2020 ob 15:48

Pozdravljena.

Sicer ce bi tudi imel vecjo placo v Sloveniji prezivnine niso visoke.

Moja dva otroka dobita 800 na njegovo placo 2000 eur plus 13 in 14 pkaca in vso delo na crno.

Bolje locitev kot pa da gledas lenuha.Moja kolegoca ima dvojcke in dobi prezivnine 450 za oba na njegovo 1300 placo. Toliko za primerjavo,da imas obcutek.

Glede nas pa vem kaj bos rekla. Zakaj smo se locili. Zato ker so bili moji stroski, hrana, oba otroka, registracija, popravila, kurjava z 900 euri dohodka.Ce sem ga poslala v trgovino je norel se drl me zmerjal da me ne ne bo zivel. Ko sem ga prosila naj mi kaj pomaga je bil zadircn in pol mi povedalda ni njegovega nic. Da si naj delam. Res je hodil na delo in dal do 16. Ampak domov se je vracal on pol 10.

Lepega dneva ni imel vec ne skuhano ne oprano.

Ves ni bilo lahko. Vendar ko smo sli narazen me nihce ni zmerjal kaj bom pa jaz delala ce bo on kaj pomagal. Nikomur nisem bila odvec.In nikogar nisem rabila prosit naj kaj nardi.Isto me je vse pocakalo abrez prepira..Danes sem sama za vse obveznosti in dejavnosti, doma,otrok zraven sluzbe (danes zasluzim 500 eur).Imamo pa mir. Res je bolniske si ne morem privoscit. Jemo krompit in solato in prezivimo. Tezko je ampak prej ni bilo nic drugace.

On pa naj uziva v objemu lubice. Ce bo ga zivela bosta ostala skupaj:).Vso sreco

 

800€ preživnine ti daje, pa ti zaslužiš 500€??? torej mesečno operiraš s 1300€ neto od dela, otroški dodatki, zastonj vrtec in ogromno prostega časa??? Predvidevam, da imaš veliko prostega časa, saj  če zaslužiš 500€ nimaš niti minimalke in delaš kvečjemu 4 ure.

Moja sestra ima 1200€ neto plače za 8 urni delovnik in preživlja 4 otroke.  Pa ne jejo krompirja. Kaj eni samo jamrate, sploh ne veste kako dobro vam gre, pač ne plačuj 100€ na mesec za novega ajfona. Beda slovenska.

Mam dva otroka mladoletna zivita ki z mano. Mamè nista videla ze skor dve leti,ker ona ima zdej drugo zivljenje. Tako Jim je rekla. Placuje pa 100e za oba.

 

Tole pa mal pretiravas,res si nezmozna zivljenja sama s seboj.Toliko prezivnine si ne zasluzis niti ne tvojedva,nekje je meja.Rad bi videl kako opravicis teh 800€ in to da sama tudi porabis svojih 800€?

Objava čaka odobritev

Sem oče samohranilec. 3 leta sam. 2 leti je še pobirala otroške in se lagala da jih ne dobiva. Zapustila nas je, brez adijo. Na sodišču je ugovarjala za 130e preživnine in sodišče je vse zavrnilo ker imata z novim partnerjem skupno več dohodkov kot jaz z 2 mladoletnima otrokoma. Otroci niso hoteli z njo!!! Ker so vedeli kaj je storila in delala ko mene ni bilo doma – služba nočne.. No sedaj živi z svojim poslovodjo, in verjemite mi da jo prokleto mantra da vidi otroke 1x na mesec ta mlajšega pa že od decembra ni videla, slišala. In verjemite da poleg službe, delam 24/7, nam prav lepo gre. Sem otrokom obljubil da se nič ne bo spremenilo pri nas samo da mame ni.. Vsak dan kosilo na mizi, oprano spucano.. Tako da ne samo uboge mame, smo tudi ponosni očetje, ki brez babic in dedkov skrbimo za svoje otroke, samo treba je vložiti ogromno časa in truda. Spim po 4, 5 ur na dan, ampak vse za otroke!!! Drugače pa sem ponosen oče 3 sinov! In vem da bo to prebrala, zato pa js in pozdravi Matjaža šreka. Nikoli več ne bo občutila kako lepo je stisnit svoje otroke. Smiliš se mi

New Report

Close