Najdi forum

Dojencek in rutina

Pozdravljeni!
Rabim en pameten nasvet kako naj mojemu dojencku vpeljem rutino in nerazvajenost. V grobem sicer imamo rutino, vendar moj mali nonstop joka ker hoce bit na rokah. Ponoci je sicer kar fajn, spi od cca 22 do 1/2 se podojima+malo dodatka in potem spi do cca 6 zopet dojenje+dodatek,ampak obvezno more bit moja roka v postlci ali pa da spi poleg mene, moz vecino casa spi na kavcu. Pptem ob 6 se pa zacne jok, ker hoce bit na rokah. Zaspi na rokah ampam ko ga odlozis spi se ene 15/20 min potem pa spet jok. Tako da cez dan je vecji del na rokah, popoldan tudi ene 2h v vozicku. Hvala bogu imam mamo za pomoc, vendar vsi trije se mi zdi da ne zmoremo. Eden kuha, en je z dojencu, en pospravlja… vmes se trudimo se malo spat. Uglavnem point vsega je, kako naj ga odvadimo rok in dosezemo da po hranjenju zaspi za malo dlje?

Lp,
Barbara

Pozdravljeni.
Mogoče vam moj odgovor ne bo všeč, ampak namesto, da se ukvarjate s tem kako bi dojenčka odvadili od rok, uživajte v času, ki ga imate. Leto bo hitro naokrog in vrnili se boste v službo, otrok pa bo šel v vrtec. Moj prvi otrok je bil stalno po rokah, pa se s tem nisem obremenjevala, včasih sem bila naveličana, a več mi je pomenilo njegovo zadovoljstvo. Tako majhni otroci pač ne morejo biti razvajeni. Moj drugi otrok je popolnoma drugačen in ni bil nikoli po rokah. Jaz menim, da je pač odvisno od karakterja.
Lep pozdrav.

New Report

Close