Najdi forum

moji/tvoji – otroci

Imam dva sinova, eden je ze polnoleten drugi najstnik. Partner ima ravno tako dva otroka 14-15 let, hci in sina. Vedno kadar je plan, da gremo skupaj na dopust se pojavi problem, kako organizirati spanje. Namrec meni je logicno, da so sorojenci skupaj, saj se poznajo. Partner vztraja, da mora biti njegova hci sama – da rabi zasebnost, da se bo z bratom neprestano kregala, da ne zdrzi niti ene noci z bratom v skupni sobi… zato mojega sina in njegovega tlaci v isto sobo – fanta sta oba najstnika, oba imata svoje finte, se ne poznata prav dobro in se ne druzimo pogosto. In seveda ni slo to najbolje skozi, ravno tako, kot njegov sin tezi sestri, je tezil tudi mojemu. Za vse je hotel, da je po njegovem in se mu bo moj podredil – ker je pac malo mlajsi. Partner ni zelel posegati v njun odnos – oz noce svojemu nikoli nic rect, ker se z njim ne zeli kregati. Ko som mu predlagala naj bosta njegova skupaj, je bil uzaljen, in mi ocital da ne maram njegovih otrok. Kako imate urejeno to drugje? Ali res prevec pricakujem, da ima vsaj moj otrok mir na dopustu? Ker meni se zdi, da ce se prickata njegova, bo ze on naredil red – ce ga bo, kakor zeli. Jaz se v to ne bi vtikala. In mi je zares vseeno ce se njegova otroka grdo gledata, zato ker jima nihce nic ne rece. In v naprej vem, da bo potegnil s svojim sinom – je v preteklosti ze, ceprav so bile stvari, ko sem bila zdraven in sem videla kaj se dogaja, pa je vseeno verjel njemu ne meni in mojemu sinu. Pa bi nekako razumela, ce bi bil fant angelcek, pa ni. Imeli so hude probleme z njim, od pobegov od doma, do unicevanja stvari doma – konkretno, ne samo malo.

res svašta! berem tukaj dosti komentarjev na to temo. Samo da povem, da čedalje bolj razumem svojega očeta. Ko je bil poročen z drugo žensko se nismo dosti videvali, niti s polbrati nimam normalnega odnosa. Babe ste kure. Rine tvojega in svojega sina v isto sobo! ne! rine svoja dva sinova v isto sobo. Nehaj gledati na te otroke kot na neke budale iz preteklosti! Vrjetno je tudi obnašanje prvega sina pogojeno s tem odnosom! In? In če sta v isti sobi?!!!!

Ima prav. Ne maraš njegovih otrok. In dvomim, da imaš rada njega. Čudi me, da sploh hodite skupaj na počitnice, če so tvoji in njegovi otroci. Še dobro, da nimaš ti samo enega otroka, ker bi moral tudi en njegov ostati doma…..

Pozdravljena.

Tudi sama sem imale podoben problem z mojim partnerjem.

Glede hčerke, malo poglej na situacijo skozi njene oči. Tudi tebi najbrž ne bi bilo najbolj prijetno v najstniških letih sobivati v isti sobi z fanti katerih sploh dobro ne poznaš. Seveda, da rabi svojo zasebnost. Očitno si malo pozabila kako je v tistih časih, ko se ti zdi, kot da ti vsi “težijo“.

Glede na to, da tukaj pišeš o problemih glede partnerjevih otrok, ti najbrž ni vseeno če se grdo gledata in kakšen je njihov odnos. Ja najbrž njegovih otrok nikoli ne boš imela rada tako kot svoje vendar vseeno ti pa res ni. Če bi ti bilo vseeno najbrž ne bi tukaj, na tem blogu pisala o svojih problemih. Če potrebuješ pogovor si seveda lahko najdeš profesionalno pomoč. V temu ni nič sramu.

Zavedati se moraš, da gredo zdaj skozi zelo čudno obdobje v svojem življenju. Njihovi hormoni so na vrhuncu in to nič ne pripomore k dobremu počutju in občutljivosti. To je samo obdobje, ki bo minilo. Včasih je na situacijo potrebno pogledati iz drugega zornega kota, iti en korak nazaj in premisliti. Mogoče pa to, da hodite skupaj na dopusti ni preveč dobra ideja glede na to da vaši odnosi niso ravno najboljši. Taki trenutki, ko si primoran biti z vsemi “na kupu“ naredijo še več škode kot pa dobrega.

Lep pozdrav,

Nina S

Od kje pa tebi da rine “svoja dva sinova”, iz napisanjega je jasno, da imata vsak dva otroka, in partner zeli, da njen in njegov sin spita skupaj – ko so na pocitnicah – sicer se ne druzijo pogosto in se fanta zares slabo poznata.

New Report

Close