Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nesramnost svetovalke na zavodu za zaposlovanje

Nesramnost svetovalke na zavodu za zaposlovanje

Pozdravljeni!
Sem že tri leta na zavodu in kljub temu,da si sama vedno aktivno iščem zaposlitev tudi v tujini,mi svetovalka zelo malo pomaga. Ona skrbi predvsem zase in mene ima še kot eno nepomembno številko. Čudim se zato,ker sem iz zaupnih virov slišala,da je določenim osebam bolj pomagala in da ženska pomaga glede na simpatičnost ali nesimptaičnost,kar je grozljivo. Pri takem svetovalnem delu moraš biti objektivna,ne pa subjektivna. Tudi kar se tiče napotnic za javna dela jo moram sploh prositi na kolenih da mi kakšno da,ponavadi me pošilja na brezvezne delavnice za iskanje službe od katerih nimam nič razen to da imam stroške zaradi bencina. Prav tako mi ni povedala za brezplačne tečaje tujih jezikov na ljudski univerzi za brezposelne,pa tečaje za prekvalifikacijo ki jih tudi plača zavod. Na vsak način mi noče pomagati,vse moram sama poizvedovati. Kakšna svetovalka je to če nima sočutja in gleda le na lastno rit? Sem že premišljala,da bi se prestavila na drug zavod v Ljubljano pa me zanima kakšne izkušnje imate? Oziroma rada bi se čimprej rešila zavoda in začela delati,pa čeprav se moram za to preseliti v tujino.

Tudi v Ljubljani zafrkavajo. Dve leti nazaj, ko sem bila prijavljena na zavodu nisem videla enega svetovalca 2x, vedno sem bila pri drugem. Prijateljica, ki je bila istočasno na zavodu je dobivala super delavnice in tečaje, ko sem sama vprašala po njih se mi je svetovalka sladko nasmehnila in rekla, da nisem v njihovi ciljni skupini. Ko sem vprašala kaj je ciljna skupina je z veseljem naštela: mlajši od 30, starejši od ne vem, 50 in dolgotrajno brezposelni. Ko sem jo vprašala koliko časa moram biti na zavodu da pridem v tretjo skupino, je rekla 1 leto. V redu, po enem letu sem spet vprašala po tečajih, delavnicah itd, mi je nova svetovalka rekla, da nimajo nič. Kar razjokala bi se. Na srečo sem si kmalu zatem sama našla službo.
Za dobrega svetovalca moraš imeti presneto srečo. Slišala sem za primer, da so profesorico tujega jezika poslali na začetni tečaj tega jezika. In je morala iti, če ne bi jo zabrisali z zavoda. Tako se to dela pri nas.

Hm,očitno te svetovalke res “pomagajo” glede na to,koliko je jim je določen ali določena simpatičen/na. Ena ki jo poznam je zmeraj dobila delo prek javnih del,verjetno zato ker je njen oče vpliven in se mu svetovalka boji zameriti. Poznam tudi primer ene punce,ki je šla na zavod k svetovalki jamrati kako so doma revni in da rabi službo-celo jokala se je-čeprav so doma zelo premožni;svetovalka ji je priskrbela službo. Jaz nisem dobila službe prek javnih del,pa sem že 3 leta na zavodu. Pripravljena sem za karkoli zagrabiti,saj se mi gre za delovno dobo in prihodek. Tudi za kelnarjenje bi šla,čeprav imam končano fakulteto. Poanta je,da za kelnarjenje in večino takšnih del vzamejo samo študentke, ker so poceni delovna sila. Če pa že vprašam za delo mi velikokrat odvrnejo naj odprem sp da bom pri njih lahko delala,kar je absurd. Vem ko sem jaz pred leti študirala,sem skoz delala prek študentskega servisa od kelnarjenja do prodajanja v trgovini,dela v recepciji,dela hostese na prireditvah,itd. Sedaj ko sem na zavodu že tri leta brez dela se mi zdi,kot da se vrtim v nekem začaranem krogu. Večina prijateljev me je zapustila,ker imajo službe in družine jaz izpadem kot nekakšna luzerka,ki nima nič. V Sloveniji je edina varianta da odpreš nek sp in ti tako teče delovna doba pa seveda najmanj dva jurija moraš zaslužiti da sp ne propade in da nisi zadolžena,ali da grem v tujino delati. Čeprav večina ljudi dela na črno in vleče socialno podporo,potem takem je brezveze odpirati sp in imeti težave z davkarijo. S socialno podporo se težko preživljam iz meseca v mesec,bogatega fanta nimam tako da je kar težko. Vplivnih sorodnikov,ki bi mi zrihtali službo nimam. Živim sama z mamo in nama pač ni lahko.

Hm,očitno te svetovalke res “pomagajo” glede na to,koliko je jim je določen ali določena simpatičen/na. Ena ki jo poznam je zmeraj dobila delo prek javnih del,verjetno zato ker je njen oče vpliven in se mu svetovalka boji zameriti. Poznam tudi primer ene punce,ki je šla na zavod k svetovalki jamrati kako so doma revni in da rabi službo-celo jokala se je-čeprav so doma zelo premožni;svetovalka ji je priskrbela službo. Jaz nisem dobila službe prek javnih del,pa sem že 3 leta na zavodu. Pripravljena sem za karkoli zagrabiti,saj se mi gre za delovno dobo in prihodek. Tudi za kelnarjenje bi šla,čeprav imam končano fakulteto. Poanta je,da za kelnarjenje in večino takšnih del vzamejo samo študentke, ker so poceni delovna sila. Če pa že vprašam za delo mi velikokrat odvrnejo naj odprem sp da bom pri njih lahko delala,kar je absurd. Vem ko sem jaz pred leti študirala,sem skoz delala prek študentskega servisa od kelnarjenja do prodajanja v trgovini,dela v recepciji,dela hostese na prireditvah,itd. Sedaj ko sem na zavodu že tri leta brez dela se mi zdi,kot da se vrtim v nekem začaranem krogu. Večina prijateljev me je zapustila,ker imajo službe in družine jaz izpadem kot nekakšna luzerka,ki nima nič. V Sloveniji je edina varianta da odpreš nek sp in ti tako teče delovna doba pa seveda najmanj dva jurija moraš zaslužiti da sp ne propade in da nisi zadolžena,ali da grem v tujino delati. Čeprav večina ljudi dela na črno in vleče socialno podporo,potem takem je brezveze odpirati sp in imeti težave z davkarijo. S socialno podporo se težko preživljam iz meseca v mesec,bogatega fanta nimam tako da je kar težko. Vplivnih sorodnikov,ki bi mi zrihtali službo nimam. Živim sama z mamo in nama pač ni lahko. Nočem se komurkoli smiliti,saj sem sama že veliko težjega dala skoz.

Nazadnje sem svetovalko na zavodu vprašala če mi zavod lahko plača mednarodni certifikat za ruščino TORFL,ker sem pač slišala da enim plačujejo izredni študij in takšno ali drugačno šolanje. Svetovalka mi je nesramno zavrnila,da pač ne. Da oni plačujejo samo tečaje za NPK,za katere mi spet ne pove. Zanimivo. Sama si tudi ne morem plačati takšnega certifikata,sploh s socialno podporo-ker imam komaj za bencin in da si kaj za jest kupim. Rada se izobražujem sploh v tem času, ko si aktivno iščem zaposlitev. Hodim na brezplačne tečaje tujih jezikov na ljudski univerzi,ki so financirani s strani države v sklopu projekta medgeneracijskega sodelovanja. Saj so uredu,samo na takšnih tečajih ne dobiš potrdila,niti v Cv ne moreš to napisati. Hodiš ravno toliko,da ne pozabiš in utrjuješ tuj jezik,ker vsi vemo koliko so dragi tečaji tujih jezikov na kakšni jezikovni šoli v Ljubljani. Trenutno hodim na začetni tečaj ruščine na ljudski univerzi,ki ga ima neka rusinja in je super,pa še na nadaljevalni tečaj nemščine. Premišljujem,da bi se prekvalificirala mogoče za izdelovalca spletnih strani, ker obstaja brezplačen tečaj na zavodu. Slučajno kdo ve če na zavodu obstaja NPK za slepo tipkanje? Na mojem zavodu mi je svetovalka rekla,da to že nekaj časa ne obstaja. Mogoče ni spet ni hotela povedati ali se je zlagala?

Nazadnje sem svetovalko na zavodu vprašala če mi zavod lahko plača mednarodni certifikat za ruščino TORFL ki poteka na jezikovni šoli Ruski ekspres v Ljubljani,ker sem pač slišala da enim plačujejo izredni študij in takšno ali drugačno šolanje. Svetovalka mi je nesramno zavrnila,da pač ne. Da oni plačujejo samo tečaje za NPK,za katere mi spet ne pove. Zanimivo. Sama si tudi ne morem plačati takšnega certifikata,sploh s socialno podporo-ker imam komaj za bencin in da si kaj za jest kupim. Rada se izobražujem sploh v tem času, ko si aktivno iščem zaposlitev. Hodim na brezplačne tečaje tujih jezikov na ljudski univerzi,ki so financirani s strani države v sklopu projekta medgeneracijskega sodelovanja. Saj so uredu,samo na takšnih tečajih ne dobiš potrdila,niti v Cv ne moreš to napisati. Hodiš ravno toliko,da ne pozabiš in utrjuješ tuj jezik,ker vsi vemo koliko so dragi tečaji tujih jezikov na kakšni jezikovni šoli v Ljubljani. Trenutno hodim na začetni tečaj ruščine na ljudski univerzi,ki ga ima neka rusinja in je super,pa še na nadaljevalni tečaj nemščine. Premišljujem,da bi se prekvalificirala mogoče za izdelovalca spletnih strani, ker obstaja brezplačen tečaj na zavodu. Slučajno kdo ve če na zavodu obstaja NPK za slepo tipkanje? Na mojem zavodu mi je svetovalka rekla,da to že nekaj časa ne obstaja. Mogoče ni spet ni hotela povedati ali se je zlagala?

Jaz sem že 9 let na Zavodu za zaposlovenje, življenje je šlo mimo mene, otrok ne bo, ker sem prestara, pa se ne sekiram preveč, partnerja tudi nimam. Ni službe, ni denarja, ni lastnega stanovanja… Če država noče slovneskih otrok, jih pač ne bo. Bodo pa mal migrantov gor spustili, pa bo problem rešen.

Za ta stare so poskrbeli, ti so itak vse nakradli. Za mlade se sedaj bolj skrbi… mi okoli 40 smo pa pozabljena generacija. Nismo prišli do stanovanj (ker jih je prešnja generacija dobila v dar), moja generacija je pa generacija podstrešnih stanovanj pri starših, pač pri meni to ni možno, zato stanovanja pač ni. In ker ni stanovanja, ni nič.

Pač, naša generacija, če nimaš možnosti pri starših v bajti narediti stanovanje je bolje, da si kupiš enosmerno vozovnico za v tujino.

New Report

Close